Trzydzieści jeden „punktów akcji” w więzieniu Manawat zostaje zawieszonych po czterech latach

Trzydzieści jeden „punktów akcji” w więzieniu Manawat zostaje zawieszonych po czterech latach
Urzędnicy korygujący osiągnęli 80

David Unwin/Personel

Urzędnicy korygujący wymyślili 80 „punktów działania”, aby ulepszyć więzienie Manawat po inspekcji w 2017 roku (zdjęcie pliku).

Więzienie Manawatu nie zakończyło jeszcze 31 z 80 ulepszeń swoich procesów wynikających z inspekcji cztery lata temu, a urzędnicy nie powiedzą o korektach, chyba że zostaną wdrożone.

Po wizycie urzędu inspektoratu w okresie od marca do maja 2017 r. funkcjonariusze więzienni opracowali plan „punktów działania” mających na celu rozwiązanie problemów zgłaszanych przez inspektorów.

Wśród tych czynników więzienie nie zapewniało odpowiednio bezpieczeństwa osadzonym i innym osobom; Więzienne traktowanie więźniów było „mieszane”; Wielu z nich nie miało wystarczającej ilości ubrań ani pościeli; Wsparcie dla reintegracji społecznej więźniów było ograniczone.

Główny inspektor Janice Adair powiedziała, że ​​raport uzupełniający z 2019 r. wykazał, że więzienie, w którym przebywa do 290 więźniów, poczyniło „ogólnie dobre postępy”.

Czytaj więcej:
* Więźniowie organizują protesty przeciwko transferom między więzieniami na Wyspie Południowej
* Około 80 więźniów o zaostrzonym rygorze zostanie wysłanych z Christchurch do Dunedin
* Inspektorzy interweniowali po tym, jak byli świadkami poważnego ataku podczas wizyty w więzieniu dla kobiet w Wellington

Zauważyła poprawę bezpieczeństwa personelu i więźniów, a postępy we wspieraniu więźniów Maorysów wzmacniają ich tożsamość kulturową, ale powiedziała, że ​​stary układ więzienia był wyzwaniem.

Bezpieczeństwo więźniów w więzieniu Lynton zostało podkreślone na początku tego roku, kiedy Brad King, który był w areszcie i nie złożył jeszcze zarzutów związanych z włamaniem, zmarł w areszcie, przez jego współwięźnia.

w marcu , Rzeczy Łatki pytały, jakie „punkty akcji” zostały zaimplementowane, a które nie. Cztery miesiące później Korekta odpowiedziała, że ​​49 z 80 zostało ukończonych.

„Istnieją różne powody, dla których niektóre punkty działania pozostają nierozstrzygnięte, w tym złożoność i proces związany z zaleceniami, budynki wymagające zmiany orientacji lub wymagania dotyczące finansowania” – powiedziała komisarz krajowa Rachel Lotta.

READ  Przewodnik od A do Z po Igrzyskach Wspólnoty Narodów

W sprostowaniach stwierdzono, że nie jest w stanie zidentyfikować punktów, których nie dokonano, „ponieważ może to zagrozić bezpieczeństwu osób lub bezpieczeństwu więzień”.

Wydała jednak podsumowanie najważniejszych zmian.

Są to dodatkowe kamery monitorujące; usprawnienie procedury przeszukania, w tym zastosowanie wykrywaczy metali w recepcji; Więcej elektronicznego sprzętu do wyszukiwania w celu ułatwienia wyszukiwania przemytu, takiego jak wykrywacze telefonów komórkowych, aparaty rentgenowskie i ręczne skanery; Pozwól więźniom przebywać poza celami przez dłuższy czas, wprowadzając dodatkowe programy i ćwiczenia fizyczne.

Poprawiono estetykę miejsc, co rozwiało obawy Inspektoratu dotyczące graffiti.

Adair, w swoim raporcie z 2019 r., powiedział, że jest rozczarowany powolnym postępem w renowacji budynku B i instalacji pakietu audiowizualnego, umożliwiającego więźniom pojawianie się przed sądem i innymi spotkaniami poza siedzibą.

„Rozczarowujący był również brak postępów w poprawie dostępu do usług zdrowotnych dla więźniów, podobnie jak czas poświęcony na utworzenie i prowadzenie na miejscu zespołu reagowania kryzysowego”.

Shane Petersen, dyrektor więzienia w Manawatu, powiedział, że budynek B został od tego czasu odnowiony, w tym strefa pryszniców. Wymieniono oświetlenie, położono matę na podłodze i zaktualizowano strefę bezpiecznej celi.

Łącza audiowizualne działają od marca 2020 r., a zespół reagowania kryzysowego rozpoczął działalność w październiku 2019 r.

„Więzienie Manawat poczyniło również znaczne postępy w zapewnianiu wszystkim mężczyznom przebywającym w więzieniu odpowiedniej opieki zdrowotnej w razie potrzeby.

„Udoskonaliło się to poprzez zapewnienie oddanych osób do transportu mężczyzn do okręgu zdrowia, a także do przychodni pielęgniarskich w każdej jednostce”.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *