Sony potwierdza, że ​​Gran Turismo 7 będzie tytułem wielopokoleniowym, który pojawi się na PS4 i PS5

Gra nie zostanie wydana wyłącznie na PlayStation 5, ponieważ firma chce również wprowadzić ją na PlayStation 4, gdy stanie się dostępna w przyszłym roku.

Szczerze mówiąc, niekoniecznie jest to niespodzianka. Sony chce, aby Gran Turismo 7 odniosło ogromny sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie oczekiwania względem gry, a ponieważ jego premiera została już opóźniona z 2021 do 2022 roku, a niedobór konsol PlayStation 5 raczej niedługo się skończy, przenosząc ją na PS4 jest właściwie jedyną opcją.

Wydając grę wyłącznie na PS5, Sony uczyni Gran Turismo 7 bardzo ograniczoną grą dla graczy, a ponieważ jest to popularny tytuł, takie podejście może znacząco wpłynąć na jego długoterminową adopcję.

Oczywiście Sony dobrze o tym wie, a Hermann Holst, prezes PlayStation Studios, dał jasno do zrozumienia w czerwcu tego roku, że zostawia społeczność PS4 w tyle Nie jest to coś, co firma chciałaby zrobić.

Nie da się zbudować społeczności liczącej ponad 110 milionów posiadaczy PS4, a potem ujdzie to na sucho, prawda? Myślę, że byłaby to zła wiadomość dla fanów PS4 i, szczerze mówiąc, niezbyt dobry interes. Kiedy będzie miało sens opracowanie tytułu na PS4 i PS5 — dla Horizon Forbidden West, kolejnego God of War, GT7 — będziemy się temu przyglądać. A jeśli właściciele PS4 chcą zagrać w tę grę, mogą. Jeśli będą chcieli dalej grać w wersję na PS5, ta gra będzie dla nich dostępna,— powiedział Holst.

W poście sprzed kilku dni Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, potwierdził, że Gran Turismo 7 pojawi się zarówno na istniejących, jak i nowych konsolach PlayStation.

Chciałbym również dzisiaj potwierdzić, że w przyszłości ekskluzywne tytuły crossoverów dostępne wyłącznie na PlayStation (niedawno wydane na PS4 i PS5) – zarówno cyfrowe, jak i fizyczne – będą oferować opcję cyfrowej aktualizacji za 10 USD z PS4 na PS5. Będzie to dotyczyć dwóch kolejnych wersji God of War, Gran Turismo 7 i wszelkich innych tytułów na wyłączność na PS4 i PS5, wydanych przez Sony Interactive Entertainment,” on jest Powiedziała.

READ  CTO firmy Google ds. tabletów z Androidem widzi, że sprzedaż tabletów wyprzedzi laptopy „w najbliższej przyszłości”

Nie podano więcej szczegółów na temat premiery Gran Turismo 7, ale ETA jest nadal dostępna do 2022 roku. Horizon Forbidden West ma zostać wydany na PS4 i PS5 w lutym przyszłego roku, więc miejmy nadzieję, że GT7 zostanie wydane w pierwszej połowie tego roku, 2022 też.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top