Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostało tymczasowo zatwierdzone przez brytyjski organ regulacyjny

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft zostało tymczasowo zatwierdzone przez brytyjski organ regulacyjny

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) oficjalnie udzielił tymczasowej zgody na planowane przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft po miesiącach negocjacji i poważnym odwołaniu po wydaniu wyroku. Zdaniem CMA rozwiązania dostarczone w odpowiedzi na obawy dotyczące potencjalnej dominacji na rynku gier w chmurze zostały przez Microsoft rzetelnie rozwiązane i dlatego jest teraz gotowy zatwierdzić transakcję.

Natomiast orzeczenie wydane przez Urząd ds. Rynków Kapitałowych we wrześniu jest technicznie uważane za „tymczasowe” tylko dlatego, że poprzedza ostateczne, rozstrzygające orzeczenie, które ten organ wyda. 18 października 2023 rNie oczekuje się, że zatwierdzenie to zostanie cofnięte. Konsultacje w sprawie decyzji mają odbyć się w nadchodzących tygodniach, a ostateczne orzeczenie ma zostać wydane po ich zakończeniu.

„Na początku tego roku CMA zablokowała Microsoftowi przejęcie całości Activision w związku z obawami, że transakcja zaszkodzi konkurencji w branży gier w chmurze w Wielkiej Brytanii” – stwierdziło CMA. Mówił o jej tymczasowym wyroku. „Po zablokowaniu tej transakcji Microsoft przedłożył w sierpniu zrestrukturyzowaną umowę Urzędowi ds. Rynku Finansowego do przeglądu”.

czyta: Ubisoft nabył prawa do przesyłania strumieniowego w chmurze wszystkich gier Activision Blizzard

„W ramach tej nowej umowy Microsoft nie zakupi praw do gier w chmurze posiadanych przez Activision, które zamiast tego zostaną sprzedane niezależnej stronie trzeciej, Ubisoft Entertainment SA (Ubisoft), przed sfinalizowaniem transakcji… CMA uważa, że ​​zrestrukturyzowana spółka umowa czyni… Znaczące zmiany, które w dużej mierze rozwiewają obawy, które zidentyfikowałem w związku z pierwotną umową na początku tego roku.

Według CMA Microsoft skutecznie rozwiązał swoje główne obawy dotyczące rynku przesyłania strumieniowego w chmurze, udostępniając szereg środków zaradczych zapewniających konkretne, prawnie wiążące i wykonalne rozwiązania zapewniające, że przesyłanie strumieniowe w chmurze nie może zostać zmonopolizowane – przynajmniej w Wielkiej Brytanii.

READ  Zen 4 bez zintegrowanej grafiki

Chociaż CMA początkowo odrzuciła ofertę Microsoftu o zgodę na planowane przejęcie, organ regulacyjny uważa obecnie, że nowa wersja umowy, zawierająca zastrzeżenia, jest na tyle znacząco inna, że ​​może zostać przyjęta.

„To nowa i zupełnie inna umowa, dzięki której dystrybucja tych ważnych gier w chmurze pozostaje w rękach potężnego, niezależnego dostawcy, firmy Ubisoft, a nie pod kontrolą Microsoftu” – Colin Raftery, starszy dyrektor ds. fuzji i podejmowania decyzji na wczesnym etapie powiedział w CMA.

„Dzięki dodatkowym zabezpieczeniom zapewniającym prawidłową realizację transakcji, zachowa to strukturę rynku, umożliwi otwartej konkurencji dalsze kształtowanie rozwoju gier w chmurze w nadchodzących latach, a brytyjskim graczom umożliwi dostęp do gier Activision w wielu na różne sposoby, w tym poprzez wiele usług subskrypcji gier w chmurze.

Najnowsza decyzja CMA wydaje się być katalizatorem zmian w firmie, stanowiącą główną i ostatnią przeszkodę na drodze Microsoftu do przejęcia Activision Blizzard. Dzięki tymczasowemu zatwierdzeniu na końcowym etapie Microsoft może teraz zaplanować przejęcie w praktyce, a zmiana firmy prawdopodobnie rozpocznie się w październiku 2023 r.

Czekajcie na ostatnie słowo CMA w sprawie przejęcia Activision Blizzard i jakie będą kolejne kroki Microsoftu w ramach przygotowań do przejęcia biblioteki gier i działalności jednego z największych twórców gier wideo na świecie.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *