Prezes PlayStation Jim Ryan odchodzi na emeryturę po 28 latach pracy w Sony

Prezes PlayStation Jim Ryan odchodzi na emeryturę po 28 latach pracy w Sony

Jim Ryan, prezes PlayStation i dyrektor generalny Sony, ustąpi ze stanowiska. W Komunikat prasowy w środęFirma Sony ogłosiła, że ​​Ryan odejdzie na emeryturę w marcu 2024 r., a prezes i dyrektor operacyjny Sony Group Corporation Hiroki Totoki obejmie stanowisko tymczasowego dyrektora generalnego Sony od 1 kwietnia 2024 r.

„Po 30 latach podjąłem decyzję o odejściu z SIE w marcu 2024 r. Bardzo się ucieszyłem, że mogę mieć pracę, którą kocham, w wyjątkowej firmie, pracując ze wspaniałymi ludźmi i wspaniałymi partnerami” – powiedział Ryan w oświadczeniu. . „Ale coraz trudniej mi pogodzić życie w Europie z pracą w Ameryce Północnej. Odchodzę, mając zaszczyt pracować nad produktami, które wpłynęły na życie milionów ludzi na całym świecie; PlayStation zawsze będzie częścią moje życie i jestem bardziej optymistyczny niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o przyszłość SIE.

Ryan pracuje w firmie Sony od 28 lat, a karierę rozpoczął w europejskiej spółce zależnej firmy w 1994 r., gdzie piastował kilka stanowisk kierowniczych, w tym prezesa ds. globalnej sprzedaży i marketingu. W 2019 r. Ryan zastąpił Johna Koderę Jako prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment.

Ryan konsekwentnie brał udział w sporze pomiędzy Microsoftem a Federalną Komisją Handlu w związku z planami zakupu giganta wydawniczego gier, Activision Blizzard. Na początku tego roku Ryan wyraził opinię, że przejęcie nie dotyczyło wyłączności na konsole, co zaprzecza publicznym twierdzeniom Sony, że transakcja może negatywnie wpłynąć na gry Activision Blizzard pojawiające się na konsolach PlayStation.

Totoki zostanie prezesem Sony Interactive Entertainment w październiku 2023 r., przed odejściem Ryana. Sony twierdzi, że Totoki, gdy zostanie mianowany tymczasowym dyrektorem generalnym, „będzie ściśle współpracować z prezesem i dyrektorem generalnym Sony Group Corporation Kenichiro Yoshidą oraz zespołem zarządzającym SIE, aby pomóc zdefiniować kolejny rozdział w przyszłości PlayStation, w tym sukcesję na stanowisku dyrektora generalnego SIE”.

READ  Idealny zkEVM Scroll stworzony przez społeczność Ethereum zostanie uruchomiony w ciągu kilku tygodni

Zaktualizowano 27 września o 18:30 ET: Dodano informację o PS5.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *