Wyjaśnijmy to. Epic jest tutaj, ponieważ … ”, co powiedział sędzia na zakończenie sporów w procesie Apple vs Epic Games

Sędzia federalny Yvonne Gonzalez Rogers przeprowadziła w poniedziałek niekonwencjonalne argumenty końcowe w procesie antymonopolowym między Epic Games i Apple Inc, w którym prawnicy obu stron zostali podniesieni przez trzy godziny o to, jak daleko mogą się posunąć – i powinni – zmienić działalność aplikacji Apple Sklep.

Twórcy aplikacji i organy regulacyjne na całym świecie obserwują to doświadczenie, a Gonzalez Rogers zasugerował w ostrych pytaniach Apple, że może zaakceptować pewne twierdzenia twórców gier „Fortnite”, że Apple nadużywa kontroli nad App Store i szkodzi programistom.

W zeszłym tygodniu sędzia federalny stwierdził, że zarobki Apple w sklepach z aplikacjami od twórców gier wyglądają na „nieproporcjonalne”, ale w poniedziałek kwestionowali, czy istnieje sposób na rozwiązanie tych obaw bez zmuszania Apple do otwierania iPhone’ów w konkurencyjnych sklepach z aplikacjami, jak zasugerował Epic.

Powiedziała, że ​​byłaby to radykalna zmiana, a „sądy nie prowadzą interesów”. Zwróciła również uwagę na nieoczekiwane korzyści, jakie zmiana może oznaczać dla firmy Epic, której własne wysiłki na rzecz uruchomienia sklepu z płatnymi aplikacjami były omawiane podczas procesu.

„Wyjaśnijmy to sobie. Epic jest tutaj, ponieważ jeśli zostanie udzielona ulga, zmienia się z firmy wartej miliardy dolarów w firmę wartą miliardy dolarów. Ale nie robi tego z dobrego serca”. .

Adwokat Epic, Gary Bornstein, uparł się z żądaniem złożonym przez Epic od czasu wniesienia pozwu w zeszłym roku: zmusić Apple do otwarcia iPhone’ów w konkurencyjnych sklepach z aplikacjami i uniemożliwić programistom wymaganie od programistów korzystania z systemu płatności w aplikacji.

Gonzales Rogers powiedział, że zgodnie z proponowanymi zmianami przez Epic, firma prawdopodobnie nie zapłaci Apple nic, a fakt, że “martwił się” przez cały proces.

„Atakuje podstawowy sposób, w jaki Apple generuje przychody” – powiedział Gonzales Rogers, dyrektor generalny Epic, Tim Sweeney, który kierował strategią prawną firmy i uczestniczył w całym doświadczeniu. „Istnieje rozsądny argument, że (Apple) wykorzystuje te zyski na korzyść całego ekosystemu”.

READ  Valve produkuje konsolę podobną do Nintendo Switch do gier na PC, raport twierdzi

Czasami Gonzalez Rogers kwestionował inne kwestie, takie jak zasada Apple zabraniająca programistom wykorzystywania adresów e-mail zebranych od użytkowników iPhone’a do metod marketingowych w celu uniknięcia systemu zakupów w aplikacji firmy Apple.

„Wygląda na to, że ukrywanie przez Apple tych informacji w sposób, który nie ma bezpośredniego odzwierciedlenia w konsumentach, nie jest konkurencyjne” – powiedziała.

Przez cały dzień prawnicy Apple argumentowali, że ogólne żądania firmy Epic sprawią, że Apple będzie dokładnie taki sam, jak Android, zasadniczo ograniczając wybór konsumentów.

„Apple chce utrzymać doskonałość swoich produktów” – powiedziała Veronica Moi, prawniczka Apple. Każdy, kto chce mieć sklep z aplikacjami innej firmy, „może wyjść i kupić urządzenie z Androidem. Potrzebna ulga polega na zmuszeniu Apple do wycofania konkurencyjnego produktu z rynku”.

Aby podjąć decyzję, sędzia musiałby zagłębić się w 4500 stron zeznań, co, jak twierdzi, może zająć miesiące.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top