Wygląda na to, że emulatory są teraz dozwolone w Apple App Store, ale z pewnymi zastrzeżeniami

Wygląda na to, że emulatory są teraz dozwolone w Apple App Store, ale z pewnymi zastrzeżeniami

Powszechnie wiadomo, że Apple App Store przez jakiś czas był otoczonym murem ogrodem. Surowe zasady zmieniły się dopiero niedawno dzięki przepisom Unii Europejskiej. Jednak nawet Taha był wyboistym procesem, który spotkał się z dużym sprzeciwem ze strony Cupertino.

Na szczęście sytuacja wydaje się poprawiać, a najnowsze wytyczne Apple dotyczące recenzji aplikacji oferują teraz bardziej swobodne podejście do oferowania dodatkowej zawartości z poziomu aplikacji. W szczególności dotyczy to starszych emulatorów konsoli do gier, które zgodnie z nowymi przepisami mogą umożliwiać użytkownikom pobieranie gier, zwanych również plikami ROM.

Może to sygnalizować powrót emulatorów do App Store, których w najnowszej historii w większości nie było. Wytyczne stanowią: „Użytkownik jest odpowiedzialny za całe oprogramowanie dostarczone w swojej aplikacji, w tym za zapewnienie, że takie oprogramowanie jest zgodne z niniejszymi Wytycznymi i wszystkimi obowiązującymi przepisami”. Wszystko więc musi być legalne i ponadprzeciętne. To sprawia, że ​​zastanawiamy się nad niektórymi starszymi tytułami gier sklasyfikowanymi jako „porzucone oprogramowanie”, do których często mogą być dołączone mylące i niepewne warunki prawne.

Czytając nowe wytyczne dotyczące recenzji aplikacji, nie mogliśmy również nie zauważyć, że Apple obok „miniaplikacji, minigier, gier strumieniowych, chatbotów i wtyczek” Apple w pewnym sensie wymienia „emulatory gier” i ogólnie stwierdza, że: „ Aplikacje mogą oferować określone oprogramowanie, którego nie ma w pliku binarnym, w szczególności widżety HTML5, minigry, gry strumieniowe, chatboty i wtyczki. Ten fragment HTML5 nieco nas zaniepokoił, zwłaszcza w połączeniu z dodatkowymi wskazówkami, które mówią: „Twoja aplikacja może nie rozszerzać się. lub ujawnić „natywne” emulatory interfejsów API platformy, które korzystają z takich rzeczy, jak przyspieszanie sprzętowe obsługiwane przez systemowe interfejsy API, są niedozwolone? Jeśli tak jest i można zastosować tylko technologię emulacji wysokiego poziomu, wówczas możemy realistycznie oczekiwać emulacji o większej wydajności- wymagające konsole.

READ  OnePlus ogłasza otwarte testy beta systemu OxygenOS 13 opartego na systemie Android 13 dla Nord CE 2 Lite 5G

Podobnie jak w przypadku wszystkich spraw związanych z Apple, szczególnie w odniesieniu do poluzowania przepisów i wyburzenia „ogrodu otoczonego murem”, w pełni spodziewamy się, że wynik będzie zależał od precedensu, który sam Apple z pewnością stworzy. Musimy po prostu zobaczyć, jak to pójdzie (gra słów zamierzona).

źródło | przez | Źródło obrazu

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *