Silne wycieki iPhone'a 16, aktualizacja iPada Pro i składany iPhone opóźnione

Silne wycieki iPhone'a 16, aktualizacja iPada Pro i składany iPhone opóźnione

Przyglądamy się wiadomościom i nagłówkom Apple z tego tygodnia, w tym datom WWDC 2024, specyfikacji iPhone’a 15 Pro, które wyciekły, problemowi z AI iPhone’a 16, opóźnieniu składanego iPhone’a, ważnej poprawce MacBooka Pro, nowemu aparatowi iPada i niespodziewanej aktualizacji iPhone’a 12 oraz 100 000 dolarów dla iPhone'a 4 GB.

Apple Loop jest tutaj, aby przypomnieć Ci niektóre z wielu dyskusji, które toczyły się wokół Apple w ciągu ostatnich siedmiu dni. Możesz także przeczytać moje cotygodniowe podsumowanie nowości na temat Androida w serwisie Forbes.

Apple ogłasza daty konferencji WWDC

W tym roku Apple znajduje się pod presją dostarczenia znaczącego produktu opartego na sztucznej inteligencji. Ponieważ jego konkurenci na rynku smartfonów są prawie rok przed Timem Cookiem i jego zespołem, globalny programista publicznie zaprezentuje swoje rozwiązanie związane ze sztuczną inteligencją. Teraz wiemy, co to będzie.

„WWDC odbędzie się tydzień później niż zwykle, potrwa od poniedziałku 10 czerwca do następnego piątku 14 czerwca… i jak zwykle rozpocznie się przemówieniem. Apple nie ujawniło jeszcze godziny, ale zawsze jest 10:00 czasu lokalnego, ” w tym przypadku będzie to czas letni pacyficzny. „Podobnie jak w zeszłym roku wydarzenie odbędzie się w Internecie, ale w poniedziałek odbędzie się specjalne wydarzenie, które odbędzie się osobiście”.

(Forbesa).

Najnowsze szczegóły dotyczące iPhone'a 16 Pro

Sztuczna inteligencja może być kolejnym modnym hasłem, ale jak już wspomnieliśmy, Kielr nie będzie samą aplikacją sprzedającą telefony. Jest coś potężniejszego… kolor telefonu. W tym tygodniu ujawniono gamę kolorystyczną nadchodzących modeli iPhone'a 16 Pro… różowe złoto, naturalny tytan i kosmiczna czerń:

„Jeśli jesteś zawiedziony dyskretnością tych kolorów, pamiętaj, że obecna linia Pro również jest zaniżona, a (nieco) jaśniejsze kolory iPhone'a 15 zostały zachowane. Być może tegoroczne telefony to odzwierciedlą.

(Forbesa).

iPhone 16 potrzebuje ulepszonej sztucznej inteligencji

Mamy także szczegółowe informacje na temat podstawowej linii iPhone'a 16. Apple ciężko pracowało, aby stworzyć lukę pokoleniową, w przypadku iPhone'a 15 z A16 i iPhone'a 15 Pro A17 Pro. Ale jeśli Apple przejdzie na pełną sztuczną inteligencję, iPhone 16 będzie potrzebował więcej mocy. Co wydaje się mieć miejsce:

„Pierwsza pochodzi od popularnego przeciekającego @Tech_Reve (za pośrednictwem TechRadar), który twierdzi, że iPhone 16 będzie miał dodatkową pamięć RAM i pamięć, aby zapewnić sztucznej inteligencji więcej miejsca na pracę. Analityk Jeff Pu uważa również, że chipset A18 Pro będzie również przyjdź i uruchom sztuczną inteligencję znalezioną na urządzeniu w telefonie.

(Przewodnik Toma).

Opóźnienie składania iPhone'a

Sztuczna inteligencja to nie jedyny obszar, w którym Apple pozostaje w tyle. Drugi obszar to składane smartfony, a plany dorównania Samsungowi i Honorowi zostały opóźnione o co najmniej kolejne trzy lata… nawet jeśli Apple nadal gromadzi części:

„Najwyższa władza Apple stwierdziła, że ​​po rozważeniu przygotowań do różnych elementów, w tym składanej gabloty, premiera składanego iPhone'a została przesunięta z czwartego kwartału 2026 r. na pierwszy kwartał 2027 r. Pomimo opóźnienia producenci komponentów kluczowych projektów, takich jak ponieważ oczekuje się, że wyświetlacze i dostawcy będą działać zgodnie z pierwotnym harmonogramem.”

(9 do 5Mac).

MacBook odbiera ważną naprawę

Po wykryciu krytycznych błędów w systemie macOS 14.4 firma Apple wydała tymczasową wersję 14.4.1. Ponieważ użytkownicy proszeni są o zaprzestanie aktualizacji do wersji 14.4, ta niewielka aktualizacja powinna rozwiązać problemy wprowadzone na początku tego miesiąca:

„Użytkownicy systemu MacOS 14.4 zgłosili… że niektóre urządzenia USB przestały działać po aktualizacji, co wymagało zmian w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa, aby umożliwić połączenie; w niektórych okolicznościach starsze wersje plików z kopią zapasową w iCloud zostały usunięte; a Java nieoczekiwanie pojawiała się na komputerach Mac z systemem Apple Silicon.”

(Forbesa).

Nowy aparat w iPadzie

Choć wydaje się, że premiera kolejnego iPada została przesunięta na maj, dla czekających mamy dobrą wiadomość. Apple może wreszcie pozwolić na wygodniejsze wrażenia krajobrazowe i umieścić przedni aparat wzdłuż dłuższej krawędzi:

iPad już to ma. Nadszedł czas, aby iPad Pro dołączył do rewolucji:

„Obecnie przedni aparat iPada Air i iPada Pro znajduje się na górze urządzenia, co oznacza, że ​​gdy urządzenie jest używane w trybie poziomym, aparat jest umieszczony po lewej stronie, tak jak ma to miejsce w przypadku klawiatury Magic Keyboard. Apple przesunął przedni aparat iPada 10. generacji obok urządzenia, aby zapewnić lepsze wrażenia krajobrazowe i od tego czasu firma nie wypuściła na rynek nowego iPada.

(MacPlotki).

Szybkość iPhone'a 12 nagle wzrasta

Apple ma niespodziankę dla posiadaczy iPhone'a 12. Telefon z 2020 roku zawsze był w stanie ładować mocą 15 W przy użyciu MagSafe bezprzewodowo, ale ograniczał się do wolniejszego ładowania 7,5 W przy użyciu otwartego standardu Qi. Wraz z wydaniem iOS 17.4 standard Qi2 o mocy 15 W jest już dostępny, a najszybsze ładowanie ze wszystkich ładowarek bezprzewodowych jest teraz dostępne dla każdego.

„Chociaż Apple tego oficjalnie nie ogłosił, wydaje się, że iOS 17.4 odblokował obsługę Qi2 w iPhonie 12. Seria testów i opinii czytelników Macworld dowodzi, że iPhone 12 działa teraz z pełną prędkością bezprzewodowego ładowania 15 W, gdy jest podłączony magnetycznie. Do ładowarki Zmień MagSafe Qi2.”

(Świat Maca).

I w końcu…

Ile wydasz na iPhone'a? A co z pierwszym iPhonem? A co z pierwszym iPhonem z bardzo małą ilością pamięci? Ktoś zdecydował, że w tym tygodniu 10 000 dolarów będzie odpowiednią kwotą:

„W połowie marca na aukcji LCG Auctions pojawił się oryginalny iPhone 4 GB. Stwierdzono, że model jest w doskonałym stanie, ma siedem z ośmiu ostrych narożników, nie wyblakł kolor i nie ma wgnieceń na krawędziach. „Model był zarobił ponad 100 000 dolarów i udało mu się. Ostateczna cena sprzedaży wyniosła 130 027,20 USD. Głównym powodem wysokiej ceny sprzedaży jest niedobór. Apple wycofało model 4 GB 5 września 2007 r., nieco ponad dwa miesiące po jego premierze.

(Znawca Apple).

Apple Loop przez siedem dni w każdy weekend prezentuje w Forbesie najważniejsze wydarzenia. Nie zapomnij mnie obserwować, aby nie przegapić żadnych przyszłych relacji. Zeszłotygodniowy artykuł Apple Loop można przeczytać tutaj. W serwisie Forbes dostępne jest także wydanie siostrzanej kolumny Loopa z tego tygodnia, Android Circuit.

READ  Oferty: Galaxy Tab S9 Ultra znacznie spada, a Redmi Note 13 Pro+ też jest tańszy

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *