Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3: Fotografowanie aparatem

Eric Zeman / Urząd ds. Androida

W naszych recenzjach udowodniliśmy już, że ani Samsung Galaxy Z Fold 3, ani Galaxy Z Flip 3 nie są najlepszym telefonem z aparatem na świecie. W strzelankach 12 MP składane urządzenia Samsunga wykonują przeciętne zdjęcia, ale niekoniecznie w porównaniu z Najlepsze telefony z aparatem Na rynku, takich jak Samsung Galaxy S21 Ultra i jego czujnik 108MP. Ale jak działają aparaty Z Fold 3 i Z Flip 3 w bezpośredniej konfrontacji?

Teleobiektyw z aparatem Samsung Galaxy Z Fold vs Z Flip

Eric Zeman / Urząd ds. Androida

Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 mają prawie identyczny osprzęt aparatu. W rzeczywistości tylko niewielkie różnice w ogóle oddzielają nowe fałdy.

Z Fold 3 ma główny aparat 12 MP z przysłoną f/1,8 z OIS, autofokusem z dwoma pikselami i pikselami 1,8 µm. Z Flip 3 ma 12-megapikselowy aparat główny z przysłoną f/1,8 z OIS, autofokusem z dwoma pikselami i pikselami 1,4 µm. Jest tylko najmniejsza różnica w wielkości piksela, która je oddziela. Oba telefony są wyposażone w ten sam ultraszerokokątny aparat 12 MP z przysłoną f/2,2 i pikselami 1,12 µm. Z Fold 3 dodaje teleobiektyw 12 MP przy f/2,4 z OIS, 2-krotnym zoomem optycznym i pikselami 1,0 μm. Z Flip 3 nie ma teleobiektywu. Oba telefony mają Gorilla Glass DX, który zakrywa obiektywy z tych flagowych strzelanek.

Związane z: Najlepsze składane telefony, jakie możesz zdobyć

Podobnie jak główne aparaty, aparaty do selfie są prawie takie same. Z Fold 3 ma aparat do selfie 10 MP z przysłoną f/2,2 i pikselami 1,22 µm, podczas gdy Z Flip 3 ma aparat do selfie 10 MP przy f/2,4 i pikselach 1,22 µm. Oddziela je tylko właz. Z Fold 3 dodaje kamerę pod wyświetlaczem 4MP przy f/1,8, która chowa się pod pikselami na głównym wyświetlaczu wewnętrznym.

Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3 mają prawie identyczny osprzęt aparatu.

Nie chodzi tylko o sprzęt fotograficzny, który jest odzwierciedlany między dwoma telefonami. Każdy z nich jest zasilany tym samym procesorem Qualcomm Snapdragon 888, który obsługuje tego samego dostawcę usług internetowych do przetwarzania danych fotograficznych. I nie zapominajmy o oprogramowaniu Samsunga. Aplikacja aparatu jest również współdzielona przez oba telefony.

Innymi słowy, spodziewamy się, że wyniki strzelania Z Fold 3 i Z Flip 3 będą bardzo zbliżone. Czy jedno się wyróżnia? Dowiedzmy Się.

Samsung Galaxy Z Fold 3 Samsung Galaxy Z Klapka 3
tylne kamery

Samsung Galaxy Z Fold 3:

Główny: 12 MP, f/1,8 z OIS, Dual Pixel AF, 1,8 µm
Ultraszerokokątny: 12 MP, f/2.2, 1,12 μm pikseli
Tele: 12 MP, f/2,4, OIS, 2-krotny zoom optyczny, 1,0 μm

Samsung Galaxy Z Klapka 3:

Główny: 12 MP, f/1,8 z OIS, Dual Pixel AF, 1,4 µm
Ultraszerokokątny: 12 MP, f/2.2, 1,12 μm pikseli

wideo w tle

Samsung Galaxy Z Fold 3:

4K @ 60fps

Samsung Galaxy Z Klapka 3:

4K @ 60fps

kamery przednie

Samsung Galaxy Z Fold 3:

Aparat do selfie: 10 MP, f/2,2, 1,22 µm
Aparat podekranowy: 4 MP, f/1,8

Samsung Galaxy Z Klapka 3:

Aparat do selfie: 10 MP, f/2,4, 1,22 µm

wideo z przodu

Samsung Galaxy Z Fold 3:

4K @ 60fps

Samsung Galaxy Z Klapka 3:

4K @ 60fps

próbki

W tym podstawowym ujęciu światła dziennego mamy mnóstwo błękitnego nieba, zielonych krzewów i białych elementów budowlanych. Ujęcie z Z Folda 3 ma nieco ładniejszy, ostrzejszy blues z mniejszą ilością szumów, szczególnie na dużym drzewie w tle. Jeśli przyjrzysz się uważnie, Z Fold 3 daje tutaj lepszy obraz.

Na tym drugim zdjęciu dziennym mamy więcej zieleni i szarości dzięki kościołowi. Zielone kolory na zdjęciu są wyraźniej wyeksponowane z Z Fold 3 niż te z Z Flip 3. Oba zdjęcia pokazują silną ekspozycję i równowagę – oraz hałas. W liściach jest dużo rozpraszającego hałasu. Ogólnie rzecz biorąc, strzał Z Folda 3 jest znacznie bogatszy i przyjemniejszy dla oka.

Zobacz też: Jak korzystać z trybu ręcznego w aparacie smartfona

Samsung jest znany w branży z ulepszania kolorów.

W tych próbkach kolorów widać żywe kolory płatne przez oba telefony. Samsung jest znany w całej branży z ulepszania kolorów i jest to widoczne tutaj. Widzę ten sam kolor, ekspozycję i balans bieli, chociaż próbka z Z Flip 3 jest nieco ostrzejsza. Kolory nie są tak dokładne, jak w rzeczywistości, ale wyglądają tak dobrze, że łatwo wybaczyć Samsungowi podkręcanie. Jest bardzo blisko wyłonienia zwycięzcy.

W tym mrocznym ujęciu wodospadu spod mostu mamy na to dużo do powiedzenia. HDR działa z czasem, aby wyciągnąć szczegóły z tych cegieł po lewej stronie obrazu. Podoba mi się, że zieleń jest bogatsza w strzały niż Z Fold 3, ale Z Flip 3 nieco lepiej równoważy niebo i ziemię. Z Fold 3 nieco wysadził niebo w porównaniu z Z Flip 3. Tutaj nie sądzę, aby był wyraźny zwycięzca.

Dalsza lektura: Najlepsze dostępne telefony z trzema aparatami

Lektura tekstu pozwala nam zbadać szczegóły zawarte w tej parze obrazów. Tekst jest odczytywany równo w obu próbkach, pomimo niewielkiej różnicy w powiększeniu między nimi. Jednak mniejszy tekst uchwycony przez Z Fold 3 jest nieco ostrzejszy i czystszy z powodu szumu wprowadzonego przez Z Flip 3. Rzeźbienie wygląda dobrze na obu zdjęciach, a ekspozycja i kolor są między nimi na równi. Nie ma tu wyraźnego zwycięzcy.

Tutaj przyglądamy się zdjęciom zrobionym z ultraszerokokątnych aparatów każdego telefonu. Ze wszystkich ujęć w tym zestawie te dwa są najbardziej do siebie podobne. Każdy ma te same mocne i słabe strony. Na przykład kolory i zakres dynamiczny są stałe, podczas gdy mały budynek na obu zdjęciach traci szczegóły z powodu lekkiego prześwietlenia. Biorąc pod uwagę, że Z Fold 3 i Z Flip 3 mają ten sam ultraszerokokątny aparat, nie jest zaskoczeniem, że obrazy są prawie identyczne.

Tutaj przyjrzymy się, jak robiły zdjęcia Z Fold 3 i Z Flip 3. Poza oczywistą różnicą w powiększeniu, oba telefony spisują się tutaj znakomicie. Głowa Waszyngtona została sfotografowana w najdrobniejszych szczegółach, z dobrym wykrywaniem krawędzi i delikatnym rozmyciem tła. Ekspozycja wygląda trochę lepiej niż Z Flip 3, ponieważ Z Fold 3 lekko prześwietlił twarz Waszyngtona, powodując niewielką utratę szczegółów. Co najważniejsze, obrazy nie są zbyt zaszumione i nie wyglądają na wymuszone.

Zobacz też: Najlepsze etui Samsung Galaxy Z Flip 3, które możesz zdobyć

Oto kilka próbek selfie z Z Fold 3 i Z Flip 3. Każdy z nich to ujęcie 10 MP, Z Fold 3 z zewnętrznym aparatem na okładce i Z Flip 3 z aparatem do dziurkowania w środku. To świetne selfie, ale nie najlepsze, jakie widziałem. Na obu obrazach jest dużo szumu, szczególnie w tle. Jednak ekspozycja, kolor i ostrość są między nimi równe. Rozróżnienie ich jest prawie niemożliwe.

Pomiędzy tymi dwoma ujęciami w słabym świetle jest wyraźny zwycięzca. Podoba mi się sposób, w jaki te dwa zdjęcia pokazują cienie reflektorów na budynkach. Z Fold 3 rejestruje czystszy obraz dookoła, który jest ostrzejszy, ostrzejszy i mniej zanurzony w źródłach światła otoczenia. Z Fold 3 był również w stanie uzyskać lepsze kolory pomimo braku oświetlenia.

Związane z: Najlepsze etui Samsung Galaxy Z Fold 3, które możesz zdobyć

Żadne z tych nocnych zdjęć nie jest szczególnie przekonujące, ale po raz kolejny jest wyraźny zwycięzca. Samsung Galaxy Z Fold 3 był w stanie wydobyć więcej szczegółów z ciemnego tła za pomocą narzędzia Night Mode. Obraz z Z Flip 3 nie pokazuje w ogóle żadnych szczegółów na drzewach, a jego stonowane kolory nie mogą się równać z tymi produkowanymi przez Z Fold 3.

W tej serii mamy pełny obraz możliwości powiększania telefonów. Pamiętaj, że oba telefony mają ultraszerokokątny aparat i aparat główny, podczas gdy Z Fold 3 dodaje aparat optyczny 2x, który pomaga w powiększaniu. Wyniki są zaskakująco podobne między dwoma telefonami, biorąc pod uwagę sposób, w jaki wykorzystują różne konfiguracje obiektywów, aby uzyskać te same wyniki. Pomimo dodatkowego szkła Z Fold 3, prawie nie zyskuje przewagi nad Z Flip 3. Z Flip 3 pokazuje 4x mniej szczegółów włosów niż Z Fold 3 na 4x i 10x dzięki nadmiernemu przetwarzaniu. Jednak biorąc pod uwagę, jak hałaśliwe są zdjęcia 10-krotne, nie ma to większego znaczenia.

Strzał z aparatu Samsung Galaxy Z Fold 3 i Z Flip 3: werdykt

Teleobiektyw Samsung Galaxy Z Fold vs Z Flip pokazuje tylny moduł aparatu w obu telefonach.

Eric Zeman / Urząd ds. Androida

Biorąc pod uwagę niemal identyczny sprzęt współdzielony przez te dwa telefony, spodziewałem się, że wyniki Z Fold 3 i Z Flip 3 będą bliższe niż są. Większość powyższych obrazów jest bliska śmierci, nawet jeśli oddzielają je drobne szczegóły. Jeśli zauważyłem jeden kierunek, miał on konsekwentnie lepszy kolor w zdjęciach zrobionych za pomocą Z Fold 3. Kolor nie był strasznie lepszy, ale ogólnie był miły dla oka w porównaniu do ujęć z Z Flip 3. Poza tym Niska wydajność oświetlenia jednak bardzo mało odróżnia obrazy.

W tym bezpośrednim porównaniu wygram Samsunga Galaxy Z Fold 3, choć niekoniecznie jest to znaczący margines. Kamery są tak blisko – i powinny być, biorąc pod uwagę podobieństwa w sprzęcie – że trudno powiedzieć, że jeden jest naprawdę lepszy od drugiego. Niezależnie od tego, czy wydasz 999 USD na Z Flip 3, czy 1799 USD na Z Fold 3, uzyskasz porównywalne zdjęcia z aparatów.

Myślę, że najważniejsze jest to, że ani Z Fold 3, ani Z Flip 3 nie ustawiają poprzeczki, jeśli chodzi o fotografię mobilną. Jeśli oczekujesz od swojego telefonu najwyższej jakości aparatu, lepiej z Samsung Galaxy S21 Ultra (1049$) lub iPhone’a 12 Pro ($999) – a nawet Sony Xperia 1 III (1299 USD).


Więcej zdjęć z aparatu:

READ  Jakie są daty Pokemon GO Fest 2022?

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *