„Private equity to wszystko o sobie”: ostrzeżenie byłego bankiera inwestycyjnego z NZ Rugby

Były bankier inwestycyjny mówi, że zwykli gracze i gracze rugby mogą stracić, jeśli NZ Rugby podpisze umowę z amerykańskim gigantem private equity, który skupi się wyłącznie na maksymalizacji zwrotu dla akcjonariuszy.

Silicon Valley Private Equity Silver Lake zaoferowało 387,5 miliona NZ $ w rugby za 12,5 procent udziałów W nowo utworzonej jednostce NZ Rugby o nazwie Commercial LP, To kontrolowałoby interesy handlowe NZ Rugby.

NZ Rugby chce podpisać umowę i ma wsparcie 26 regionalnych stowarzyszeń, ale nie otrzymuje jeszcze potrzebnego wsparcia od związku zawodników rugby.

W międzyczasie Silver Lake został uwikłany w dwie odrębne kontrowersje związane z obrotem akcjami w Stanach Zjednoczonych, ponieważ sprzedawał akcje spółek na krótko przed spadkiem ceny akcji w wyniku negatywnych informacji ujawnionych opinii publicznej.

Czytaj więcej:
* Umowa inwestycyjna Silver Lake o wartości 465 milionów dolarów staje się ofertą, której NZ Rugby nie może odrzucić
* Dlaczego sprzedaż chipa All Blacks ma sens

Robert Carleone, dyrektor zarządzający Kōura Wealth, który wcześniej pracował w UBS i zajmował się private equity przez 10 lat w bankowości inwestycyjnej w Londynie i Auckland, powiedział, że istnieje ryzyko dla NZ Rugby przy wyborze firmy private equity zamiast alternatywnej opcji, np. jako pierwsza oferta publiczna (IPO). (IPO), Został również wprowadzony przez Forsyth Barr (Który szacuje wartość NZ rugby na 3,8 miliarda dolarów w porównaniu z wyceną Silver Lake na 3,1 miliarda dolarów).

Prywatne firmy kapitałowe są inwestorami krótkoterminowymi poszukującymi wysokiego zwrotu z kapitału i na ogół starają się podwoić swój zwrot z inwestycji w okresie od trzech do pięciu lat, z których większość zostanie zrealizowana, gdy nadejdzie czas na sprzedaż inwestycji, powiedział.

– Wyjście będzie ich głównym powrotem – powiedział Carleone.

„Zasadniczo fundusze te nie są długoterminowymi właścicielami kapitału”.

Silver Lake chce posiadać 12,5 procent nowo utworzonego podmiotu NZ Rugby o nazwie Commercial LP, który miałby kontrolować interesy handlowe NZ Rugby.

Getty Images

Silver Lake chce posiadać 12,5 procent nowo utworzonego podmiotu NZ Rugby o nazwie Commercial LP, który miałby kontrolować interesy handlowe NZ Rugby.

Kiedy nadszedł czas, aby Silver Lake wyszło, powiedział, że NZ Rugby powinno było je kupić, jeśli nie zgadza się z kupującym.

READ  Na granicy polsko-ukraińskiej panuje spokój mimo rosnących obaw

„I nie widzę, żeby NZ Rugby miało na to pieniądze”.

Powiedział, że Silver Lake poprowadzi trudną umowę, a umowa zostanie skonstruowana w sposób, który da mu „ogromną kontrolę”, powiedział.

Robert Carleone, dyrektor zarządzający Kōura Wealth, mówi, że fundusze private equity wiedzą, jak zarabiać pieniądze dla nich i ich inwestorów.

Dostarczone / szt

Robert Carleone, dyrektor zarządzający Kōura Wealth, mówi, że fundusze private equity wiedzą, jak zarabiać pieniądze dla nich i ich inwestorów.

Powiedział, że Silver Lake skieruje całą swoją uwagę na pierwszych czarnych, kosztem innych dziedzin rugby, takich jak zawodnicy i mecze krajowe.

„Silver Lake w ogóle się tym nie przejmuje.

„Własność prywatna polega na sobie”.

Jeśli transakcja z Silver Lake zostanie zatwierdzona, 39 milionów dolarów trafi do rady dyrektorów prowincji i Nowej Zelandii dla Maorysów, a 100 milionów dolarów na długoterminowy „fundusz spuścizny”, który NZ Rugby chce założyć w celu inwestowania w społecznościowe rugby. .

Carleone powiedział, że chociaż Silver Lake zarządzałby pakietem akcji w NZ Rugby, nie byłby jego właścicielem jako takim, ale raczej należałby do funduszu składającego się z pieniędzy inwestorów instytucjonalnych.

Ludzie kwestionują prawo NZ Rugby do sprzedaży udziałów w drużynie All Blacks, mówi Rob Nicole, prezes Players 'Union.

Getty Images

Ludzie kwestionują prawo NZ Rugby do sprzedaży udziałów w drużynie All Blacks, mówi Rob Nicole, prezes Players 'Union.

Rob Nicole, dyrektor generalny New Zealand Rugby Players 'Association, powiedział, że gracze i inni, z którymi rozmawiał, chcieli wiedzieć, jaki mecz finałowy Silver Lake miał na myśli, jeśli chodzi o jego udział w rugby w Nowej Zelandii, gdyby transakcja doszła do skutku.

Nie sądził, że Silver Lake chce utrzymać udział w nowozelandzkim rugby na dłuższą metę.

„Nie sądzę, żeby to była gra na niepublicznym rynku kapitałowym” – powiedziała Nicole.

Powiedział również, że ludzie kwestionują prawo NZ Rugby do sprzedaży udziałów w drużynie All Blacks.

– Czy mamy w ogóle prawo to sprzedać? Czy nie jesteśmy tylko opiekunami koszuli?

Propozycja NZ dotycząca rugby pojawia się, gdy Silver Lake broni się w procesie biznesowym w USA, ponieważ jest jednym z trzech akcjonariuszy, którzy rzekomo sprzedali 246 milionów dolarów (343 miliony NZ) udziałów w operatorze satelitarnym Intelsat, podczas gdy był on w posiadaniu niepubliczne materiały informacyjne, aby uniknąć strat w wysokości ponad 185 mln USD pod koniec 2019 r.

READ  Wiadomości transferowe Manchester United dzisiaj, na żywo! Najnowsze raporty i aktualizacje

W międzyczasie SolarWinds, firma technologiczna będąca właścicielem Silver Lake, stoi w obliczu dochodzenia ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, po tym, jak jej dwaj najwięksi inwestorzy, Silver Lake i Toma Bravo, sprzedali akcje o wartości 315 milionów dolarów na dni przed wykryciem cyberataku . Plik Washington Post Wspomniałem w marcu.

Atak spowodował kurs akcji czołgu SolarWinds i uniknął strat Silver Lake i Thoma Bravo w wysokości ponad 100 mln USD. SolarWinds, Silver Lake i Thoma Bravo powiedzieli, że po raz pierwszy dowiedzieli się o naruszeniu bezpieczeństwa po zawarciu umowy sprzedaży. Plik Poczta Powiedział.

Silver Lake był również zaangażowany w głośną sprawę w 2016 roku, w której amerykański sąd orzekł, że Silver Lake zaniżył cenę nabycia firmy Dell na 24,9 miliarda dolarów o około 22 procent. W 2014 r. Zapłacił 29,5 mln USD, aby zaspokoić roszczenie, że tłumił konkurencję poprzez współudział w przejęciach w latach 2003–2007, w wyniku czego płacił akcjonariuszom mniej za każdy udział własny.

Silver Lake odmówił komentarza.

Odmówił również określenia, jak długo utrzyma udział NZ Rugby i jakie warunki obowiązywałyby w odniesieniu do sprzedaży jego udziałów, gdyby transakcja była kontynuowana.

Rzeczniczka NZ Rugby powiedziała, że ​​podjął „intensywny wysiłek” w Silver Lake i wszystkich innych oferentach w ramach procesu znalezienia inwestora, a doradzał jej globalny bank inwestycyjny Jefferies oraz prawnicy Simpson Grierson.

Stwierdzono, że obejmuje to niezależną ocenę opartą na surowych kryteriach środowiskowych, społecznych i zarządzania.

„Trzymamy się tego solidnego procesu i wybieramy Silver Lake jako partnera”.

Dyrektor zarządzający Simplicity, Sam Stubbs, mówi, że fundusze private equity starają się wydobyć maksymalną wartość z inwestycji w krótkim czasie.

Lawrence Smith / Rzeczy

Dyrektor zarządzający Simplicity, Sam Stubbs, mówi, że fundusze private equity starają się wydobyć maksymalną wartość z inwestycji w krótkim czasie.

Dyrektor zarządzający Simplicity, Sam Stubbs, który sporadycznie angażuje się w fundusze private equity od 20 lat, powiedział, że problemy z obrotem akcjami powinny budzić zastrzeżenia dla NZ Rugby.

READ  Israel Adesanya chce opublikować filmy z wakacji ze sławną dziewczyną Shanną Evers po utracie tytułu – „Alex Comes On Another Boat With 4 Girls”

„Silver Lake jest śmiałym inwestorem, więc nie zrozumcie tego źle” – powiedział Stubbs.

Powiedział, że NZ Rugby sprzedaje „część srebra narodu uczuciowego”, więc chce mieć pewność, że trafi ono do właściwego nabywcy.

„Są to aktywa narodowe tak wrażliwe, że Twoja hipotetyczna sytuacja powinna być taka, że ​​wolałbyś nie mieć anonimowego partnera, który by je kupił”.

Powiedział, że Silver Lake nie zainwestował emocjonalnie w tę propozycję.

„Silver Lake zajmuje się zarabianiem pieniędzy. Nie sądzę, żeby chodziło o rugby”.

Powiedział, że wstępny pokaz publiczny Forsytha Barra, który pozwoli publiczności na zakup w grze, przyciągnie więcej Nowozelandczyków.

Stubbs powiedział, że byłoby czymś niezwykłym, gdyby fundusze private equity utrzymywały długoterminową pozycję w inwestowaniu.

Carleone powiedział, że nierzadko zdarza się, że firmy private equity wnoszą przeciwko nim pozwy, zwłaszcza od akcjonariuszy mniejszościowych, którzy pogrążyli się w żałobie, którzy wnieśli pozwy zbiorowe.

„Gdybym spojrzał na jakikolwiek duży globalny fundusz private equity, miałby problemy prawne wszędzie” – powiedział Carleone.

Powiedział, że głównym priorytetem dla firm private equity jest zarabianie pieniędzy dla siebie i swoich inwestorów.

„Od czasu do czasu oznacza to, że inni będą trochę skrzywdzeni po drodze. To jest rodzaj kapitalizmu, a to jest biznes”.

Silver Lake zarządza aktywami o wartości ponad 79 miliardów dolarów. Powstała w 1999 roku jako niszowa firma nastawiona na inwestycje technologiczne.

Jej portfolio przynosi ponad 191 miliardów dolarów przychodów rocznie i obejmuje udziały w Twitterze, Airbnb, Dell, Expedia, Motorola i New York Knicks, spółce macierzystej UFC i City Football Group, która jest właścicielem mistrzów Premier League Manchester City.

Założycielem i prezesem Silver Lake jest Egon Durban, który pełni funkcję współzarządzającego wraz z Gregiem Mondre.

Forbes Magazyn podaje, że Durban jest właścicielem około 17 procent Silver Lake.

Durban i Mondray dołączyli do Silver Lake w 1999 roku i Forbes Szacuje się, że każdy z nich ma wartość 1,3 miliarda USD. Obaj wcześniej pracowali jako bankierzy inwestycyjni, Durban z Morgan Stanley i Mondre w Goldman, Sachs & Co.

Durban należy do „dwóch najbardziej ekskluzywnych i tajnych prywatnych klubów na świecie” – Augusta National Golf Club i San Francisco Golf Club, zgodnie z orzeczeniem amerykańskiego sądu z 2020 roku.

Angela Tate

„Dożywotni biegacz. Pionier piwa. Guru micasica. Specjalny w popkulturze w ogóle”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *