Znaleziono nowy Intel NUC z gniazdem LGA1700 i Intel Alder Lake

NUC, mikrokomputer Intela, nie jest pierwszym miejscem, w którym można by się spodziewać LGA1700 Procesor Intel Alder Lake – Ale to może się zdarzyć.

użytkownik @9550pro na Twitterze Zdjęcie przedstawiające urządzenie, które wydaje się być następną generacją procesora Intel NUC z masywną płytą główną LGA1700 i nieznanym procesorem Alder Lake. Pytanie brzmi, czy NUC może obsługiwać wymagania dotyczące mocy tego procesora?

Źródło obrazu: 9550pro

Zdjęcie przedstawia, poza gniazdem LGA1700 i nienazwanym jeszcze procesorem Intel 12. generacji, dwa małe dwuwejściowe moduły pamięci DDR4 (SO-DIMM) zwykle spotykane we wbudowanych komputerach PC. System wydaje się również obsługiwać pamięć masową PCIe 4.0 NVMe.

Używanie DDR4 zamiast DDR5 w następnej generacji NUC nie jest kontrowersyjną opcją: Pamięć DDR5 jest wciąż trudna do zdobycia. Jednak nie jest niemożliwe, aby Intel wyprodukował również wersję DDR5 NUC w najbliższej przyszłości, ponieważ technologia jest już dostępna, a jej dostępność są ograniczone.

Plotki o nadchodzącym entuzjaście Intel NUC 12 pojawiły się w sierpniu. jak Zgłoszone przez Tom’s HardwarePlotka głosi, że NUC może używać procesora Intel Alder Lake w tandemie Karta graficzna Intel DG2. Jak dotąd podobno specyfikacje NUC są zgodne z tym, co widzimy w tym modelu i wszystkie dobrze wróżą nowemu NUC: może to być całkiem solidna gra minikomputer.

Domniemany entuzjasta NUC 12 może oferować, wraz z oddzielną kartą graficzną, wybór procesorów Intel Alder Lake, od Core i5 do Core i9. Plotka głosi, że nowy NTA może nazywać się Wężowym Kanionem.

Projekt czaszki na procesorze Intel NUC 11 Extreme.

Jeśli okaże się, że to prawda, może to być interesujące rozwiązanie dla NUC, pozwalające na osiągnięcie wcześniej nieosiągalnych poziomów wydajności. Jednak kompaktowa konstrukcja tego małego komputera ma wpływ na to, ile mocy może on dostarczyć do samego procesora. Gniazdo LGA1700 obsługuje niektóre Najlepsze procesory Firma Intel powinna złożyć tę ofertę, ale nie powinniśmy oczekiwać, że zobaczymy pełne oprogramowanie Intel Core i9-12900K Wewnątrz NUC.

READ  8i wyświetla hologramy w czasie rzeczywistym

Kompaktowa konstrukcja NUC zawsze ma swoją cenę i chociaż wydaje się, że Intel stworzył konkurencyjny mini PC, nadal istnieje dość niski pułap pod względem zużycia energii. Ponieważ wszystkie inne komponenty również wymagają sporej ilości energii, możliwe jest, że nowy NUC będzie wyposażony w procesor Intel Alder Lake o maksymalnym poborze mocy 65 W.

Zakładając dokładność obrazu, który wyciekł, byłaby to ogromna zmiana dla Intela. Przejście z gniazda BGA na moduł LGA z możliwością rozbudowy w NUC robi dużą różnicę. Korzystanie z LGA1700 otwiera drzwi do potencjalnych ulepszeń w przyszłości, chociaż nie wiadomo, czy Intel na to pozwoli.

z WPG 2022 Za rogiem i przemówienie Intela, prawdopodobnie usłyszymy więcej o NUC w ten wtorek. Odkryć Jak oglądać na żywo tutaj.

Rekomendacje redaktorów
Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top