Pierwsze spojrzenie: obudowa komputera o fraktalowym wzorze owinięta tkaniną i kanały IKEA dla maniaków

Pierwsze spojrzenie: obudowa komputera o fraktalowym wzorze owinięta tkaniną i kanały IKEA dla maniaków

Tajpej-Jeśli jesteś entuzjastą komputerów PC i znasz Fractal Design, prawdopodobnie znasz je z popularnej linii obudów PC North. Obudowy Norths mają drewniane wykończenia i stały się inspiracją dla trendów projektowych ostatnich kilku lat. Zanim wszystkie zostały wykonane z drzew, szwedzka firma Fractal była już znana z minimalistycznych obudów PC w stylu skandynawskim, w których kładziono nacisk na wysokiej jakości materiały, głównie twarde krawędzie i proste zdobienia.


Firma Big Mood! Fractal dodaje tekstylia do swojej linii obudów PC

Fractal Design wpisał się w ten trend na targach Computex 2024, prezentując nowe etui o nazwie Mood. Jest to mała pionowa wieża kominkowa o wyjątkowo czystej obudowie, zaprojektowana tak, aby pasowała do jednego z tych niemożliwie idealnych salonów w stylu IKEA, które widzisz w katalogach, które podkreślają jasne drewno, eleganckie powierzchnie i zwykle prawie żadnych rzeczy. (Prawdopodobnie wyglądałoby świetnie również w bardziej bałaganiarskim, mniej skoordynowanym salonie.) Różnica w przypadku Mood polega na tym, że strona zewnętrzna nie jest wykonana z metalu, ale z syntetycznej tkaniny naciągniętej na ramę. Wprowadza ciepłą, domową atmosferę, zachowując jednocześnie wyrafinowany wygląd. Czas pokaże, czy tkanina będzie miała zauważalną przewagę w zakresie przepływu powietrza w porównaniu ze sztywną blachą.

(Źródło: John Borick)

Możesz zdjąć całą ramkę z Mood w jednym kawałku i przeciągnąć ją przez górę jak rękaw. (Tylna strona to łatwo usuwalna siatka). Jak można się spodziewać po kształcie i rozmiarze, obudowa pasuje tylko do płyt głównych Mini-ITX i współpracuje tylko z zasilaczami SFX i SFX-L. (Rozmiar koperty to 8,4 x 8,4 cala, wysokość korpusu to 17,8 cala). Otrzymujesz miejsce na długie karty graficzne z dwoma gniazdami (do 325 mm) montowane pionowo.

Fraktalny projekt nastroju

(Źródło: John Borick)

Co zaskakujące, obudowa może pomieścić grzejnik 240 mm (oczywiście zamontowany również pionowo), tylko pod pewnymi warunkami. Uchwyt dysku twardego z przodu, który jest wyjmowany, zajmuje część przestrzeni na radiator i ogranicza montaż radiatora do 140 mm, jeśli jest używany. Obudowa może pomieścić jeden dysk 3,5-calowy, a także dwa dyski 2,5-calowe.

READ  UK Charts: Mario Kart 8 Deluxe nokautuje Call Of Duty i remisuje o brąz

Fraktalny projekt nastroju

(Źródło: John Borick)

Więcej o chłodzeniu. Głównym wentylatorem, który znajduje się w zestawie, jest duży, obrotowy wentylator o średnicy 180 mm umieszczony na górze. Jeśli zajmujesz się tylko chłodzeniem powietrzem i chcesz zainstalować parę przednich wentylatorów 120 mm lub 140 mm, możesz umieścić je tam, gdzie znajduje się chłodnica. Jeśli chodzi o procesor, obudowa może pomieścić chłodnicę powietrzną procesora o wysokości do 114 mm.

Układ portów na panelu przednim (umieszczonym w dolnej „nodze” obudowy) składa się z pojedynczego portu USB Type-C (USB 3.2 Gen 2×2 20 Gbps), pary portów Type-A oraz połączonego gniazda słuchawek/mikrofonu Jacek. Tkanina pokazana na powyższym filmie jest tym, co Fractal nazywa jasnoszarym; Firma oferuje również wersję węglową.

Fraktalny projekt nastroju

(Źródło: John Borick)

Obudowa jest zgodna z nowymi wytycznymi Nvidii SFF-Ready, ogłoszonymi również na targach Computex, dotyczącymi montażu komponentów w małych obudowach. Sprawdź Mood, dostępny teraz w cenie 149,99 USD, i obejrzyj powyższy film, aby zapoznać się z przewodnikiem po Mood i kolejnej nowej obudowie Fractal: Era 2.


New Age 2: Transmisja fantastycznego statusu

Jeśli chodzi o Erę 2, firma Fractal Design wróciła do deski kreślarskiej w celu opracowania poprzedniej obudowy, Era ITX, która zebrała chłodne recenzje. Oryginalna Era była pięknie wykonaną metalową obudową Mini-ITX, która po prostu potrzebowała lepszego chłodzenia i trochę więcej miejsca w środku do zbudowania. Era 2 wykorzystuje tę samą podstawową rzeźbę zewnętrzną, ale dodaje mnóstwo udogodnień i atakuje bezpośrednio.

