Ukazała się Hedge's Arctic – ewolucja menedżera bibliotek Final Cut Pro

Ukazała się Hedge's Arctic – ewolucja menedżera bibliotek Final Cut Pro

Hedge wypuścił Arctic, menedżera bibliotek dla użytkowników Final Cut Pro, opartego na menedżerze bibliotek Final Cut firmy Arctic Whiteness. Dzięki Arctic możemy zarządzać naszymi projektami Final Cut Pro i szybko zwalniać miejsce na dysku twardym. Spójrzmy!

Hedge, producent oprogramowania odpowiedzialny za rozwiązania takie jak OffShoot i DropOff, wydał Arctic, ewolucję oryginalnego menedżera bibliotek Final Cut (FCLM). FCLM został wydany w 2014 roku przez Vincenta Zorziego i Timothy'ego Armsa jako rozwiązanie ich własnych potrzeb w zakresie zarządzania FCP przechowywaniem multimediów i plikami tworzonymi poza bibliotekami. Dziesięć lat później umowa Hedge'a z Vincentem i Timothym umożliwiła uruchomienie Artic, zupełnie nowej aplikacji, która przejmuje pochodnię oryginalnego FCLM.

Arctic: łatwy sposób zarządzania plikami Final Cut Pro

Nazwa „Arctic” jest hołdem dla firmy Vincenta i Timothy’ego, Arctic Whiteness. Chociaż interfejs wygląda jak oryginalny FCLM, Arctic usuwa niektóre błędy w oprogramowaniu, które irytowały użytkowników oraz dodaje nowe ustawienia i ulepszenia.

Korzystając z Arctic, możemy zlokalizować multimedia, zasoby, pamięć podręczną i wyczyścić wszystko, czego nie potrzebujemy. Arctic podpowiada nam, z którymi dyskami musimy się połączyć, aby pracować na starym modzie, aby skonsolidować projekt w jednym miejscu lub założyć bibliotekę podróżniczą. Wyszukiwarka pozwala nam wyszukiwać nazwy wydarzeń, nazwy projektów, notatki, komentarze, słowa kluczowe multimediów, nazwy plików multimedialnych i ich niestandardowe nazwy w Final Cut Pro.

Arctic pomaga nam zachować porządek i zwolnić miejsce na dysku. Jeśli jesteś użytkownikiem FCPX, wiesz, jak szybko Twoje dyski twarde są zużywane przez wygenerowane projekty i zasoby. Dzięki Arctic jednym kliknięciem możemy usunąć pliki ekranowe, pamięć podręczną i zoptymalizowane multimedia, zmniejszając biblioteki, aby utrzymać je w dogodnym rozmiarze i uniknąć przenoszenia ich na inny dysk twardy. Fajne jest to, że możemy to wszystko zrobić poza FCP i bez zgubienia się w Finderze.

READ  Amazon usuwa możliwość kupowania e-booków w swoich aplikacjach na Androida
Arctic pozwala zarządzać wszystkimi plikami utworzonymi przez Final Cut Pro. – Źródło: Hedging

Kolejną cechą Arctic jest możliwość tworzenia szablonów projektów z istniejących bibliotek i ustawień, które wybieramy w Final Cut Pro. Wreszcie funkcja Arctic Quicklook zapewnia nam szybki dostęp do plików wyeksportowanych w Final Cut Pro i możemy udostępnić łącze e-mailem lub odwiedzić stronę internetową, na której go opublikowaliśmy.

Zgodnie z sugestią Tima i Vincenta FCLM przyjmuje model licencjonowania Hedge w celu uzyskania w pełni funkcjonalnej licencji wieczystej. Każda nowa licencja obejmuje rok aktualizacji i wsparcia, więc uwzględnia wszystkie wymagane aktualizacje dla wersji macOS i Final Cut Pro wydanych w ciągu roku od zakupu. Aby zyskać dostęp do aktualizacji na kolejny rok, będziesz mógł za niewielką opłatą przedłużyć swoją licencję. Naszym celem jest zbliżenie tych opłat do zera; Im więcej osób przedłuży licencję, tym będzie ona tańsza dla wszystkich.

Paula Matisse’a Lamberta

Cena i dostępność

Biegun północny jest teraz dostępny w serwisie Strona internetowa Hedge Cena wynosi 49 USD za nowe licencje i 19 USD dla właścicieli Final Cut Library Manager (otrzymasz kupon z 60% zniżką pocztą elektroniczną). Użytkownicy, którzy zakupili licencję FCLM niecały rok temu, otrzymają kupon rabatowy 100%. Obydwa rabaty obowiązują do końca maja.

Licencja Arctic jest bezterminowa, działa w systemie macOS i obejmuje roczne aktualizacje i wsparcie.

Co sądzisz o North Pole Hedge? Jak organizujesz biblioteki w Final Cut Pro? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *