Samsung obniża ceny, aby zwiększyć sprzedaż składanych telefonów

Akcja

Samsung Galaxy Flip3 (po lewej) i Fold3. Firma ma nadzieję, że tańsze, ale trwalsze wersje jej składanych telefonów zwiększą atrakcyjność zaawansowanego projektu, który do tej pory zanikał wśród konsumentów. Nowe modele będą dostępne w przedsprzedaży w Nowej Zelandii od 12 kwietnia. Zdjęcie / AP

Samsung ma nadzieję, że tańsze, ale trwalsze wersje jego składanych telefonów zwiększą atrakcyjność dotychczasowego, wyblakłego, zaawansowanego projektu wśród konsumentów.

Gigant elektroniki w środę podjął wysiłki, aby odwrócić sytuację, wprowadzając dwa nowe produkty zaprojektowane do działania jako telefon i tablet po otwarciu na zawiasie.

Większy Galaxy Fold3 po otwarciu ma ekran o przekątnej 7,6 cala i będzie dostępny w sprzedaży detalicznej za 2699 USD, czyli o 10 procent mniej niż w zeszłym roku.

Drugie urządzenie, Galaxy Flip3, wygląda jak składany telefon, ale nadal można je odblokować z pozycji klapki do 6,7-calowego ekranu. Będzie sprzedawany w sprzedaży detalicznej za 1599 dolarów, o ponad 25 procent mniej niż ubiegłoroczna cena modelu (wszystkie ceny podane są w dolarach nowozelandzkich).

Odblokowany Galaxy Fold3.  Załączone zdjęcie
Odblokowany Galaxy Fold3. Załączone zdjęcie

Wraz z nowymi telefonami Samsung zaprezentował również swoje pierwsze smartwatche z oprogramowaniem, zaprojektowane wspólnie z Google, ponieważ obie firmy próbują dogonić Apple w tym segmencie rynku technologii do noszenia.

Od czasu wprowadzenia na rynek swoich pierwszych składanych telefonów w 2019 r. Samsung wyolbrzymia tę technologię jako boom, który zmotywuje większą liczbę konsumentów do obnoszenia się z nowymi telefonami zamiast trzymania się starych urządzeń, dopóki się nie zużyją lub nie zaktualizują do nowych modeli, które mają większość tego samego. Cechy.

Ale składane telefony raczej nie zrobiły szumu na rynku smartfonów; Według firmy badawczej International Data Corp, w zeszłym roku dostarczono około dwóch milionów urządzeń. I to była niewielka część z prawie 1,3 miliarda smartfonów dostarczonych na całym świecie w zeszłym roku, według IDC.

Samsung S Pen Pro jest kompatybilny z urządzeniem Fold3.  zdjęcie / AP
Samsung S Pen Pro jest kompatybilny z urządzeniem Fold3. zdjęcie / AP

READ  Mówi się, że PlayStation ma mieć zaplanowane wydarzenie na marzec 2022, w którym wystąpią Hogwarts Legacy i God of War Ragnarok

„To, co naprawdę powstrzymuje masową konsumpcję tych składanych urządzeń, to wygórowana cena” – powiedział analityk IDC, Nabila Popal. „Większość ludzi tak naprawdę nie widzi takiej potrzeby. Przynajmniej nic nie usprawiedliwia płacenia dodatkowego tysiąca dolarów”.

Popal uważa, że ​​niskie ceny Samsunga za jego najnowsze składane telefony są nadal znacznie wyższe niż większość konsumentów jest skłonna płacić za telefony. To jeden z powodów, dla których IDC spodziewa się niewielkiego wzrostu dostaw składanych telefonów w tym roku, do około sześciu milionów do siedmiu milionów urządzeń.

Klapka 3. Zdjęcie / w załączeniu
Klapka 3. Zdjęcie / w załączeniu

Poza wysokimi cenami, sprzedaż spadła z powodu wątpliwości, czy składane urządzenia wytrzymają zużycie, jakie znoszą tradycyjne smartfony. Obawy te rzuciły cień na składaną ofertę Samsunga, ponieważ opóźniły wydanie pierwszych modeli w 2019 roku, aby rozwiązać problemy z wybrzuszonymi ekranami i przyciemnionymi wyświetlaczami.

Samsung wyposażył swoje najnowsze składane telefony w trwalsze i wodoodporne szkło, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia sprzętu. Dzięki temu składane telefony były po raz pierwszy kompatybilne z popularnym rysikiem S Pen, aby przyciągnąć klientów, którzy używali cyfrowego przyrządu do pisania na tradycyjnych telefonach Samsung Note i Galaxy.

Najlepsze aplikacje, które stały się składane

To kolejny znak postępu w składanych telefonach, że prawie 50 ze 100 najlepszych aplikacji mobilnych jest teraz dostępnych w unikalnym formacie, powiedział Drew Blackard, wiceprezes ds. zarządzania produktami w południowokoreańskiej firmie.

Fold3 uruchamia dwie aplikacje jednocześnie.  zdjęcie / AP
Fold3 uruchamia dwie aplikacje jednocześnie. zdjęcie / AP

Te ulepszenia zachęciły Samsunga do uczynienia składanych telefonów swoim wyjątkowym produktem w drugiej połowie roku, poparte kampanią marketingową, która będzie chwalić jego funkcje.

Przerzuć 3. Zdjęcie / AP
Przerzuć 3. Zdjęcie / AP

Blackard porównał trzecią generację składanych telefonów Samsunga do trzeciej generacji telefonów Note, firmy, która pojawiła się w 2013 roku i zmieniła postrzeganie linii produktów, która początkowo wyśmiewała wprowadzenie smartfonów z 5-calowymi ekranami. W ciągu następnego roku Apple wypuściło swój pierwszy flagowy model iPhone’a z większymi ekranami, które są teraz standardową funkcją.

Składanie 3. Zdjęcie / AP
Składanie 3. Zdjęcie / AP

READ  Apple planuje wyświetlać użytkownikom więcej reklam za pośrednictwem aplikacji

Ale Apple nadal nie czuł się zmuszony do tworzenia iPhone’a ze składanym ekranem.

Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 będą dostępne w przedsprzedaży od 12 sierpnia, a ich premiera nastąpi na początku września, mówi Samsung NZ. Firma obiecuje specjalne oferty dla tych, którzy zamawiają w przedsprzedaży. Zobacz pełną specyfikację techniczną tutaj.

– Z raportami AP

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *