Wellington Phoenix zremisował 1:1 z Western Sydney po rezygnacji z przewagi u siebie

Na stadionie WIN, Wollongong: Wellington Phoenix 1 (Pozidar Crave 60′) Wędrowcy z Zachodniego Sydney 1 (Yeni Nbgakoto 79′) RR: 0-0.

Bozidar Crieff podniósł się tam, gdzie przerwał przed końcem mistrzostw świata, zdobywając bramkę w trzecim meczu z rzędu, podczas gdy Wellington Phoenix świętował powrót mężczyzn A-League remisem 1: 1 z Western Sydney Wanderers na Wollongong.

Bułgarski pomocnik strzelił cztery gole w tym sezonie, po dośrodkowaniu Claytona Lewisa głową, otwierając wynik w 60. minucie.

Ale pomimo prowadzenia, Phoenix nie był w stanie utrzymać prowadzenia, strzelając późną bramkę z rzutu wolnego.

Bramkę Craifa wykluczył Yeni Ngpakoto po 19 minutach po tym, jak rzut wolny pozwolił napastnikowi Wanderers z głębi odbić się w pole karne i ominąć wszystkich, w tym bramkarza Phoenix Ole Sale.

Kapitan Wanderers, Marcelo, strzelił do piłki, ale podczas uroczystości dał jasno do zrozumienia, że ​​nigdy nie dotknął piłki i to był gol Ngpakoto.

Phoenix zabrał swój mecz rundy 7 przeciwko Wanderers z drugiego miejsca do Wollongong jako podziękowanie za goszczenie ich, gdy pandemia Covid-19 zmusiła ich do opuszczenia Nowej Zelandii na większą część dwóch sezonów.

Doprowadziło to do wyjątkowej sytuacji, ponieważ stadion WIN był pełen hałaśliwych fanów rywali, którzy odbyli 90-minutową podróż na południe do Wollongong, prawie bez wsparcia drużyny Phoenix.

Powitano ich również niespełniającym norm narzutem, który trener Phoenix, Ufuk Talay, określił jako „typowy”.

Ale pomimo swojej przewagi, Talay był zadowolony z odejścia z punktu do domu i powiedział, że jest zachwycony widząc, jak Crayff kontynuuje imponujący start w lidze.

READ  Rozpoczęły się Igrzyska Europejskie, multisportowa impreza próbująca zadomowić się na starym kontynencie
Bramkarz Phoenix, Ole Sale, świętował po tym, jak Bozidar Kreif strzelił gola, dając im prowadzenie.

Mark Culp/Getty Images

„BK [Kraev] Miał dobry początek sezonu, strzela bramki i wykonuje ciężką pracę bez piłki i naprawdę rozumie, czego oczekujemy od niego na pozycji, na której gra, więc miejmy nadzieję, że będzie mógł kontynuować w ten sam sposób – powiedział.

„To nasz mecz u siebie, ale czy to naprawdę mecz u siebie? Nieprawda. Ale weźmiemy punkt od początku sezonu i przyjrzymy się grze, przejrzymy ją i spróbujemy iść do przodu.”

Phoenix miał najlepszą okazję w spokojnej pierwszej połowie, ale Lawrence Thomas obronił rywala w tym sezonie, odbijając uderzenie głową z bliskiej odległości Scotta Woottona po rzucie rożnym Stephena Ojarkovicia.

Lewis został zastąpiony przez obrońcę Phoenix, Nicholasa Penningtona, wkrótce po ustawieniu bramki Craiffa po tym, jak ciężko upadł podczas wyzwania na głowę i musiał przejść test wstrząsu mózgu, który zdał.

Fani Wanderers zapalili pochodnię podczas starcia rundy 7 z Phoenix.

„Clay jest w porządku. Chodzi o to, że musieli sprawdzić go pod kątem wstrząsu mózgu, a ja nie chciałem tracić czasu z jednym zawodnikiem mniej, kiedy mieli kilka stałych fragmentów gry i kopnięć z woleja w pole karne.

„Potrzebowaliśmy również nowych nóg, ponieważ minęło trochę czasu, odkąd graliśmy mecz tak intensywnie z powodu przerwy. Dlatego zdecydowaliśmy się na zmianę.”

Napięcie wzrosło po końcowym gwizdku, a gracze obu drużyn musieli się rozdzielić po kłótni między ich kapitanami, Sheraą i Marcelo.

Tay powiedział, że nie wie, co zapoczątkowało starcie.

Wynik przeniósł Phoenix do pierwszej szóstki.

Ustawione w linii

Sowy Callan Elliott, Scott Wootton, Tim Paine, Lucas Morages; Claytona Lewisa (Nicholas Pennington 74′)Stephen Ogarkovic, Jan Sasse (Costa Barbaros 58′)Pozidar pragnie Davida Balla (pióro stare 82′)Oskar Zawada (Ben Wayne 82′)

READ  Bayern dopracował swoją idealną fazę grupową, wygrywając z Interem ▷ SportsBrief.com

Po raz pierwszy w tym sezonie wszystkie pięć importowanych drużyn znalazło się w wyjściowym składzie.

Wielka chwila

Phoenix wyglądał na skazanego na zdobycie gola w pierwszej tercji, ale odmówiono mu dopiero, gdy Lawrence wykonał oszałamiającą obronę jedną ręką, a jego rękawica trafiła w bramkę głową Woottona.

gracz dzisiaj

Główny trener Phoenix, Yofuk Talay, ma solidne osiągnięcia w wyszukiwaniu zagranicznych talentów, a Craif wydaje się być najnowszym klejnotem. Jego wzrost czyni go doskonałym celem.

Wielkie zdjęcie

Phoenix wzmocni styl zdobywania bramek importowanego z Bułgarii Craifa, kiedy w najbliższą sobotę wróci do Wellington na prawdziwy mecz u siebie z Adelaide United.