Recenzja Synology DiskStation DS923+ | PCMag

Recenzja Synology DiskStation DS923+ |  PCMag

Synology DiskStation DS923+ (599,99 USD) to potężna czterokieszeniowa Dołączona siatka do przechowywania (NAS), który zapewnia elastyczny serwer kopii zapasowych i rozwiązanie do udostępniania plików dla biur domowych i małych firm. Wyposażony w procesor AMD Ryzen serwer DS923+ wykazał się w naszych testach dużą wydajnością przesyłania plików, a łatwy w użyciu system operacyjny DSM i obszerny katalog aplikacji ułatwiają konfigurację do różnych celów, w tym jako serwer multimediów, monitor stacji lub serwera w chmurze. To dobry wybór wśród wielokieszeniowych urządzeń NAS, ale zapewnia nieco wyższą wydajność, wielofunkcyjną łączność i wyjście wideo HDMI dzięki naszej nagrodzonej przez redakcję wydajności wydajności. QNAP TS-464za 50 dolarów mniej.


Projekt i funkcje

Serwer DiskStation DS923+ ma tę samą czarną obudowę, co model DS920+ Zrecenzowano tutaj w 2020 r. Ma wymiary 6,5 na 7,8 na 8,7 cala (HWD) i waży 4,9 funta. Z przodu znajdują się cztery gniazda typu hot-swap bez użycia narzędzi, które można zablokować w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Po prawej stronie znajdują się diody LED informujące o stanie systemu i aktywności podczas jazdy; Port USB 3.2 Gen 1 typu A; i przycisk zasilania.

Możesz zaufać naszym opiniom

Z tyłu znajdują się dwa porty LAN 1 Gb/s; inny port USB 3.2 Gen 1 typu A; port eSATA do podłączenia zewnętrznych urządzeń pamięci masowej; Wentylatory chłodzące 92 mm; Przycisk resetowania i gniazdo aktualizacji sieci.

(Źródło: Synology)

Na tym serwerze NAS nie ma wielofunkcyjnych portów Ethernet, w przeciwieństwie do QNAP TS-464, ale można użyć gniazda rozbudowy sieci, aby zainstalować opcjonalny moduł aktualizacji sieci 10 Gb/s RJ-45 (149,99 USD). Porty LAN obsługują agregację łączy w celu przełączania awaryjnego sieci i równoważenia obciążenia. W dolnej części obudowy znajdują się dwa gniazda M.2 NVMe SSD do instalacji jednego lub dwóch Dyski SSD Do szybkiego buforowania.

READ  Oppo Reno 8 Pro 5G i F21 Pro zaczynają otrzymywać ColorOS 13 beta w Indiach

DS923+ jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor AMD Ryzen R1600 i 4 GB pamięci RAM DDR4 (z możliwością rozszerzenia do 32 GB). Obsługuje dyski 2,5-calowe i 3,5-calowe o maksymalnej wewnętrznej pojemności 72 TB (przy użyciu czterech dysków 18 TB). Podobnie jak w przypadku prawie każdego serwera NAS dostępnego na rynku, będziesz musiał zaopatrzyć się we własne dyski. Możesz dodać kolejne 80 TB pamięci masowej za pomocą pięciokieszeniowego modułu rozszerzającego DX517 (469,99 USD plus koszt dysków). NAS obsługuje systemy plików Btrfs i ext4, a także konfiguracje Synology Hybrid RAID (SHR), Basic, JBOD, RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6 i RAID 10.

Podobnie jak inne urządzenia Synology NAS (m.in DiskStation DS1522+), DS923+ jest zarządzany przy użyciu firmowego systemu operacyjnego DSM, podobnego do Windows, który wykorzystuje ikony na pulpicie, aby konfiguracja NAS była szybka i łatwa. Po uruchomieniu na pulpicie DSM pojawia się wiele ikon, w tym Panel sterowania, File Station, Centrum pakietów i Pomoc DSM. Podczas pobierania aplikacji na pulpit dodawane są nowe ikony. Po prawej stronie ekranu znajdują się okna wyświetlające informacje systemowe, takie jak całkowity czas pracy, użycie procesora i pamięci RAM oraz adres IP serwera NAS.

Synology DiskStation DS923 + Ekran główny DSM

(Źródło: Synology)

W lewym górnym rogu znajduje się ikona menu głównego, która zapewnia dostęp do innych preinstalowanych narzędzi, w tym Menedżera pamięci, który umożliwia tworzenie wolumenów i konfigurowanie ustawień RAID; Active Insight, który umożliwia wysyłanie danych do firmy Synology w celu rozwiązania problemów technicznych; Centrum historii, miejsce do przeglądania dzienników systemowych i powiadomień; oraz Security Advisor, który skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, sprawdza siłę hasła i aktualizuje oprogramowanie.

Synology DiskStation DS923 + menu główne

(Źródło: Synology)

Centrum pakietów zapewnia dostęp do katalogu Synology 101 i aplikacji innych firm, które umożliwiają korzystanie z serwera NAS jako serwera w chmurze, serwera multimediów, serwera kopii zapasowych, centrum monitorowania kamer IP i nie tylko. Kliknij ikonę Panelu sterowania, aby skonfigurować ustawienia sieci i zabezpieczeń, utworzyć grupy użytkowników i przypisać im uprawnienia oraz skonfigurować usługi plików i udostępnianie plików. Ikona File Station prowadzi do ekranu, na którym można tworzyć i organizować foldery i pliki, a także umożliwiać dostęp do plików za pomocą przeglądarki internetowej. Na koniec kliknij ikonę Pomoc DSM, aby wyświetlić samouczki i artykuły pomocy.

READ  Konstruktorzy komputerów do gier: kup kartę graficzną GeForce RTX 4060 za jedyne 285 USD

Synology DiskStation DS923 + Centrum pakietów

(Źródło: Synology)


montaż i wykonanie

Serwer DS923+ można zainstalować za pomocą aplikacji mobilnej Synology lub konsoli internetowej; Obie metody są proste. Wybrałem to drugie. Zacząłem od zainstalowania czterech dysków Seagate IronWolf o pojemności 10 TB, podłączenia serwera NAS do routera i uruchomienia. Korzystając z komputera stacjonarnego podłączonego do tego samego routera, pobrałem i uruchomiłem narzędzie Synology Assistant, które natychmiast znalazło urządzenie. Kliknąłem instalację, pobrałem najnowszą wersję systemu operacyjnego DSM i odczekałem kilka minut na ponowne uruchomienie serwera NAS.

Następnie nadałem urządzeniu nazwę i utworzyłem konto administratora oraz hasło. Uruchomiłem pulpit DSM i utworzyłem grupę pamięci masowej oraz wolumin, wybrałem SHR jako opcję RAID i Btrfs dla mojego systemu plików. Rozmiar dał całkowitą pojemność 27,3 TB, a oprogramowanie potrzebowało około 12 godzin na optymalizację, po czym urządzenie było gotowe do testów.

DiskStation DS923+ uzyskał przyzwoite wyniki w naszych testach przesyłania plików, w których przenieśliśmy folder o pojemności 4,9 GB zawierający mieszankę plików wideo, zdjęć, muzyki i dokumentów biurowych między serwerem NAS a komputerem głównym, rejestrując prędkości odczytu i zapisu. Szybkość transferu 88 MB/s w teście zapisu była mniejsza niż 89 MB/s QNAP TS-464, ale nieco wyższa niż Asustora AS6704T (87 megabajtów na sekundę), plik ioSafe 1520+ (85 megabajtów na sekundę) f TerraMaster F5-422 (80 megabajtów na sekundę). W naszym teście odczytu Synology NAS TerraMaster i ioSafe osiągnęły 89 MB/s. Wyprzedził go Asustor (87 MB/s), ale wyprzedził go QNAP (90 MB/s).


Werdykt: Mocna czwórka

Synology DiskStation DS923+ to wszechstronne 4-kieszeniowe urządzenie NAS, które zapewnia wysoką wydajność i możliwość rozbudowy wraz z potrzebami w zakresie pamięci masowej. Dzięki przyjaznemu systemowi operacyjnemu DSM firmy Synology urządzenie równie dobrze sprawdza się jako kopia zapasowa, jak i jako serwer do udostępniania zdjęć, muzyki, dokumentów biurowych i nie tylko. Jest stosunkowo łatwy w konfiguracji i zarządzaniu.

READ  Cena słuchawek Beats Studio Pro została tymczasowo obniżona z 350 dolarów do 200 dolarów

Jednak, jak już wspomnieliśmy, naszym wyborem redaktorów wśród wielokieszeniowych serwerów NAS pozostaje model QNAP TS-464. Jest tylko trochę szybszy, ale oferuje wiele portów, w tym dwa porty LAN 2,5 Gb/s, wyjście wideo HDMI i cztery porty zamiast dwóch portów USB za mniej pieniędzy.

Stacja Synology DiskStation DS923+

dolna linia

Synology DiskStation DS923+ to czterokieszeniowy serwer NAS, który oferuje szybkie przesyłanie plików i różnorodne aplikacje, chociaż zestaw funkcji jest nieco rozczarowujący w stosunku do ceny.

Podoba ci się to, co czytasz?

Zapisz się do Raport laboratoryjny Aby otrzymywać najnowsze recenzje i najlepsze wskazówki dotyczące produktów prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Ten biuletyn może zawierać reklamy, oferty lub linki partnerskie. Zapisanie się do newslettera oznacza, że ​​wyrażasz na to zgodę Instrukcja użycia i Polityka prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newsletterów.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *