pierwsze spojrzenie | Teraz możesz zrzucić hamulce w dowolnym miejscu dzięki temu zestawowi awaryjnemu

pierwsze spojrzenie |  Teraz możesz zrzucić hamulce w dowolnym miejscu dzięki temu zestawowi awaryjnemu

Zestaw do odpowietrzania awaryjnego Neutron Components to przenośne narzędzie do odpowietrzania hamulców przeznaczone do przywracania hamulców tarczowych do najlepszego stanu na drodze lub poboczu.

Do tej pory nowozelandzka marka była najbardziej znana ze swoich ultralekkich apteczek o wadze poniżej 60 gramów i Oh Sh! t, narzędzie wielofunkcyjne, które można schować w kierownicy.

Ten awaryjny zestaw do odpowietrzania to skuteczne wiadro do odpowietrzania. Aluminiowy lejek obrabiany CNC ma po obu końcach dwie gwintowane nasadki – gwintowaną nasadkę i gwintowane złącze M5 u podstawy, pasujące do większości śrub portów odpowietrzających Shimano i SRAM.

Neutron mówi, że przed wyruszeniem w drogę należy napełnić zestaw Emergency Bleed Kit 10 ml płynu hamulcowego, aby był gotowy na wypadek konieczności użycia zestawu.

Zestaw ma 75 mm długości i waży 19 g (lub 29 g, gdy jest pełny) na wadze cyfrowej.

Neutron twierdzi, że zestaw jest szczelny, co jest uspokajającym twierdzeniem, ponieważ ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest rozlanie płynu hamulcowego do plecaka. Marka twierdzi, że przetestowała uszczelnienia na wysokości 12 000 metrów.

W zestawie znajduje się klucz imbusowy 2,5 mm i klucz Torx T10, które pasują zarówno do nasadek odpowietrzających Shimano, jak i SRAM.

Istnieje również przewodnik dotyczący korzystania z zestawu, ale proces jest prawie taki sam, jak bekanie hamulców tarczowych Shimano.

W pudełku otrzymasz klucz imbusowy 2,5 mm i klucz Torx T10.
Kaden Gardener/Nasze media

Neutron Components twierdzi, że najlepiej używać narzędzia tylko z jednym rodzajem płynu hamulcowego. Minerały i płyny DOT nie są ze sobą kompatybilne. W przypadku zmiany płynu hamulcowego należy najpierw dokładnie wyczyścić zespół odpowietrzający alkoholem izopropylowym.

READ  Zaawansowana spektroskopia ramanowska Vip z trybem stukania AFM z kontrolą amplitudy

Narzędzie nie jest kompatybilne z hamulcami szosowymi, szutrowymi, SRAM DB8 lub Magura Shimano, ponieważ używają one różnych rozmiarów gwintów (chociaż do tych pierwszych można użyć adaptera).

Zestaw kosztuje 49 USD NZD, co przekłada się na około 24,50 GBP / 31,50 USD / 28 EUR / 45 USD.

Wyciski awaryjnego zestawu do odpowietrzania elementów neutronowych

Awaryjny zestaw do odpowietrzania działa jak wiadro do odpowietrzania Shimano.
Kaden Gardener/Nasze media

Przetestowałem zestaw awaryjnego odpowietrzania Neutron na dwóch motocyklach z miękkimi dźwigniami.

Byłem mile zaskoczony, jak dobrze zestaw działał – działa dokładnie tak, jak opisano.

Co najważniejsze, zestaw wydaje się być całkowicie wodoodporny. Zanurzyłem zestaw wypełniony w filiżance wody i nie mogłem wykryć wydostających się pęcherzyków powietrza. Jednak od czasu do czasu możesz chcieć zmienić uszczelki, ponieważ uszczelki mogą z czasem puchnąć, zwłaszcza jeśli przechowujesz płyn DOT.

Hamulec Shimano XTR M9100 czuł się lepiej po krwawieniu z beknięcia.
Kaden Gardener/Nasze media

Spryskałem hamulce Shimano XTR M9100 World Cup w Canyon Lux i udało mi się usunąć kilka nieuczciwych pęcherzyków powietrza z układu, a hamulce wydawały się zauważalnie mocniejsze.

Myślałem, że dostarczone klucze sześciokątne będą przedmiotami wyrzuconymi, ale byłem mile zaskoczony ich jakością.

Przełączniki były wystarczająco sztywne, aby uniknąć zaokrąglenia śrub portów odpowietrzających Shimano, które często są tak twarde jak miękki ser.

Sprawy mają się trochę inaczej, jeśli chodzi o hamulce SRAM. Bardzo rzadko (jeśli w ogóle) hamulce SRAM bekają, ponieważ w przeciwieństwie do operacji odpowietrzania Shimano, pchasz i ciągniesz między dwoma wtryskiwaczami, aby usunąć pęcherzyki powietrza i rozhermetyzować układ.

Stukanie w wąż powoduje wypłynięcie pęcherzyków powietrza na powierzchnię.
Kaden Gardener/Nasze media

W rezultacie, używając awaryjnego zestawu do odpowietrzania, SRAM Code RSC miał niewielki wpływ na wyczucie dźwigni.

READ  Opóźnione demo PS5 zostało porzucone z powodu problemów technicznych

Będziesz chciał nosić szmatkę, która może zeskrobać każdy rozlany płyn, zwłaszcza DOT, ponieważ powoduje korozję farby.

Oceniałem ten awaryjny zestaw do odpowietrzania na wiadrze do odpowietrzania Shimano.
Kaden Gardener/Nasze media

Czy warto zabrać awaryjny zestaw do odpowietrzania na następną wyprawę rowerową? Prawdopodobnie nie, jeśli Twój rower jest w idealnym stanie. Ale może to być przydatne, jeśli wybierasz się w obszar, w którym nie ma w pobliżu sklepów rowerowych.

Chociaż zestaw został zaprojektowany tak, aby można go było zabrać ze sobą na przejażdżki, jest to znaczący wzrost jakości w porównaniu z łyżką do odpowietrzania Shimano i może stanowić niezłe ulepszenie dla każdego mechanika w domu lub w warsztacie.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *