Koronawirus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 1290 przypadków, Wiktoria 73

Koronawirus Covid 19: Nowa Południowa Walia odnotowuje 1290 przypadków, Wiktoria 73

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklikan ogłosiła kolejny rekord wszechczasów przypadków Covid-19 w stanie. Wideo / Sky News Australia

Nowa Południowa Walia odnotowała 1290 nowych lokalnych przypadków Covid-19, ustanawiając kolejny rekord nowych codziennych przypadków dla stanu i Australii.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​ponad 80 procent nowych przypadków odnotowano w zachodnim i południowo-zachodnim Sydney.

NSW Health zgłosiło również cztery zgony związane z Covid: mężczyzna w wieku 50 lat, kobieta w wieku 60 lat i dwóch mężczyzn w wieku 70 lat. Liczba ofiar śmiertelnych w obecnej epidemii wynosi 93.

Obecnie w NSW hospitalizowanych jest 840 przypadków Covid-19, w tym 137 osób na oddziale intensywnej terapii, z których 48 wymaga wentylacji.

Od wybuchu epidemii w Sydney w połowie czerwca zgłoszono 20 061 lokalnych przypadków, a rosnąca liczba infekcji stanowi ogromne obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej w mieście.

Zdesperowane pielęgniarki intensywnej opieki w Sydney „kłują” swoich pacjentów środkami uspokajającymi, aby mogli poradzić sobie z rosnącą liczbą pacjentów, którzy trafiają na oddział intensywnej terapii, mówi niepokojący nowy raport.

Dwie pielęgniarki na oddziale intensywnej terapii z Królewskich Szpitali Księcia Alfreda i Saint Vincent w Sydney powiedziały The Guardian, że ich placówki są pod ogromną presją, ponieważ liczba przypadków wzrasta, a liczba personelu maleje.

Powiedzieli, że zwiększenie dawki środka uspokajającego jest najbezpieczniejszym sposobem radzenia sobie z obciążeniem pacjenta.

Nadzorują wstrzykiwanie środków uspokajających i podają różne poziomy w określonym zakresie dawek określonym przez lekarza, ale podjęto decyzje o zwiększeniu sedacji do maksymalnej dopuszczalnej dawki, aby „poza pacjentami”, aby mogli zapewnić bezpieczeństwo wszystkim swoim pacjentom.

Żaden ze szpitali nie skomentował doniesień. Królewski Szpital Księcia Alfreda przyznał, że obecnie jest to „trudny czas” dla szpitala, z planami zwiększenia liczby pracowników, podczas gdy Szpital St Vincent’s stwierdził, że jego oddział intensywnej terapii jest „dobrze zaopatrzony”.

Sydney jest zamknięte od końca czerwca.  Zdjęcia/Getty Images
Sydney jest zamknięte od końca czerwca. Zdjęcia/Getty Images

READ  Prezenter Sky TV przeprasza za „niedopuszczalne” drwiny z Tuvalu podczas koronacji

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian powiedziała, że ​​październik będzie największym wyzwaniem dla stanu.

„Październik będzie prawdopodobnie naszym najgorszym miesiącem pod względem stresu. [health] Dlatego się do tego przygotowujemy” – powiedziała. Ale jeśli większość populacji zostanie zaszczepiona, większość z tych przypadków nie będzie musiała być w szpitalu, dlatego ważne jest, aby skupić się na tych liczbach, aby zapewnić, że nasz system szpitalny nie zostanie przytłoczony.

Berejiklian potwierdził wczoraj, że ponad 830 000 osób zostało zaszczepionych w zeszłym tygodniu, przy czym 35 procent wszystkich dorosłych w NSW jest w pełni zaszczepionych, co stanowi połowę drogi do celu 70 procent potrzebnego do złagodzenia ograniczeń w zamknięciu.

„Jesteśmy w połowie drogi do magicznej liczby 70 procent w całym stanie dla tych dodatkowych swobód”, powiedziała, spodziewając się, że cel zostanie osiągnięty „gdzieś w październiku”.

Zaszczepienie 70 procent kwalifikującej się populacji w NSW oznaczałoby, że zaszczepiłoby się tylko 56 procent populacji, a eksperci ds. zdrowia zbyt wcześnie ostrzegali przed złagodzeniem ograniczeń.

Immunolog John Dwyer napisał w zeszłym tygodniu w Sydney Morning Herald: „Możemy żyć z Covid tylko wtedy, gdy liczba infekcji jest stabilna, kiedy infekcję można łatwo powstrzymać dzięki śledzeniu kontaktów, a liczby przypadków nie obciążają nadmiernie naszych szpitali”.

„Kraje inne niż NSW zaakceptowały to podejście. Nie ma czegoś takiego jak gwarancja, że ​​pewien procent szczepionek stworzy tę sytuację”.

Wiktoria

Victoria odnotowała 73 nowe lokalne przypadki Covid-19, w porównaniu z 92 wczoraj, i najwyższy wzrost codziennych infekcji od 2 września ubiegłego roku.

Spośród zarejestrowanych dzisiaj nowych przypadków 21 nie ma związku z istniejącymi sprawami.

Wiktoriański premier Daniel Andrews powiedział wczoraj, że obecna blokada, która początkowo miała się zakończyć w czwartek, zostanie przedłużona na czas nieokreślony.

„Nadal mamy zbyt wiele spraw, które były w społeczności zbyt długo, aby móc się otworzyć” – powiedział.

READ  Rodzice w USA reagują na nową chińską kampanię mającą na celu walkę z uzależnieniem od gier wideo

„Zadziałaliśmy wcześnie, ale nie jestem tutaj, aby mówić ludziom, że to łatwe, nie jest, to bardzo trudne”.

Przywódca stanowej opozycji Michael O’Brien powiedział gazecie Herald Sun, że stan jest przetrzymywany, podczas gdy Andrews realizował strategię eliminacji.

Dyrektor naczelny Wiktoriańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Paul Guerra, powiedział w tym samym poście, że potrzebne jest realistyczne wyjście z blokady.

Może to obejmować ponowne otwarcie gmin, które były wolne od Covid, całodobowych ośrodków szczepień i dzieci wracających do szkoły, gdy wskaźniki szczepień osiągną 60 procent, powiedział.

Na piątkowej konferencji prasowej minister zdrowia Martin Foley został zapytany, czy stan jest skazany na zamknięcie, dopóki wskaźniki szczepień nie osiągną 70 lub 80 procent.

„Nie wiem o tym, ale wiem, że zostaną wprowadzone środki dotyczące zdrowia publicznego, jak miało to miejsce przez ostatnie 18 miesięcy” – odpowiedział Foley.

Całe społeczeństwo wiktoriańskie [needs] Aby postępować zgodnie z zasadami i upewnić się, że wydostajemy się z trudnej blokady tak szybko, jak to możliwe.

Wybuch choroby Delta w Wiktorii osiągnął obecnie łącznie 1397 przypadków.

Spośród kwalifikującej się populacji 33,9 procent zostało w pełni zaszczepionych, podczas gdy 55,3 procent otrzymało pierwszą dawkę.

Przedstawiać

Premier Andrew Barr poinformował, że w ACT pojawiło się 12 nowych spraw.

Sześć z nich jest powiązanych z miejscami, w których są eksponowane lub z bliskimi kontaktami, dwie nie mają obecnie znanych powiązań, a cztery są w trakcie dochodzenia.

Z 12 przypadków dwa były objęte kwarantanną na czas transmisji, sześć było zaraźliwych w społeczności, a cztery są nadal przedmiotem dochodzenia.

Całkowita liczba przypadków związanych z epidemią wynosi 261.

Ustawa jest zamknięta od 12 sierpnia, a decyzja, czy zakończy się zgodnie z planem, zostanie ogłoszona w czwartek w najbliższych dniach.

Pat Stephenson

„Obrońca popkultury. Pytanie o pustelnika w komedii. Alkoholista. Internetowy ewangelista”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *