„główki czatu” Został bardzo skrytykowany przez użytkowników Androida jako jeden z najbardziej irytujących doświadczeń użytkowników i aspektów projektowych na platformie. Ci, których denerwują tak zwane bańki, mogą znaleźć przynajmniej pewną ulgę w Androidzie 12, ponieważ aplikacja dialera Google wydaje się zmierzać w nowym kierunku z chipami.

Android 12 Kompletny interfejs API Dedykowany do tego nowego stylu powiadomień w stylu chipsów ziemniaczanych, pozwala programistom wyświetlać różne statusy połączeń przychodzących i trwających, a także sprawdzać połączenia. A teraz dialer giełdowy Google używa go w niektórych przypadkach na Androidzie 12.

Od lewej: staromodna głowa czatu; nowy segment połączeń przychodzących; Karta SIM działająca bez przestojów

Nowy slajd oddaje dynamiczny wygląd Androida 12 z ikoną, która wygląda dokładnie tak, jak aplikacja na telefon. Przed odebraniem połączenia jest to tylko ikona, ale po odebraniu połączenia przez drugą stronę wyświetla licznik bieżącego czasu odtwarzania połączenia. Kliknięcie na nią otwiera rozmówcę.

Jest też przeprojektowane powiadomienie (widoczne powyżej) z większymi, lepszymi i większą liczbą przycisków, a także ogólnie zaktualizowaną czułość materiału.

Kilka osób zauważyło, że ich bąbelki zostały zastąpione żetonami podczas korzystania z aplikacji Phone by Google w tym tygodniu podczas korzystania z Androida 12 Beta 3.1 (poprzez 9do5Google). Udało nam się pobrać nowy projekt chipa na urządzenie z Beta 4, ale nie byliśmy w stanie użyć urządzenia Beta 3.1 z tą samą wersją Beta APK. Może to być kontrolowane przez inne aplikacje, takie jak Usługi Google Play, nieznany jeszcze tag/fenotyp lub inne narzędzie A/B, o którym możemy nie wiedzieć.

Obfitość Nasi czytelnicy nienawidzili uporczywej starej bańki połączeń, która pojawiała się niezależnie od tego, czy bąbelki były włączone dla aplikacji Dialer w poprzednich wersjach Androida, a teraz wydaje się, że to już koniec. (Dymki są nadal opcją powiadomień dla wielu aplikacji, ale zniknęły również w ustawieniach aplikacji dialer po pojawieniu się slajdu).

READ  Spatial przenosi swój metaverse do sieci, sprzedając nieruchomości NFT

Jeśli chcesz grać, z pomocą możesz sprawdzić wszystko na własną rękę Odbij plik APK I zarejestruj kwalifikujące się urządzenie w Android 12 beta Jeśli jeszcze w tym nie jesteś.