Złota płyta Carla Sagana Master of Voyager na aukcji w Sotheby’s

Złota płyta Carla Sagana Master of Voyager na aukcji w Sotheby’s
21 lipca 2023 r

– Te dwie szpule nie mają wiele do oglądania, a jakość ich nagrań audio, choć określana jako „doskonała”, nie ustępuje innym formatom. Jednak ich proporcje są wyjątkowe i być może dlatego szacuje się, że są warte więcej niż 10-krotność ich wagi w złocie – liczba odpowiednia, biorąc pod uwagę, że zostały użyte do stworzenia prawdopodobnie najsłynniejszych istniejących złotych płyt.

W czwartek (27 lipca) Sotheby’s zaprezentuje uznanemu astronomowi Carlowi Saganowi i wielokrotnie nagradzanej producentce filmów dokumentalnych Ann Druyan osobistą kopię nagrania głównego NASA Voyager Golden Record, identyczne dyski zaprojektowane jako audiowizualna kapsuła czasu dalej od Ziemi niż jakikolwiek inny obiekt stworzony przez człowieka w historii.

„Misje Voyager należą do największych aktów eksploracji w historii, a misja Golden Record odzwierciedla niesamowity optymizm, fascynację i pokorę w obliczu wielkiej niewiadomej wszechświata. Produkcja Record, prowadzona przez Ann Druyan i Carla Sagana, była monumentalnym przedsięwzięciem i wielkim zaszczytem jest zaprezentowanie ich osobistej wersji tego najgłębszego i unikalnego artefaktu na świecie.”

Sotheby’s szacuje, że szpule Złotej Płyty będą kosztować od 400 000 do 600 000 USD (minimalna oferta to 300 000 USD). Oni Wystawiony pod numerem 80najnowsza pozycja w nadchodzącej wyprzedaży eksploracji kosmosu w Nowojorskim Domu Aukcyjnym.

Wystrzelony w 1977 roku przez sondy NASA Voyager I i II, Złoty Zapis miał na celu komunikowanie się potencjalnym obcym cywilizacjom na temat różnorodności życia i kultury na Ziemi. Na płycie nagrano pozdrowienia w 59 językach, 115 obrazów, odgłosy naszej planety (w tym nawoływania humbaków) i 27 utworów muzycznych z całego świata.

Pracując ze swoim przyszłym mężem Sajjanem, Druyan wybrała głos. Esej audio, który reprezentuje zawartość dwóch rolek wystawionych na aukcję, zawierał tętniący życiem las deszczowy, pierwsze słowa matki skierowane do dziecka i grzechotanie odległego pulsara, a także muzykę Bacha, Beethovena, Mozarta, Chucka Berry’ego i Louisa Armstronga.

READ  Forspoken TGS 2022 Przyczepa - Gematsu

„Dzięki niezliczonym dźwiękom życia”, powiedział Druyan (Sagan zmarł w 1996 r.), „Carl, moi koledzy i ja zaprojektowaliśmy Złotą Płytę, aby świadczyć o pięknie życia na Ziemi”. „Mieliśmy nadzieję, że ucieleśni on bogactwo i różnorodność naszego świata”.

Oprócz dwóch płyt, które teraz znajdują się w kosmosie, wykonano tylko sześć innych nagrań. Dziś przykłady tych oryginalnych, pozłacanych płyt miedzianych można zobaczyć na wystawie w Instytucie Smithsona oraz w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Pasadenie w Kalifornii,

Złota płyta została również reprodukowana. W 1992 roku Warner New Media wydał zestaw dwóch płyt CD / CD-ROM, który zawierał całą zawartość oryginalnej płyty Voyager oraz kopię książki Sagana „Murmurs of Earth: The Voyager Interstellar Record”. Aby uczcić 40. rocznicę wydania Tentacles w 2017 roku, Ozma Records wyprodukowała trzyparowe pudełko z ciężkiego, półprzezroczystego złotego winylu i cyfrowego kodeka umożliwiającego dostęp do treści wizualnych na przenośnych dyskach.

Sotheby’s wystawia na aukcję jedyne, jak się uważa, nagrania Złotej Płyty wyprodukowane drogą powietrzną, jakie kiedykolwiek zostaną wystawione na sprzedaż.

„Prawie pół wieku od ich powstania, te taśmy, które nigdy nie były poza naszym posiadaniem od czasu ich wykonania, stanowią wyjątkową okazję dla kolekcjonerów do zdobycia jedynej autentycznej kopii pierwszego obiektu, który przeleciał przez heliosferę, miejsce, w którym wiatr słoneczny ustępuje wiatrowi międzygwiezdnych promieni kosmicznych – to może być jedyna rzecz, która przetrwa wszystko, co powiedzieliśmy” – powiedział Druyan.

Kołowrotki są dostarczane z oryginalnymi pudełkami Columbia Recording Studios, każde ręcznie oznaczone niebieskim atramentem. Całkowity czas pracy dla obu to 51 minut 38 sekund i 60 minut 49 sekund.

Oprócz złotej płyty Aukcja eksploracji kosmosu Sotheby’s 27 lipca Zawiera również szereg oryginalnych naklejek usuniętych z zewnętrznej części modułów dowodzenia Apollo po tym, jak zostały spryskane z Księżyca (około 6000 do 60 000 USD) oraz rosyjski kombinezon startowy i wejściowy Sokol (szacowany na 40 000 do 50 000 USD).

READ  iPhone 15 Pro może mieć port Thunderbolt USB-C

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *