Spółka zależna Sony sprawia, że ​​dysk SSD PS5 jest poza Twoim zasięgiem

Nextorage, spółka zależna Sony, wypuściła idealny dysk SSD dla PS5 (przez Urządzenia Toma): zawiera radiator (który Sony mówi warunek), wystarczająco szybki, aby znacznie przewyższyć zalecenia Sony, i jest dostępny w wariantach 1 TB i 2 TB, co zapewnia mnóstwo miejsca na gry. łapać? Jest dość drogi, niedostępny w USA i wydaje się, że nie ma oficjalnej pieczęci „PlayStation Certified”, mimo że jego producent jest powiązany z Sony.

Nextorage opisz siebie Jako „firma należąca do grupy Sony specjalizująca się w branży rozwiązań do przechowywania pamięci”, jej dysk SSD NEM-PA spełnia wszystkie wymagania dotyczące kompatybilności z PlayStation 5. Kiedy wiadomość o dysku po raz pierwszy się zepsuła, wydawało się, że jest to rozwiązanie zamieszania, które może obecnie nadejść z rozszerzeniem pamięci PS5. W rzeczywistości silnik Nextorage wydaje się być idealny. gigazine Ja już testowałem I mówi, że nie tylko nie jest tak szybki, jak wewnętrzny dysk SSD konsoli (przynajmniej jeśli chodzi o czas ładowania gry), NEM-PA pasuje do gniazda PS5 jak…

Brzmi ładnie, ale dlaczego jest napisane „Tested by Nextorage”?
Zdjęcie: Nextorage

Ale w życiu nic nie jest doskonałe ani oczywiste, więc musimy zająć się pewnymi zastrzeżeniami. Jednym z nich jest to, że dysk SSD nie wydaje się być w sprzedaży poza Japonią: nie mogliśmy znaleźć niczego z Nextorage na Amazon US, Newegg lub B&H. Po drugie, wydaje się, że nie zależy to zbytnio od Cena katalogowa w Japonii – Model 1 TB wystawiony za 36 444 jeny, około 330 USD. Dla porównania, jeden z Nasze najlepsze propozycje dla PS5 SSD To WD Black SN850, którego wersja o pojemności 1 TB jest wystawiona w tym samym japońskim sklepie za 29 540 jenów, czyli około 270 USD.

Wygląda też na to, że zespół PlayStation niekoniecznie miał wiele do podzielenia się z tym dyskiem SSD, mimo że Nextorage jest spółką zależną Sony. (Nawet to ma pewne zastrzeżenie, ponieważ rola Sony wydaje się być bliższa roli współwłaściciela – Liczby Raporty Phison Electronics posiada obecnie 49 procent udziałów w firmie, fakt Powered by O Nextorage.) Nextorage zamieścił na YouTube film, w którym wspomina o dysku SSD używanym w PS5, ale opis mówi:

Wydajność PlayStation®5 przetestowana przez Nextorage.

Nie jest to produkt opracowany w ramach programu licencyjnego Sony Interactive Entertainment Inc.. Zgodność i wydajność nie są gwarantowane dla wszystkich tytułów gier.

To jedno z dwóch zdjęć produktów w sklepie Yodobashi. Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz odniesienie do PS5.
Zdjęcie: Yodobashi/Nextorage

To nie znaczy, że Nextorage nie kojarzy tego SSD z PS5, bo się za bardzo starają – na stronie produktu jest sekcja o Jak zainstalować dysk w konsoli?, wraz z sekcją, jak używać go do przechowywania gier PlayStation. Ale dla tych z nas, którzy mają nadzieję, że Sony uprości tryb przechowywania PS5, tak nie jest – przynajmniej dopóki Sony nie da jej aprobaty PlayStation i zaplanuje globalną premierę.

Ponieważ wydaje się, że nie ma żadnego powodu, aby kupować ten dysk zamiast innego (chyba że jest to jedyny w magazynie i jesteś zdesperowany), możesz chcieć sprawdzić Nasz przewodnik dla kupujących dyski SSD PS5.

READ  Plotki o AirPods 3: nowe słuchawki douszne Apple mogą jeszcze pojawić się w tym roku

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top