Era projektowania fraktalnego 2

(Źródło: John Borick)

Na początek górny panel Era 2 wykonany jest z łupanego orzecha. Deska jest wytwarzana w procesie frezowania CNC, aby nadać drewnianej części ładny zestaw nacięć zapewniających dobrze wykonany wygląd. (Unosi się natychmiast i jest przytrzymywany przez magnesy.) Pozostała część środkowej obudowy, podobnie jak zewnętrzna część Mooda, jest w większości jednoczęściowa, perforowana. Jeśli wyjmiesz z obudowy dolny filtr powietrza, działa on jak mechanizm otwierający i możesz podnieść tuleję wykonaną z anodyzowanego aluminium bezpośrednio z obudowy, aby uzyskać dostęp ze wszystkich stron do całego wnętrza.

READ  Apple Insider ujawnia potężny szok MacBooka Pro

Era projektowania fraktalnego 2

(Źródło: John Borick)

Wnętrze Era 2 to częściowo regulowana rama. Po zdjęciu zewnętrznej powłoki Era 2 można zamontować kilka przycisków na górze ramki i zdjąć górną część ramki, aby uzyskać lepszy dostęp do wnętrza. Co więcej, tackę płyty głównej wewnątrz obudowy można przesunąć w lewo lub w prawo, aby pomieścić grubsze lub cieńsze karty graficzne, które są montowane pionowo, prostopadle do płyty głównej.

Fractal włożył więcej wysiłku w wyemitowanie Ery 2, biorąc pod uwagę niedociągnięcia oryginalnej Ery. Era 2 jest wentylowana z pięciu stron, a obudowa może pomieścić do 280 mm chłodnicy. Podwójne wentylatory w dolnej części obudowy zapewniają początkowy przepływ powietrza, a chłodnica, jeśli jest obecna, jest zamontowana wysoko w górnej części obudowy. Podobnie jak nastrój, wszystko zależy od przepływu powietrza w górę i w dół.

Spodziewaj się, że Era 2 będzie dostępna w trzecim kwartale za 199 dolarów, do wyboru w kolorze grafitowym, niebieskim lub białym.

Polecane przez naszych redaktorów


All Ears: Fractal Design wkracza na rynek zestawów słuchawkowych do gier

Nowa kategoria produktów Fractal Design to zestawy słuchawkowe do gier. Nowy model firmy Scape, który również po raz pierwszy został pokazany na targach Computex, zawiera szereg przemyślanych koncepcji projektowych.

Fractal zmniejszył rozmiar baterii w tym bezprzewodowym zestawie słuchawkowym, aby był lekki. Aby to zrekompensować, stworzyłem stojak, na którym można umieścić zestaw słuchawkowy, gdy nie jest używany. W ten sposób pozostaje naładowany przez cały czas, z wyjątkiem maratonów w grach lub epickich i nudnych rozmów na Zoomie.

Projekt fraktalny

(Źródło: John Borick)

Jednak zestaw słuchawkowy służy nie tylko do grania. Scape posiada odłączany mikrofon, który wystaje z jednej z muszli nausznych. Jeśli go podniesiesz, czerwone światło na dźwigni wskazuje, że jest wyciszony; Odwróć go i będzie aktywny. Jeśli chcesz zrezygnować z wysięgnika, możesz także użyć wbudowanego mikrofonu Scape w nausznikach. Podczas krótkiej sesji noszenia słuchawki Scape były naprawdę bardzo wygodne na uszach, dzięki wyściółce nauszników z pianki zapamiętującej kształt.

READ  Microsoft oferuje poprawkę beta dla problemów z wydajnością Ryzen w systemie Windows 11

Łączność będzie odbywać się przez Bluetooth lub to, co Fractal nazywa „kluczem sprzętowym o niskim opóźnieniu”. Sterowniki słuchawek zapewniają trzy skalibrowane ustawienia wstępne. Spodziewaj się, że dostaniesz go za 199,99 USD jeszcze w tym roku, łącznie z podstawą. Tkanina będzie dostępna w wersji jasnej i ciemnej, z regulowanym oświetleniem otoczenia na nausznikach pomiędzy piankowymi podkładkami a korpusem, jeśli tak wolisz. Scape spodobał nam się na tyle, że nazwaliśmy go najlepszym nowym zestawem słuchawkowym do gier w Computex.

Udoskonal projekt fraktalny

(Źródło: John Borick)

Na koniec firma przedstawiła podgląd swoich pierwszych prac nad fotelem do gier o nazwie Refine, którego premiera również spodziewana jest w trzecim kwartale. Model za 599,99 dolarów będzie wykonany z siateczki i miękkiej pianki, natomiast model Deluxe za 899,99 dolarów będzie wykończony Alcantarą. Oczekujemy, że Refine będzie dostępny w kolorze białym, czarnym i szarym. Krzesło zaprojektowano z możliwością dodatkowej regulacji, z możliwością dostosowania wysokości i głębokości siedziska, podparcia lędźwiowego, wysokości zagłówka i kąta pochylenia, a także podłokietnika z możliwością regulacji w czterech kierunkach.

Czy podoba Ci się to, co czytasz?

Subskrybuj Całkowicie gotowy Biuletyn Otrzymuj najświeższe informacje na temat technologii mobilnych prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza akceptację naszego regulaminu. Warunki korzystania I Polityka prywatnościW każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *