PUBG: Battlegrounds zarabia dużo pieniędzy grając za darmo

PUBG: Pola bitwyUjawniono, że pecetowa i konsolowa wersja serii strzelanek battle royale zarabia dużo pieniędzy po przejściu na free-to-play w styczniu. W piątek opublikowano najnowszy raport o zarobkach od dewelopera Kraftona.

Według raportu, sprzedaż komputerów osobistych wzrosła o 61 procent rok do roku do 82,3 miliona dolarów. Na konsoli skok sprzedaży był jeszcze większy, zwiększając się o 124 procent w porównaniu z poprzednim kwartałem i 274 procent rok do roku, chociaż Crafton nie postawił za tymi wzrostami liczby w dolarach. Gra odnotowała również „prawie trzykrotny” wzrost średniej miesięcznej liczby aktywnych użytkowników od czwartego kwartału 2021 roku.

PUBG: Pola bitwy Pierwotnie był to tytuł płatny, gdy został uruchomiony na Steam we wczesnym dostępie w 2017 roku, ale ogromny sukces finansowy darmowych strzelanek do gier typu Battle Royale, takich jak Jest to gra elektronicznaI Call of Duty: Strefa WojnyI Legendy Apex Udowodnij, że darmowa forma może być bardzo opłacalna. Aby dać ci wyobrażenie o tym, jak opłacalne jest to, EA powiedział w tym tygodniu, że Legendy ApexGra, która została wydana od nieco ponad trzech lat, przekroczyła 2 miliardy dolarów rezerwacji w całym okresie życia netto. i epicki Zebrano 144 miliony dolarów na pomoc dla Ukrainy Tylko dwa tygodnie od Jest to gra elektroniczna plony.

Tak więc dla Kraftona transformacja PUBG: Pola bitwy grać za darmo To była prawdopodobnie bardzo łatwa decyzja. i popularne PUBG: Mobilny (który jest również darmowy) mógł pomóc; Crafton twierdzi, że ta gra została pobrana ponad miliard razy Stan na marzec 2021wygenerował 307,1 mln USD przychodów w pierwszym kwartale 2022 r., co oznacza wzrost o 5 procent rok do roku.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top