Sprzęt nowej generacji, gry ostatniej generacji: gdzie PS5 i Xbox Series X zawiodły

Rok temu następna generacja gier konsolowych Miało nadejść. Xbox Series X (i Series S) oraz PlayStation 5 odważnie wkroczyły na scenę, z masywną obudową i większymi obietnicami gier z lepszą grafiką, krótszym czasem ładowania i rewolucyjnymi nowymi przełomami.

Ale rok później kolejna generacja gier jeszcze nie nadeszła. Wciąż jest bardzo mało konsol i, co najważniejsze, bardzo niewiele gier, które naprawdę z nich korzystają, pozostawiając pierwszy rok PS5 i Xbox Series X jako beta-test dla szczęśliwców, którym udało się zdobyć jedną, a nie na dobry początek Na nową erę gier.

Złożony chaos czynników doprowadził do powstania wąskiego gardła dla następnego pokolenia. Fizyczne klawiatury są nadal takie same Prawie niemożliwe do kupienia, Który naturalnie ograniczam Liczba klientów, którzy ją posiadają i mogą do niej kupić gry. Co z kolei oznacza, że ​​deweloperzy mają niewielką motywację do dążenia do ekskluzywnych gier nowej generacji, które naprawdę wykorzystują moc PS5 lub Xbox Series X. Po co ograniczać siebie (i swoją sprzedaż) do garstki właścicieli konsol nowej generacji, gdy są miliony klientów Xbox One A PS4 komu możesz sprzedawać kopie gier?

Dodatkowym chaosem jest fakt, że opóźnienia w całej branży (z których wiele wynika z podobnych problemów związanych z pandemią, jak problemy z szerszym łańcuchem dostaw) również spowodowały wprowadzenie wielu ulepszonych lub ekskluzywnych gier nowej generacji w 2022 r. i później. Oznacza to, że nawet jeśli uda ci się złapać konsolę, nadal istnieje stosunkowo niewiele popularnych tytułów, w które możesz grać.

Z wyjątkiem kilku prawdziwych ekskluzywnych produktów nowej generacji, takich jak Ratchet and Clank: Rift ApartI plecy, lub Symulator lotu MicrosoftNiemal każde większe wydanie „następnej generacji” jest dostępne na konsolach i starszych komputerach PC. Assassin’s Creed: Valhalla Było na Xbox One i PS4, tak jak było Call of Duty: Straż przedniaI Pole bitwy 2042, I Strażnicy Galaktyki od Marvela.

Jest to trend, który utrzyma się w dającej się przewidzieć przyszłości: nieskończona aura I Forza Horyzont 5 Można w nią grać na oryginalnej konsoli Xbox One z 2013 roku wraz z wysokiej klasy konsolą Xbox Series X; Pierwsza generacja PlayStation 4 prawie dekadę temu będzie miała to samo Zakazany horyzont na zachód I Bóg wojny Ragnarok Gry takie jak PS5 są niemożliwe do znalezienia. Microsoft już zobowiązał się do Przeznaczony do równoczesnych wydań Xbox W grach pierwszej partii. Większość gier firmy Sony była zrywem do czytania najdrobniejszych szczegółów po każdym ogłoszeniu, tylko po to, by odkryć, że nie były to ekskluzywne gry na PS5, które faktycznie skorzystałyby z mocy obliczeniowej i prędkości SSD.

READ  Asus ulepsza swój telefon do gier ROG o szybszy procesor i kolorowy podświetlany ekran

Zdjęcie: Sony

Nic dziwnego, że na liście Sony najchętniej granych na PS5 od pierwszego roku konsoli jest tylko jeden tytuł – dusze demonów– To prawdziwy ekskluzywny PS5. To nowa wersja gry na PS3 z 2009 roku.

Żeby było jasne, zawsze istnieją okresy przejściowe. Rok po rozpoczęciu gier na Xbox 360 i PS4 wciąż było wiele głównych gier międzyplatformowych. tak wielkie jak nagłówki Dragon Age: InkwizycjaI Call of Duty: Advanced WarfareI Forza Horyzont 2I Grand Theft Auto VI Dark Souls II, I Rondel Wszyscy próbowali przekroczyć lukę pokoleniową. Nie wszystkie te porty działały – Śródziemie: Cień Mordoru, na przykład, Notoryczna wersja lite W grze na Xbox One/PS4 jest to znak, że programiści już zaczynają uderzać w ścianę tego, co potrafią starsze konsole.

Ale były już tylko duże gry nowej generacji, które wykorzystywały dodatkową moc nowego sprzętu, na przykład gry Osławiony drugi syn i siły napędzane przez cząstki neonowe, lub zachód słońca nad jazdąHordy sodowych zombie. A nawet niektóre duże tytuły innych firm zaczynają obejmować nowsze konsole, takie jak tylko Xbox One i PS4 Społeczność Assassin’s Creed.

Niekoniecznie posiadanie nowych gier dostępnych dla szerszej publiczności nie jest złą rzeczą. Ale tak jak widzieliśmy podczas ostatniego przejścia pokoleniowego, kiedy gra musiała zostać zbudowana w 2021 roku, aby uwzględnić najlepszy sprzęt, jaki miał do zaoferowania 2013 rok, te gry wytrzymają namacalne sposoby. Horyzont Zero Świt’s Zespół programistów już głośno mówił o tym, jak ograniczenia przepływu pamięci wpływają na swobodę mechanicznych, prehistorycznych stworzeń w grze, które mogą wędrować lub wchodzić ze sobą w interakcje. To rodzaj funkcji, którą superszybkie PS5 powinny teoretycznie rozwiązać. ale z Zakazany horyzont na zachód Teraz jest gotowy do uruchomienia zarówno na obecnych, jak i nowej generacji konsolach Sony i nie jest jasne, czy sequel będzie w stanie oferować również tego rodzaju funkcje. (Reżyser gry Mathijs de Jonge stwierdził, że „tak naprawdę nie myśleli o ograniczeniach sprzętowych” w wywiadzie dla Wiadomości z Singapuru na żywo.)

To samo może być prawdą nieskończona aura’s półotwarty świat: Ile wirtualnych ścian dzieli Zeta Halo na oddzielne obszary gry w nadchodzących wyborach dotyczących projektowania gier i ile wirtualnych ścian można przypisać ośmioletniemu sprzętowi, który Microsoft stara się obsługiwać?

Nawet same konsole potrzebowały trochę czasu, aby przebrnąć przez rosnące problemy: zarówno Sony, jak i Microsoft musiały dokonać wielu aktualizacji, aby wygładzić postrzępione krawędzie ich oprogramowania i podstawowe funkcje, takie jak Konsola Xbox Series X 4K lub Opcja PS5, aby dodać dodatkową pamięćJuż dostępny. Jeśli kupujesz konsolę Xbox Series X lub PS5 co roku, w ciągu ostatniego roku przegapiłeś wiele wstydliwego oprogramowania.

Opóźnienia w pewnym sensie działają w przypadku Sony i Microsoftu: tego rodzaju wczesne problemy są typowe dla nowych konsol, a problemy z dostawami oznaczają, że jest więcej czasu na rozwiązanie wielu z nich. przed Większość graczy to rozumie. I nawet jeśli doświadczenia nowej generacji jeszcze nie są dostępne, nadal istnieją dobre powody, aby wybrać jedno, czy to tylko futurystyczna ochrona, czy też fakt, że oferuje kilka fajnych korzyści w Spraw, aby stare gry wyglądały i działały lepiej. czasy pobierania być Szybciej W ulepszonych grach Na PS5 i Xbox SSD gry wyglądają ładniej, z dodatkowymi korzyściami związanymi z ray tracingiem, bardziej spójną rozgrywką 4K i większą liczbą klatek na sekundę.

Jest całkiem pewne, że PS5 i XSX w końcu osiągną punkt, w którym będą istniały realne i przekonujące powody, aby wybrać jedną na konsoli obecnej generacji, poza większą liczbą klatek na sekundę lub ray tracingiem w tych samych grach. Ale w obecnej sytuacji te dwie konsole są bardzo drogim trybem wydajności, który otwiera się na gry, w które możesz już grać na konsoli, którą już posiadasz; Doświadczenia, które teraz oferują, są nadal bliższe PS4 Pro lub Xbox One X Enhanced niż prawdziwe skoki, które mogą zrobić.

To zdecydowanie frustrujące, że ponad rok później jest prawie niemożliwe, aby wejść do sklepu i kupić PS5 lub Xbox. A jeśli nie masz jeszcze PlayStation lub Xbox, będzie to szczególny problem, biorąc pod uwagę fakt, że kupowanie dowolnego smaku Xbox One lub PlayStation 4 w najgorszym momencie w świetle reflektorów jest absurdalne. Ale dla milionów ludzi, którzy… działać Posiadając konsolę poprzedniej generacji, nadal nie tracisz zbyt wiele, gdy utkniesz w nieskończonym oczekiwaniu na pojawienie się PS5 lub XSX.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top