We wtorek w Core Web Vitals pojawi się interakcja Google z Next Paint

We wtorek w Core Web Vitals pojawi się interakcja Google z Next Paint

W najbliższy wtorek Google wprowadzi zmianę w wskaźnikach Core Web Vital, która zastąpi opóźnienie pierwszego wejścia (FID) interakcją z następnym wykresem (INP) jako wskaźnik Core Web Vitals. 12 marca FID zniknie, a jego miejsce zajmie INP.

Należy pamiętać, że nie ma to nic wspólnego z trwającą aktualizacją Google Core z marca 2024 r., a aktualizacje podstawowe i podstawowe wskaźniki internetowe nie mają ze sobą nic wspólnego.

12 marca 2024 r. Google zastąpi opóźnienie pierwszego wstawienia (FID) wykresem następnej interakcji (INP) jako miarę podstawowych wskaźników wydajności sieci. Wiadomość o zastąpieniu FID przez INP nie jest nowa, wiedzieliśmy, że nadejdzie, Google nas przygotowało i stanie się to we wtorek.

Jaka jest reakcja z następującą farbą? Dla przypomnienia, INP to metryka wykorzystująca dane z Event Timing API. Ocenia responsywność strony internetowej. Interakcja, która powoduje, że strona przestaje odpowiadać, powoduje pogorszenie komfortu użytkowania, Google Powiedział. INP monitoruje czas reakcji wszystkich interakcji użytkownika ze stroną i raportuje pojedynczą wartość, poniżej której znajdowały się wszystkie (lub prawie wszystkie) interakcje.

Google podał następujący przykład tego, jak wygląda słaba odpowiedź w porównaniu z dobrą odpowiedzią:

Uwaga: Wizualny

Po lewej stronie długie zadania uniemożliwiają otwarcie akordeonu. Powoduje to, że użytkownik klika wiele razy, myśląc, że doświadczenie jest zepsute. Kiedy główny wątek nadrabia zaległości, przetwarza opóźnione dane wejściowe, powodując nieoczekiwane otwieranie i zamykanie akordeonu.

Co się zmienia? 12 marca 2024 r. Google zastąpi wskaźnik FID wskaźnikiem INP w ramach swoich podstawowych wskaźników wydajności sieci Web. Google Search Console uwzględni wskaźnik INP w swoim raporcie dotyczącym podstawowych wskaźników wydajności sieci Web jeszcze w tym roku, dzięki czemu będzie można rozpocząć pomiar nowych wyników INP.

Gdy w marcu INP zastąpi FID, raport Google Search Console przestanie wyświetlać dane FID i od tej pory będzie korzystał z INP.

READ  Najnowsza aktualizacja Quest zapewnia kopie zapasowe w chmurze i widok rzeczywistości mieszanej
Harmonogram wejść 800x270Harmonogram wejść 800x270
Harmonogram zmian INP

Dlaczego nas to obchodzi? Wielu SEO skupiało zbyt dużo czasu na podstawowych wskaźnikach wydajności sieci i wynikach FID, na dobre lub na złe. Teraz ci SEO prawdopodobnie przeniosą swoją uwagę z FID na INP. Oto przewodnik od Google w sprawie Jak ulepszyć IPN. Mieliśmy trochę czasu, aby przygotować się na tę zmianę, a w połowie ubiegłego roku Google dodał nawet nowe raporty INP do Search Console.

Ogólnie rzecz biorąc, nadal radzę nie angażować się w te wskaźniki. Nawet Google twierdzi, że jest to tylko jeden aspekt, który należy wziąć pod uwagę, chcąc poprawić komfort korzystania ze strony witryny.

Fakt, że Google opublikował aktualizację podstawową z marca 2024 r. w tym samym czasie, gdy wprowadzane są zmiany w podstawowych wskaźnikach internetowych, wprowadzi w błąd wielu SEO i właścicieli witryn. Krótko mówiąc, jeśli w ciągu najbliższych kilku tygodni zaobserwujesz gwałtowny spadek rankingów, będzie to prawdopodobnie związane z podstawową aktualizacją lub aktualizacją dotyczącą spamu i nie będzie miało nic wspólnego ze zmianą wskaźnika Core Web Vitals.

Krótko mówiąc, przeglądając swoją witrynę, sprawdź, czy jest ona responsywna, czy nie. Nie zawsze potrzebujesz zewnętrznego narzędzia, aby Ci to powiedzieć. Twórz więc doskonałe witryny dla swoich użytkowników, ale nie martw się o te wyniki. Przyjrzyj się zatem swojemu wynikowi INP i zobacz, czy warto wprowadzić szybkie ulepszenia.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *