Wellington Phoenix wszedł do pierwszej szóstki dzięki późnej wygranej z Newcastle Jets

Napastnik Phoenix, Ben Wayne, świętuje po strzeleniu drugiego gola drużyny pod koniec pierwszej połowy.

Ashley Vader / Getty Images

Wellington Phoenix powrócił do pierwszej szóstki po tym, jak napastnik David Paul strzelił gola w końcówce i poprowadził Newcastle Jets 3-2 w pierwszym od 18 dni meczu A-League mężczyzn.

Strzelił potężnym strzałem głową obok nowego bramkarza Michaela Weira, aby zdobyć wszystkie trzy punkty na Środkowym Wybrzeżu po tym, jak wyglądało na to, że Phoenix będzie musiał wygrać tylko jedną głową po kontrowersyjnym remisie z Gates.

Clayton Lewis wydawał się być sfaulowany przed bramką Oliviera Boumala w 63. minucie.

Lewis został rzucony na ziemię po tym, jak Daniel Benha popchnął piłkę przez Daniela Benha, dając Jetsowi posiadanie w niebezpiecznym obszarze pola, a Bomal wykorzystał to, strzelając obok Ole Seala.

Trener Phoenix Talley powiedział po meczu, że uważa, że ​​to oczywisty błąd dla Lewisa.

„Moim zdaniem z pewnością myślałem, że to pomyłka” – powiedział. – Podsumowując, cieszę się, że po dwóch tygodniach bez meczów wystartowaliśmy z dobrym wynikiem.

Talay dokonał jednej zmiany w swoim początkowym składzie, a Ben Wayne rozpoczął swój pierwszy mecz od 5 stycznia tego samego dnia, w którym zawołał swój pierwszy mecz w turnieju kwalifikacyjnym Oceania World Cup.

Świętował dobrze poprawioną bramkę pod koniec pierwszej połowy, wyginając piłkę wokół Weira od krawędzi pola karnego po tym, jak został zagrany w plecy przez Gaela Sandovala, aby przywrócić prowadzenie Phoenixowi.

Dwa gole Phoenix w pierwszej połowie padły w przejściowych momentach, wykorzystując przestrzeń za obroną Jets. Zdobyli 34 procent, ale przygotowali się do uderzenia w samoloty podczas kontrataku.

READ  Drugi ODI Białych Paproci stał się szóstym zniszczonym przez deszcz Pucharem Świata Nowej Zelandii w tym roku

Otworzyli wynik, gdy szybki Jaushua Sotirio wygrał i strzelił rzut karny w 25. minucie po tym, jak otrzymał piłkę nad głową Sandovala, który miał rękę w dwóch golach Phoenixa w pierwszej połowie.

Gael Sandoval i Joshua Sotero świętują po wygraniu rzutu karnego w pierwszej połowie.

Matthew Gorman pociągnął Soterio w dół i po tym, jak przestał gadać o bzdurach z Weier, uciszył bramkarza, zakopując piłkę w prawym dolnym rogu i podnosząc palec do ust dla uczczenia.

Gates odpowiedział w 43. minucie, kiedy Pekka Mikltadze dośrodkował Benhę po serii podań w polu karnym i wokół niego, ale był pewien spór o słuszność tego gola, a Boumal był bliski wtrącenia piłki ze spalonego. położenie i ewentualnie zasłanianie widoku żagla.

Talay otrzymał żółtą kartkę po proteście z czwartym sędzią, gdy Gates zdobyli drugiego gola, ale jego zmarszczone brwi zmieniły się w uśmiech, gdy piłka wyskoczyła z późnym golem w 88. minucie.

wielka chwila

Kiedy wydawało się, że Phoenix musi zadowolić się remisem, poprowadził Sama Suttona na linię boczną iw 88. minucie posłał znakomite podanie do Davida Paula w najbliższy słupek. dramatyczne późne zwycięstwo.

Gdzie wygrała gra?

Chociaż nie widzieli zbyt wiele piłki i przegrali 31-10, dobrze wykorzystali szybkość Bena Wayne’a i Joshuy Soterio, strzelając swoje pierwsze dwa gole po złapaniu odrzutowców z kontuaru.

Dzisiejszy gracz

David Paul biegał cały dzień i strzelił zwycięskiego gola. Po suchym okresie strzelił gola w meczach jeden po drugim.

Wielkie zdjęcie

Drużyna Phoenix wskoczyła z Sydney FC na szóste miejsce po kontynuowaniu niepokonanej serii na siedem, pokonując Gates. Kolejne zwycięstwo nad ostatnim w tabeli Brisbane Roar w sobotę dało im czwarte miejsce i mają mecze w parze ze wszystkimi drużynami prowadzącymi i czterema zespołami bezpośrednio pod nimi.

Co powiedzieli

Trener Phoenix, Yufuk Talay: „Newcastle lubi wywierać naciski przy każdej okazji, więc pracowaliśmy nad wyjściem poza linię frontu i pomoc oraz bardziej bezpośrednią grą. Naciskają wysoko, więc zostawiają dużo miejsca z tyłu”.

READ  Reprezentacja Rosji w koszykówce mężczyzn została wykluczona z igrzysk olimpijskich w 2024 roku