Lepszy OLED, lepszy LCD i drobiazg zwany QD OLED

Jeszcze kilka tygodni temu pesymistycznie podchodziłem do prawdopodobnego stanu technologii telewizyjnej w 2022 roku. 2021 zmienia się w stary rok dzięki powszechnemu przyjmowaniu nowych, jaśniejszych diod OLED i wprowadzaniu przez Samsunga i LG miniaturowych podświetleń LED do wyświetlaczy LCD, wcześnie mówi się o Możemy się spodziewać, że zobaczymy go w 2022 roku, aby wyglądało na to, że będzie to rok konsolidacji. Jest tu kilka obszarów zmętnienia i niewielka poprawa w przetwarzaniu, ale nic tak naprawdę nie zatapia naszych zębów komorowych.

Jednak młyn plotek przed CES sprawia, że ​​myślę, że rok 2022 może być bardziej punktem zwrotnym dla technologii telewizyjnej niż rok, w którym mamy się pożegnać.

Ekscytacji towarzyszy rosnąca pewność, że zobaczymy pierwsze na świecie telewizory QD OLED w sprzedaży dla konsumentów. Łącząc technologie Quantum Dot LED i OLED, wyświetlacze QD OLED obiecują zalety technologii LCD w zakresie jasności i natężenia kolorów dzięki samopodświetlającym się pikselom oraz wynikającym z tego wysokim kontrastowi i kątom widzenia technologii OLED.

Od lat krążą pogłoski o tym, że QD OLED pojawia się w salonach, ale tym razem połączenie zarówno narracji, jak i specyficznego gadania, które słyszę z wielu źródeł, sugeruje, że w 2022 roku na pewno pojawią się telewizory QD OLED. Bardzo prawdopodobne, że pochodzi również z więcej niż jednej marki.

Jeśli chodzi o „zwykły” OLED, tymczasem Zgłosiłem 2 dni temu Sprawy nagle stają się niespodziewanie interesujące, ponieważ LG Display zapowiada nową technologię OLED EX. Twierdzi, że jest w stanie używać deuteru w sposób, który nie był wcześniej możliwy, aby zapewnić o 30% większą jasność niż zwykłe ekrany OLED, a masowa produkcja ma rozpocząć się w drugim kwartale 2022 roku.

Warto zauważyć, że panele OLED o wyższej jasności wprowadzone w 2021 roku oferowały już wzrost jasności o 15-20% w porównaniu do poprzednich standardowych ekranów OLED. Tak więc nowy OLED EX może być tylko o 10% jaśniejszy niż zmieniacze gier OLED 2021. Jeśli jednak mówisz o kontrolowaniu lokalnego kontrastu do poziomu pikseli, takiego jak OLED, jasność większa o 10% może zapewnić naprawdę ważne wyniki. Co więcej, spodziewam się, że telewizory wykorzystujące technologię OLED EX będą znacznie tańsze niż wczesne zestawy QD OLED.

Nie jest jeszcze jasne, czy telewizory OLED 2022 marek sprzedających telewizory OLED będą korzystać z technologii OLED EX. Nawet jeśli tak nie jest, z pewnością wygląda na to, że możemy spodziewać się powszechnego stosowania paneli OLED o wysokiej jasności w ubiegłym roku w różnych gamach OLED różnych marek, w tym zobaczenia, jak trafiają do bardziej popularnych punktów cenowych OLED.

Innym ważnym obszarem telewizyjnym, który ostatnio zmieniłem z „meh” na „yeah”, jest Mini LED. Ponownie, początkowo myślałem, że zobaczymy niewielką konsolidację na tym froncie – takie rzeczy trafiają do bardziej popularnych cen, a także niewielki wzrost liczby obszarów dimmerów itp. Obecnie jednak wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że Mini LED zostanie przyjęta przez więcej marek, natychmiast podnosząc poprzeczkę „średniej jakości” ogólnie dla telewizorów LCD, oraz że nowe postępy w przetwarzaniu i zarządzaniu energią mogą przejąć i tak już potężną wydajność Mini LED na wyższy poziom. Poziom „drugiej generacji” jest wyższy niż początkowo się spodziewałem.

Jednym z innych obszarów, w których zaczynam myśleć, że możemy zobaczyć bardziej ekscytujące rzeczy niż początkowo oczekiwano, są projektory do salonu. Rozwój projektorów o ultrakrótkim rzucie i ich napędu jako poważnej alternatywy dla telewizorów rozpoczął się jak nigdy dotąd w 2021 r. i spodziewam się, że ten trend w kierunku opracowywania modeli szafek podłogowych z lepszą jakością i funkcjami dostrojonymi do wideo będzie nadal ewoluować w 2022 r. .

Myślę jednak również, że „mocowane na stałe” wyświetlacze w szafkach podłogowych mogą dołączyć do nowej rasy tego, co można rozsądnie nazwać wyświetlaczami stylu życia; Ultraprzenośny, bardzo jasny, wyjątkowo łatwy w konfiguracji z wbudowanymi inteligentnymi funkcjami, a nawet potencjalnymi opcjami zasilania bateryjnego. Projektowane ergonomiczne modele, które mieszczą się gdzieś pomiędzy starymi projektorami „Pico”, które były krótko popularne kilka lat temu, a większymi, skoncentrowanymi na jakości obrazu modelami, do których przyzwyczajeni są entuzjaści AV.

Widzieliśmy wczesne oznaki tego, że ten nowy rynek wyłania się z jednej lub dwóch stosunkowo mało znanych marek z Dalekiego Wschodu, ale wygląda na to, że do 2022 roku rozprzestrzeni się na bardziej popularne marki.

Zakończmy wreszcie czymś, co wygląda – znowu – tak, jakby w 2022 roku nie stanie się „rzeczą” telewizyjną. Mowa oczywiście o Micro LED. Niegdyś chwalony jako naturalna przyszłość telewizorów dzięki zdolności do dostarczania samodzielnie emitujących pikseli, takich jak technologia OLED, ale bez ograniczeń jasności i wypalania ekranu związanych z organicznymi elementami OLED, problemy produkcyjne związane z Micro LED nadal sprawiają, że jest to o wiele za drogie dla rynku głównego i w dużej mierze nie zaczęło się od ekranów o przekątnej mniejszej niż 90 cali.

Jak dotąd Micro LED wydaje się być możliwą opcją do salonu dla każdego, kto nie jest milionerem, w rzeczywistości niektórzy spekulowali, że Samsung czuł się zmuszony do większego skupienia się na technologii QD OLED jako średniej do długiej. Termin wymiany Micro LED.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy długo czekać, zanim dowiemy się, jak dokładne lub inne będą moje prognozy telewizyjne na 2022 r. W końcu targi CES 2022 nadal mają odbyć się w Las Vegas w przyszłym tygodniu, pomimo problemów z Covid na całym świecie, przynosząc ze sobą nieuniknioną powódź reklam nowej technologii telewizyjnej. Wszystko to oczywiście opowiem na moim kanale Forbes. do zobaczenia tam!

Powiązane czytanie

Nowe wyświetlacze LG OLED na 2022 obiecują 30% większą jasność

Stowarzyszenie 8K ujawnia aktualizację certyfikacji i nowych członków – w tym Amazon Prime Video

READ  Netflix przeciwko wspólnym kontom: trudna decyzja

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top