Złodzieje wydzierają się przez ścianę łazienki w sklepie Apple Store, aby ukraść iPhone’y i iPady

Złodzieje wydzierają się przez ścianę łazienki w sklepie Apple Store, aby ukraść iPhone’y i iPady

złodzieje Powiedziało(otwiera się w nowym oknie) Ukradł iPhone’y, iPady i Apple Watch o wartości 500 000 dolarów ze sklepu Apple Store w Waszyngtonie po tym, jak przedarł się przez ścianę łazienki sąsiedniego sklepu z ekspresami do kawy, aby dostać się do zaplecza.

Według raportu lokalnej agencji informacyjnej KOMO News, złodziejom udało się pozbyć ponad 400 różnych produktów Apple po włamaniu do zamkniętego sklepu Alderwood Mall około godziny 19:00 2 kwietnia.

„Nasze drzwi frontowe były zamknięte. Otworzyli je” – powiedział KOMO News Erik Marks, dyrektor regionalny Seattle Coffee Gear. [It was a] Otwór 24 x 18 w ścianie w pomieszczeniu, które wydaje się być zapleczem Apple Store. Jestem zaskoczony, że byliśmy dla nich kanałem prowadzącym do Apple Store. Nie miałem pojęcia, że ​​byliśmy tak blisko lub tak blisko nich”.

według 9to5Mac(otwiera się w nowym oknie)złodzieje przesunęli jabłka przez dziurę, którą wycięli przed wyjściem z kawiarni.

Dyrektor ds. Komunikacji policji w Lynwood, Maren McKay, która prowadzi dochodzenie w sprawie włamania, powiedziała Cuomo News, że operacja była „dobrze zorganizowana” i dodała, że ​​„nie pozostawiono żadnych odcisków palców”. Nagranie z włamania nie zostało udostępnione mediom ze względu na toczące się śledztwo.

Brookfield Properties, właściciel sklepu Alderwood Mall, powiedział KOMO News, że mają solidny system bezpieczeństwa i że włamanie było odosobnionym przypadkiem.

Polecane przez naszych redaktorów

Seattle Coffee Gear powiedział, że wymienili zamki i włamali się do nich, co pozostawiło ogromną dziurę w ścianie i kosztowało ich 1800 dolarów odszkodowania.

Jak wskazuje 9to5Mac, jeśli zostanie odsprzedany, żaden potencjalny nabywca skradzionych produktów Apple nie będzie mógł aktywować swojego urządzenia, ponieważ Apple może zdalnie zablokować numery seryjne i numery IMEI skradzionych iPhone’ów, iPadów i smartwatchy.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *