Oto Tomb Raider pracujący nad GBA

GIF: Timur Jajiv / Kotaku

To port, którego nigdy nie spodziewałem się zobaczyć, ale teraz jest prawdziwy i można go pobrać już dziś: Jeździec grobowy Na Game Boy Advance Konsola przenośna. to prawda. A ten port lądowy jest możliwy tylko dzięki elastycznemu projektowi OpenLara o otwartym kodzie źródłowym.

Jeździec grobowy Streaming na Game Boy Advance jest dostępny dzięki uprzejmości moddera X-Broger. Przesłali na Twittera klip z klasycznej gry akcji GBA w czasie rzeczywistym i Film szybko się rozprzestrzenił. Przypuszczam, że wiele osób, takich jak ja, było zszokowanych, widząc tak zaawansowaną technologicznie grę 3D działającą na sprzęcie takim jak GBA, konsola, która nigdy nie była zbyt dobra w wysokiej jakości grafice 3D.

Jednak pomimo słabego sprzętu i innych ograniczeń technicznych, takich jak miejsce na kasety, Jeździec grobowy Na GBA wygląda szokująco grywalnie, nawet jeśli liczba klatek na sekundę nie jest stała.

Według XProgera, którzy spędzili ponad rok pracując w tym porcie, kiedy zaczynali nie byli pewni, czy Jeździec grobowy Może pracować na GBA. Ale po wystarczającej optymalizacji sprawili, że działało wystarczająco dobrze dla tego początkowego wydania, które XProger nazywa „wydaniem alfa”.

Jest wiele innych ulepszeń [I have planned]Xproger wyjaśnił więcej niż GBATemp Forums ا. Oprócz optymalizacji treści i wideo, aby pasowały do ​​każdego Jeździec grobowy Gra w kasecie 32 MB. Ale jak dotąd dostępne są tylko 3 poziomy.”

To zostało stworzone za pomocą OpenLara’, który jest portem typu open source oryginału Jeździec grobowy silnik Stworzony również przez utalentowanego moddera Xproger. Dzięki „OpenLara” możesz grać w klasyczną grę na wielu platformach, w tym na oryginalnym Xboksie, 3DO, iPhone i 3DS. A teraz możesz też dodać GBA do tej listy

„Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nie do odróżnienia od magii”. – Arthur C. Clark

„Cholera jasna, to Tomb Raiderunning na GBA!?! -” Zack Zwizen

READ  Pocketnow Daily: ujawniono Google Pixel 6a i szczegóły dotyczące Galaxy Z Fold 4 i nie tylko! (Wideo)

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top