Spartanie plądrują drogę powrotną do Kopuły Wiadomości, sport, praca

Spartanie plądrują drogę powrotną do Kopuły  Wiadomości, sport, praca

ZDJĘCIE TR: JAKE RYDER – Rozgrywający Dike-New Hartford Colin Meester (12) zostaje zwolniony przez środkowego Tiernana Vokesa z Grundy Center, podczas gdy Pete Lebo ogląda grę podczas pokonywania Wolverines 40:0 przez Spartan w ćwierćfinale play-offów I ligi piłkarskiej Pierwsze odbędzie się w piątek w Grundy Center. Spartanie po raz piąty z rzędu awansują do półfinału stanowego w UNI-Dome w Cedar Falls.

Grundy Center – Jeśli po wejściu na wyższy poziom pozostały jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości futbolu Grundy Center, piątkowe zwycięstwo mogłoby rozjaśnić sytuację.

Rozpaleni do czerwoności Spartanie pokonali Dike-New Hartford 40:0 i dzięki jednostronnemu zwycięstwu na stadionie Spartan odzyskali drogę do UNI-Dome i półfinału stanowego 1A.

Najwyżej sklasyfikowani Grundy Center (11-0) zmierzą się z Waterloo Columbus (9-2) o 10:00 w piątek, 10 listopada. 21 września Spartanie pokonali Żeglarzy w meczu okręgowym 21:14.

Dla Spartan jest to piąty występ w półfinale z rzędu i pierwszy od czasu przejścia z klasy A, gdzie w zeszłym roku zdobyli tytuł mistrza stanu.

Po tym, jak D-NH zapiszczał 7:6 w pierwszym tygodniu sezonu, było to również ważne oświadczenie ze strony spartańskiej drużyny, która czasami w tym sezonie miała problemy z szybkim nabraniem dobrej formy w meczach.

Zdjęcie TR: Jake Ryder Główny trener Grundy Center, Travis Zając (z lewej), przemawia do swojej drużyny po piątkowym zwycięstwie 40:0 nad Dike-New Hartford w ćwierćfinale stanowej piłki nożnej klasy A.

„W tym roku czasami graliśmy wolno, a następnie zamykaliśmy drużyny w trzeciej lub czwartej kwarcie, ale wiedzieliśmy, że musimy wyjść z dobrej strony, jeśli chcemy wygrać ten mecz, i tak się stało” – powiedział Trent Kechris, senior Spartan. , preferowane bezpośrednie zatwierdzenie stanu Iowa. „Najwyższy czas, abyśmy rozegrali taki mecz”.

Justin Knack strzelił dwa gole w niecałe cztery minuty w pierwszej rundzie na Grundy Center. Worek Tiernana Vokesa zmusił D-NH do puntu, co doprowadziło do 19-sekundowego uderzenia Spartanina na dystansie 78 jardów, które zajęło prawie 10 minut i zakończyło się wciągnięciem nóg Vokesa w tył strefy końcowej po rzucie za trzy punkty. od Colina Gordona.

READ  Film z Dnia Sądu: Nokaut Jaya Obitayi miażdży Elis Zorro

D-NH przegrało swoją kolejną ofensywną akcję z wznowienia, a Gordon tańczył, zdobywając przyłożenie z 4 jardów i było 21-0. Kolejna akcja Wolverines zakończyła się przechwytem Tate’a Gerowskiego i chociaż Spartanie tego nie wykorzystali, gospodarze objęli zdecydowane prowadzenie w pierwszej połowie.

Knack rzucił się 18 razy na 90 jardów i dwa przyłożenia. Gordon wykonał 12 z 17 podań na 152 jardy i zdobył dwa gole, a także miał dwa kolejne trafienia po ziemi.

„Wszystko dzięki linii bramkowej. Wykonali świetną robotę” – powiedział Knack. „Oni są powodem mojego sukcesu…. Wiedzieliśmy, że będą grać mocno, i mając dość emocji związanych z tym meczem, byliśmy gotowi do gry.

TR Zdjęcie: Jake Ryder – Justin Knack z Grundy Center (po lewej) świętuje z Tate Gerowskim (15) po pośpiechu, aby zdobyć przyłożenie przeciwko Dyke-New Hartford podczas piątkowego ćwierćfinału piłki nożnej stanowej w Grundy Center.

Na początku drugiej połowy Pete LeBeau uderzył puntem D-NH, a dwie sztuki później Gordon posłał doskonałe podanie do Judda Gerowskiego, po strzale z 45 jardów.

W drugiej połowie Wolverines dwukrotnie odbili piłkę po przechwyceniu Justina Knacka i odzyskaniu piłki przez Tate Gerowskiego po nieudanym chwytie. Spartanie wykorzystali to drugie przyłożenie Gordona. Knack dodał swój drugi wynik z gry, aby dopełnić pełny występ Spartan.

„Mam do powiedzenia same dobre rzeczy [D-NH head coach] Don Betts i organizacja, którą tam prowadzi” – powiedział główny trener Grundy Center Travis Zając. „To solidny facet, który prowadzi program piłkarski i pokonanie ich w taki sposób, w jaki zrobiliśmy to dziś wieczorem, jestem naprawdę dumny z naszego programu.

„Byliśmy rozczarowani sposobem, w jaki graliśmy ofensywnie w pierwszym tygodniu, a dziś wieczorem zaprezentowaliśmy świetną ofensywę”.

Seniorzy z Grundy Center byli zdeterminowani, aby dokonać rzadkiego wyczynu i pozostać niepokonanymi na własnym boisku przez całą swoją karierę w szkole średniej.

TR ZDJĘCIE: JAKE RYDER – Odbiornik Grundy Center, Tate Gerowski (15), ucieka przed obrońcą Dike-New Hartford po tym, jak został złapany w piątkowym meczu z Wolverines w Grundy Center.

READ  luke kerrey, delfin, buldog, sam walker, joey manu, koguty, przyszłość, ruch gracza

„Ten zespół dał mi tyle szczęścia” – powiedział Kekris ze łzami w oczach. „Zmieniłeś moje życie.”

„Byli naprawdę młodzi, kiedy zaczynaliśmy tę sprawę w 2019 roku w ósmej klasie, a teraz są w miejscu, w którym podnieśli poprzeczkę jeszcze wyżej. Będą niesamowitymi mężami i ojcami, a ja nie mogłabym bądźcie z nich bardziej dumni” – dodał Zając.