Retool rozbudowuje swoją niskokodową platformę do tworzenia aplikacji wewnętrznych, aby wspierać również aplikacje zewnętrzne

Retool rozbudowuje swoją niskokodową platformę do tworzenia aplikacji wewnętrznych, aby wspierać również aplikacje zewnętrzne

Od chwili premiery w 2017 r. Ponowne wyposażenie Zasłynęło jako jedno z wiodących narzędzi niskokodowych do tworzenia wewnętrznych aplikacji biznesowych w oparciu o przeglądarkę. Z usług dobrze finansowanego startupu korzystają obecnie tysiące firm, w tym Amazon, OpenAI, Pinterest, Plaid, Snowflake, Taco Bell i Volvo. Obecnie rozszerza swoją działalność z zastosowań wewnętrznych na zastosowania zewnętrzne. Trafnie nazwany „Przezbrajanie do zastosowań zewnętrznych„Ta nowa usługa jest teraz dostępna dla wszystkich i ma na celu ułatwienie każdej firmie szybkiego i wydajnego tworzenia bezpiecznych, wydajnych aplikacji dla znacznie szerszego grona odbiorców niż wcześniej.

tak jak Ponowne wyposażenie Dyrektor generalny i współzałożyciel David Hsu powiedział mi, że wiele firm zaczęło już korzystać z rozwiązania zewnętrznego w fazie podglądu. Wśród tych firm znajduje się duża liczba dużych firm, takich jak na przykład Orangetheory, która udostępniła aplikację Retool ponad 1600 menedżerom swoich studiów, a także duża liczba start-upów, które korzystają z tej usługi w celu tworzenia opłacalnych produktów w spróbuj znaleźć odpowiedni produkt/rynek.

W przeważającej części nie mówimy o zastosowaniach konsumenckich. Chociaż tworzenie takich aplikacji jest możliwe — a niektóre osoby to robią — Retool koncentruje się na aplikacjach biznesowych, a nie na następnej sieci społecznościowej.

„Podstawową ideą Retool jest to, że wszystkie narzędzia wewnętrzne mają te same podstawowe elementy. Wszystkie składają się z przycisków, formularzy, tabel i tym podobnych rzeczy. W zasadzie to naprawdę fajna rzecz, której nauczyliśmy się na temat stosowania Retool do narzędzi zewnętrznych oprogramowania biznesowego polega na tym, że „programy biznesowe offshore są również niezwykle podobne, zwłaszcza te bardziej operacyjne programy offshore”.

Większość oprogramowania napisanego obecnie dla użytkowników biznesowych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, to oprogramowanie podstawowe Surowe aplikacje Który czyta i zapisuje do bazy danych. Mogą różnić się sposobem prezentacji danych, ale ogólna funkcjonalność nie różni się zbytnio pomiędzy aplikacjami. Jednak zdecydowana większość programistów na świecie tworzy dokładnie tego typu aplikacje z tych samych podstawowych elementów.

READ  Android 13 Beta 3.1 jest już dostępny i naprawdę potrzebuje Twojej opinii

„Naprawdę uderzające jest to, że podobnie jak w przypadku narzędzi wewnętrznych, sposób, w jaki ludzie dziś tworzą aplikacje CRUD, jest bardzo prymitywny” – powiedział Hsu. „Zasadniczo używasz React i budujesz go od zera. To szokujące, że ludzie robią to każdego dnia… Zdaliśmy sobie sprawę, że wiele wniosków, których nauczyliśmy się na temat oprogramowania wewnętrznego, dotyczy również oprogramowania zewnętrznego.

Budowanie odbiorców zewnętrznych jest nieco inne, ponieważ takie rzeczy jak marka, wydajność oraz ogólny wygląd i styl mają nieco większe znaczenie. Ale także w tym przypadku użytkownicy własnych aplikacji oczekują teraz, że będą one działać tak samo jak aplikacje konsumenckie, nawet jeśli nadal będzie trochę więcej miejsca na przedłożenie funkcji nad formą.

To, czego na pewno nie można zignorować podczas tworzenia aplikacji innych firm, to bezpieczeństwo. W tym celu Retool dodał istotne elementy potrzebne do zapewnienia funkcji uwierzytelniania i autoryzacji. Hsu zauważył również, że w przypadku aplikacji zewnętrznych większość programistów częściej korzysta z interfejsów API niż baz danych, być może po części dlatego, że daje im to większą kontrolę nad sposobem uzyskiwania dostępu do danych.

Warto zauważyć, że Retool umożliwia także firmom osadzanie nowych aplikacji Retool w istniejących aplikacjach przy użyciu istniejącego React i nowo uruchomionych zestawów SDK JavaScript. Retool dodał także funkcje umożliwiające przepływ zaproszeń i wprowadzenia, w tym możliwość wysyłania spersonalizowanych wiadomości e-mail od wybranego przez użytkownika dostawcy poczty e-mail.

„Dostarczanie dobrego oprogramowania użytkownikom zewnętrznym oznacza, że ​​twórcy muszą pomyśleć o funkcjach dostępnych dla użytkownika, które często nie są tak krytyczne, gdy narzędzie jest używane wyłącznie wewnętrznie. Obejmuje to dostosowywanie sposobu, w jaki użytkownicy dołączają do aplikacji i poruszają się po nich. Menedżerowie produktu Retool: „Zagadnienia bezpieczeństwa stają się coraz ważniejsze najważniejsze z logowaniem, resetowaniem hasła i szczegółowymi uprawnieniami. Retool dla aplikacji zewnętrznych stawia na pierwszym planie elastyczność projektowania i dostosowywanie, dzięki czemu klienci mogą łatwo tworzyć aplikacje z białą etykietą dla użytkowników zewnętrznych bez poświęcania bezpieczeństwa i wygody użytkownika.

READ  TECNO jest pionierem rewolucji AI w inteligentnych urządzeniach, rozszerzając swój zasięg na użytkowników na całym świecie

Na początku misją Retool była „zmiana sposobu tworzenia oprogramowania”. Jak zauważył Hsu, ludzie zastanawiali się: „I co z tego? Czy na lepsze? Czy na gorsze?” Na początku tego roku firma zmieniła swoją misję i skupiła się na „tworzeniu dobrego oprogramowania dla każdego”. W ten sposób opublikował także swoją definicję dobrego oprogramowania (wysokiej wydajności, niezawodności, bezpieczeństwa itp.). W rzeczywistości Hsu twierdzi, że Retool chce, aby jego framework stał się bardziej wydajny niż React. Uważa, że ​​jest to całkowicie możliwe, ponieważ Retool może skupić się na mniejszym zestawie przypadków użycia.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *