Pracownicy Microsoftu w Chinach zmuszeni są przejść z Androida na iPhone'a

Pracownicy Microsoftu w Chinach zmuszeni są przejść z Androida na iPhone'a

Microsoft prosi wszystkich swoich pracowników w Chinach, aby ze względów cyberbezpieczeństwa przestali używać telefonów z Androidem do celów służbowych i przeszli na iPhone'y firmy Apple.

Pracownicy Microsoftu w Chinach będą musieli także korzystać z menedżera haseł Microsoft Authenticator i aplikacji Identity Pass na swoich iPhone'ach, aby zweryfikować swoją tożsamość w celu zalogowania się na urządzeniach służbowych, a dostęp do systemu Android nie będzie możliwy.

Według Bloomberga Microsoft powiadomił setki pracowników, których dotyczy problem, za pośrednictwem wewnętrznej notatki. RaportyKażdy pracownik otrzyma iPhone'a 15, który będzie mógł odebrać w wybranych lokalizacjach w Chinach kontynentalnych lub Hongkongu. Oznacza to, że telefony komórkowe takie jak Xiaomi, Huawei, Redmi, OnePlus i Oppo nie będą już dozwolone.

W oświadczeniu dla PCMag Microsoft wyjaśnił, że zmiana jest konieczna, ponieważ żądane aplikacje są obecnie dostępne wyłącznie w sklepach Google Play i Apple App Store. „Aplikacje Microsoft Authenticator i Identity Pass są oficjalnie dostępne w sklepach Apple i Google Play. Ponieważ usługi Google Mobile nie są dostępne w tym regionie, staramy się zapewnić pracownikom możliwość dostępu do wymaganych aplikacji, na przykład na urządzeniu z systemem iOS – wyjaśnił przedstawiciel.

Przejście na aplikacje oparte na bezpieczeństwie dla pracowników w regionie jest częścią inicjatywy Secure Future zapoczątkowanej przez firmę Microsoft w listopadzie 2023 r. w celu zmiany standardów cyberbezpieczeństwa. Jednak pomimo tej polityki rosyjscy hakerzy zdołali włamać się do systemów pocztowych Microsoftu na początku tego roku. Zewnętrzna firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem również uzyskała w lutym dostęp do wewnętrznych danych firmy Microsoft na serwerze w chmurze Azure, który nie miał hasła.

Polecane przez naszych redaktorów

Po siedmiomiesięcznym przeglądzie amerykańskie federalne organy regulacyjne stwierdziły w kwietniu, że Microsoft musi dokonać „istotnych” reform w swoich politykach dotyczących cyberbezpieczeństwa. Komisja przeglądowa obwiniła kulturę korporacyjną Microsoftu za wspierany przez Chiny włamanie do poczty e-mail, podczas którego chińscy hakerzy sfałszowali kody uwierzytelniające Microsoft w celu włamania się na konta Outlook rządu USA.

READ  Reface pozwala teraz użytkownikom zamienić twarz na przesłane przez nich zdjęcia i GIF-y - TechCrunch

Nota wydawcy: Ta historia została zaktualizowana i zawiera komentarz firmy Microsoft.

Czy podoba Ci się to, co czytasz?

Subskrybuj Całkowicie gotowy Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać nasze najważniejsze artykuły dotyczące technologii mobilnych bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Ten newsletter może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza akceptację naszego regulaminu. Warunki korzystania I Polityka prywatnościW każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *