Tim Cook z Apple opowiada o sztucznej inteligencji, aplikacjach, Vision Pro i grach na iPhone’a

Tim Cook z Apple opowiada o sztucznej inteligencji, aplikacjach, Vision Pro i grach na iPhone’a

Podczas krótkiej wizyty w Londynie dyrektor generalny Apple Tim Cook spotkał się z trzema twórcami aplikacji, po czym usiadł, aby porozmawiać ze mną o kierunku, w jakim zmierza firma.

Cook jak zawsze był charyzmatyczny, uspokajając programistów, a następnie odpowiadając na każde pytanie, które mu zadałem, udzielając mądrych i przemyślanych odpowiedzi.

Więcej z ForbesaiOS 17.0.1 i iOS 17.0.2: Apple wydaje dwie pilne i zaskakujące aktualizacje dla użytkowników iPhone’a

Mówił nawet o sztucznej inteligencji, o której firma w przeszłości milczała. Zapytałem go o tę powściągliwość i porównałem z innymi firmami, które nigdy nie milczały na temat sztucznej inteligencji. Czy to oznacza, że ​​Apple nie zaangażuje się w tę sprawę?

„Wykorzystujemy obecnie sztuczną inteligencję w naszych produktach na dość dużą skalę” – powiedział Cook. „Jeśli pomyślisz o zegarku, to ta część sztucznej inteligencji, która wykrywa, czy dochodzi do upadku. To sztuczna inteligencja, która wykrywa migotanie przedsionków i to sztuczna inteligencja wykrywa migotanie przedsionków. Wykrywa awarie. Jeśli piszesz, to sztuczna inteligencja przewiduje następne słowo. A zatem sztuczna inteligencja ma świetne zastosowania wszędzie. My tego nie robimy Nie nazywamy tego tak. Klasyfikujemy to jako korzyść dla konsumenta polegającą na wykryciu upadku lub wykryciu EKG lub wykryciu migotania przedsionków, a nie „oparte na sztucznej inteligencji” czy coś takiego.

Cook mówił już wcześniej, że technologia nie jest z natury ani dobra, ani zła. A więc, co sądzi o generatywnej sztucznej inteligencji? Co zaskakujące, skoro nie jest to coś, o czym mówi Apple, w Cupertino nie jest to żadna nowość. „Od lat pracujemy nad generatywną sztuczną inteligencją i przeprowadziliśmy wiele badań” – powiedział Cook. „Zamierzamy podejść do tego w sposób przemyślany i głęboko się nad tym zastanowić, ponieważ jesteśmy bardzo świadomi nie- bardzo dobre zastosowania, jakie może mieć, oraz problemy związane z uprzedzeniami, halucynacjami itd. Wiesz, nie zrobiliśmy tego. Zawsze czuliśmy pilną potrzebę bycia pierwsi, zawsze czuliśmy pilną potrzebę bycia najlepszymi w ten sposób też w to wchodzimy.

READ  Jak utworzyć interfejs API za pomocą podglądów Xcode

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *