Robot podobny do Amiki reaguje na ukłucie nosa jak prawdziwa osoba

Najbardziej zaawansowany robot na świecie

Brytyjska firma zajmująca się inżynierią robotyczną zaprezentowała film, w którym można przyjrzeć się najnowszym zdjęciom DoProwadzony przez humanoidalnego robota o imieniu „Amika”. Został przedstawiony jako najbardziej zaawansowana ludzka forma na świecie Robot, ameca reaguje na wymachiwanie ludzkim palcem. Używając kamer oczu o wysokiej rozdzielczości do skanowania otaczającego obszaru, robot może reagować na ruchy palców, jednocześnie sprawiając wrażenie, że czuje się przytulnie po szturchnięciu nosa.

„Zaprojektowana jako platforma do rozwoju przyszłych technologii robotyki, Ameca jest idealną platformą robotów do interakcji człowiek-robot” Firma zauważyła. Gdy badacz zbliża palec do twarzy robota, Amika reaguje chwytając za rękę i odciągając ją..-jak robot wchodzi w interakcję

Jeszcze film dzięki uprzejmości Engineering Arts

Reakcja Amiki przeraża jej twórców

Twórcy bota byli zaniepokojeni reakcjami ameki, gdy palec wszedł w jego „przestrzeń osobistą”, ale jak powiedzieli, przyzwyczaili się do tego. Ameca jest dostępna do zakupu – poprzez Engineering Arts stronie internetowej – lub wynajem na wydarzenie, ale na obecnym etapie robot może pracować tylko statycznie.

W pierwszym filmie, który został ujawniony, Amica pokazuje niektóre ludzkie wyrazy twarzy, takie jak uśmiech lub zmarszczenie brwi. Jak widać na klipie, robot wydaje się budzić z drzemki, co pokazuje zaskoczenie jego obecnością. Film kończy się spojrzeniem prosto w kamerę, co wywołuje niesamowite wrażenie u widzów.

Koncentrujemy się na dostarczaniu innowacyjnych technologii, które są niezawodne, skalowalne i łatwe do opracowania. Sztuczna inteligencja podobna do człowieka potrzebuje podobnego do człowieka sztucznego ciała (AI x AB). Systemy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego można testować i rozwijać na platformie ameca w połączeniu z potężnym systemem operacyjnym robota trytowego”. Firma wymieniona na swojej stronie internetowej.Niezawodność ma kluczowe znaczenie, a wszystkie nasze roboty są skonstruowane tak, aby przetrwać w prawdziwym świecie, nie tylko w laboratorium. Modułowa architektura umożliwia przyszłe aktualizacje, zarówno fizyczne, jak i programowe, w celu zwiększenia możliwości ameca, a wszystko to bez konieczności rezygnacji z całkowicie nowego robota.Humanoidalny robot ameca reaguje na szturchnięcie nosem jak prawdziwa osoba

.-jak robot wchodzi w interakcję .-jak robot wchodzi w interakcję

READ  Microsoft musiał użyć zestawów deweloperskich Xbox, aby uruchomić cykl „Halo Infinite”

Informacje o projekcie:

Rzeczownik: Amica

Opracowany przez: sztuki inżynierskie

Krystyna Petredo Projektuję pom

27 grudnia 2021

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top