Użytkownicy Fitbit w UE stracą dostęp do aplikacji i tarcz zegarków innych firm

Użytkownicy Fitbit w UE stracą dostęp do aplikacji i tarcz zegarków innych firm

Użytkownicy Fitbit w całej Unii Europejskiej powinni przygotować się na poważną zmianę w sposobie dostosowywania swoich smartwatchów. Google ogłosiło Usuń wszystkie aplikacje i tarcze zegarków innych firm z Galerii aplikacji Fitbit od czerwca 2024 r.

Skąd nagła zmiana? W aktualizacji jako powód podano nowo nałożone „wymogi regulacyjne” Unii Europejskiej. Według strony pomocy, na której po cichu ogłoszono zmianę, użytkownicy Fitbit w UE będą mieli czas do czerwca 2024 r. na dodanie aplikacji lub tarcz zegarka innych firm, zanim funkcja zostanie wyłączona.

Co się potem dzieje? Będziesz mieć możliwość instalowania wyłącznie aplikacji i zegarków opracowanych przez Fitbit i Google. Jednak według Ciało robota, treści innych firm na Twoim urządzeniu Fitbit będą nadal działać po upływie terminu – i nie będziesz mógł instalować ani pobierać niczego nowego. Należy również pamiętać, że nie będzie to miało wpływu na użytkowników w USA, ponieważ zmiana ta dotyczy wyłącznie Unii Europejskiej

Ta zmiana będzie dotyczyć wielu popularnych smartwatchy Fitbit, takich jak:

  • Fitbit Sense 2, Fitbit Sense
  • Fitbit Versa 4, Fitbit Versa 3, Fitbit Versa 2, Fitbit Versa Lite, Fitbit Versa Lite
  • Fitbit jonowy

Tymczasem w oświadczeniu Google nie wspomniano o konkretnych przepisach UE napędzających tę zmianę, więc trudno dokładnie określić, dlaczego tak się dzieje. W związku z tym zastanawiamy się, czy jest to wynik unijnej ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), czy też innych ram regulacyjnych, których Google musi przestrzegać. Posunięcie to rodzi wiele pytań dotyczących doświadczeń użytkowników Fitbit w Europie, a co ważniejsze, czy jest to oznaka bardziej restrykcyjnych przepisów technologicznych pochodzących z UE w przyszłości? Na razie jedyne, co możemy Ci doradzić, to pobrać tyle aplikacji i tarcz zegarków innych firm, ile Twoim zdaniem będziesz potrzebować w przyszłości, zanim to ograniczenie zacznie obowiązywać.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *