Spacer poklatkowy ukazuje ciężką pracę astronauty

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) udostępniła film poklatkowy z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pokazujący astronautów Thomasa Pesqueta i Akihiko Hosheda podczas ich spacerów kosmicznych na początku tego miesiąca.

Materiał filmowy pokazuje, jak trudno jest astronaucie pracować podczas takich zajęć poza pojazdem (EVA) – aby nazwać spacer kosmiczny – że obaj mężczyźni spędzają bardzo dużo czasu w jednym miejscu, wykonując złożone prace w masywnych kombinezonach.

Szybko odkryjesz specjalną torbę astronautów zawierającą wszystkie narzędzia, których potrzebują podczas aktywności poza pojazdem, która trwała 6 godzin i 54 minuty. Aby instrumenty nie unosiły się w otchłani kosmosu, każdy instrument jest przymocowany do wnętrza torby, która sama jest połączona z zewnętrzną częścią stacji.

Uważaj też na 45-sekundowy znak, ponieważ Pesquet – w garniturze bez czerwonych smug – robi krótką przerwę, aby odwrócić się i pomachać do kamery.

Podczas spaceru Pesquet i Hoshide przygotowali część stacji kosmicznej, aby ulepszyć panele słoneczne, które wzmocnią system zasilania w miejscu orbitalnym.

Europejska Agencja Kosmiczna poinformowała, że ​​po długim spacerze kosmicznym astronauci uczcili to lodami. „Spacery kosmiczne trwają siedem godzin i są jak najlepsze sporty, więc później potrzebujemy kalorii” – powiedział później Bisquet.

Był to szósty spacer kosmiczny Bisqueta podczas dwóch misji Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i czwarty Hoshide’a, również w ramach dwóch misji.

Europejska Agencja Kosmiczna publikowała w ostatnich miesiącach serię upływów czasu spaceru kosmicznego. Poniżej znajduje się astronauta przymocowany do robota Canadarm stacji, który porusza się na zewnątrz stacji.

Ponad 240 spacerów kosmicznych przeprowadzono na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, odkąd orbitujące laboratorium zaczęło działać dwie dekady temu. EVA jest zwykle przeznaczona do prac konserwacyjnych lub modernizacyjnych.

Zbudowana przez międzynarodowych partnerów stacja znajduje się w odległości jednego metra od pełnej długości boiska do futbolu amerykańskiego, a NASA opisuje pomieszczenia mieszkalne jako „większe niż dom z sześcioma sypialniami”.

READ  Podgląd zwiastuna RPG ujawnia masowe ataki

Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mieszka i pracuje zwykle około sześciu astronautów. spłacać Ta grupa filmów Pokazuje, jak załoga działa, odpoczywa i bawi się podczas pobytu na pokładzie przystosowanego do zamieszkania satelity.

Rekomendacje redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top