Partner Nvidii, firma Lambda Labs, żąda 800 milionów dolarów w związku ze wzrostem zapotrzebowania na inteligentne komputery

Partner Nvidii, firma Lambda Labs, żąda 800 milionów dolarów w związku ze wzrostem zapotrzebowania na inteligentne komputery

Bądź na bieżąco dzięki bezpłatnym aktualizacjom

Lambda Labs, start-up zajmujący się przetwarzaniem w chmurze, który dzierżawi serwery wyposażone w chipy AI firmy Nvidia, prowadzi rozmowy w sprawie zebrania kolejnych 800 milionów dolarów, chcąc wykorzystać hossę wokół sztucznej inteligencji i niedostatek bardziej zaawansowanych jednostek przetwarzania grafiki.

Proponowana transakcja zapewni spółce miejsce w szeregach najlepiej finansowanych start-upów w Dolinie Krzemowej w ostatnich latach, w czasie, gdy zapotrzebowanie na infrastrukturę obliczeniową stanowiącą podstawę boomu generatywnej sztucznej inteligencji gwałtownie rośnie.

Dofinansowanie zostanie dodane 320 milionów dolarów Którą grupę z siedzibą w San Jose pozyskała w lutym na kwotę 1,5 miliarda dolarów. W kwietniu Lambda ogłosiła również, że zabezpieczyła pożyczkę o wartości 500 mln dolarów, wykorzystując jako zabezpieczenie swoje chipy Nvidia, które wykorzysta do finansowania rozwoju swoich usług w chmurze.

Szybka sekwencja finansowania Lambdy podkreśla rosnące zapotrzebowanie na procesory graficzne Nvidia, które stały się poszukiwanym towarem, ponieważ duże firmy technologiczne i start-upy, takie jak OpenAI, Anthropic i Elon Musk, wycofują się z xAI w celu uzyskania tak zwanej mocy „obliczeniowej”.

Oczekuje się, że prace semestralne zostaną opublikowane w połowie lipca, a JPMorgan pomaga także w koordynowaniu zbiórki funduszy dla Lambdy, która, jak twierdzą trzy osoby zaznajomione z tym procesem, nie ustaliła jeszcze skorygowanej wyceny. Kapitał zostanie wykorzystany na zakup większej liczby procesorów graficznych Nvidia i powiązanego oprogramowania sieciowego w chmurze, a także na zatrudnienie większej liczby pracowników.

Lambda odmówił komentarza.

Pod przewodnictwem współzałożyciela Stephena Balabana firma Lambda odniosła korzyści z bliskich relacji z firmą Nvidia, która stała się wyzwaniem dla Microsoft i Apple jako najcenniejszej firmy na świecie, osiągając wartość rynkową wynoszącą 3 biliony dolarów.

Dyrektor generalny Jensen Huang zmienia swoje procesory graficzne na produkty takie jak Lambda i konkurencyjny CoreWeave, starając się zdywersyfikować bazę klientów Nvidii i stworzyć nowych rywali dla gigantów przetwarzania w chmurze Google, Amazon i Microsoft. Te duże firmy technologiczne są nie tylko klientami Hwanga, ale także konkurentami opracowującymi własne chipy AI.

READ  Jak zaktualizować Ubuntu 20.04 do 22.04 przed jego oficjalnym wydaniem?

Tymczasem CoreWeave osiągnął wycenę na 19 miliardów dolarów, a w zeszłym miesiącu sfinalizował dwie transakcje, które pozyskały 7,5 miliarda dolarów długu i 1,1 miliarda dolarów kapitału własnego.

Nie jest jasne, czy Lambda w nowej rundzie zbiórki pozyska nowych inwestorów. W lutym głównymi zwolennikami Lambdy były innowacyjne firmy technologiczne miliardera Thomasa Tulle’a, B Capital, SK Telecom i gigant inwestycyjny T. Rowe Price.

lambda Zebrano 44 miliony dolarów W marcu 2023 r. przy wsparciu założyciela Quora i członka zarządu OpenAI Adama D'Angelo, wraz z prezesem OpenAI Gregiem Brockmanem i dyrektorem generalnym Y Combinator Garym Tanem.

Kalifornijska firma początkowo skupiała się na rozpoznawaniu twarzy, zanim przeszła na sztuczną inteligencję, a następnie wróciła do przetwarzania w chmurze, gdy zdała sobie sprawę, że jej serwery są bardziej wartościowe, jeśli są wynajmowane innym.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *