Telefon stworzony dla Ciebie

Telefon stworzony dla Ciebie

Dowiedz się o nowym wyglądzie Androida 12: Jesteś materiałem.

Dowiedz się o nowym wyglądzie Androida 12: Materiał, którym jesteś.
obrazek: Florence Aeon / Gizmodo

Android 12 ma nowy projekt o nazwie Materiał, którym jesteśi on Najważniejsza zmiana w projekcie Androida od czasu wprowadzenia przez Google oryginalnego wielowymiarowego projektu w 2014 roku.

Podczas możesz Ściągnij Android 12 bI W tej chwili nie zobaczysz pełnego materiału You Material. Nawet imponująca funkcja ekstrakcji kolorów nadal nie jest gotowa.

Ale tOto inne części nowego interfejsu Androida 12, które możesz teraz wypróbować. Android 12 bEta oferuje fragmenty materiału Material You, w tym pogrubione kolorowe kwadraty w panelu Szybkie ustawienia, zaokrąglone rogi narzędzi i innych elementów menu oraz nowe warsztaty animacji. To jest to, co do tej pory wykopujemy.

Bardziej kolorowy wygląd

Material Vision firmy Google obejmuje dynamiczne przyciski, odważniejsze kolory i motywy dla każdej części interfejsu.

Material Vision firmy Google obejmuje dynamiczne przyciski, odważniejsze kolory i motywy dla każdej części interfejsu.
Zrzut ekranu: Google

Nowy interfejs nie zmienia żadnej podstawowej architektury nawigacji Androida, ale zmieni ogólną estetykę. Wszystko, od przycisków po ekrany menu, będzie wyglądać bardziej nowocześnie. Materiały oferują szereg kształtów, kolorów, oświetlenia, typografii, a nawet nowych animacji na całej planszy.

Nowy kolor powiadomień jest odważniejszy, szerszy i bardziej zajęty.

Nowy kolor powiadomień jest odważniejszy, szerszy i bardziej zajęty.
Zrzut ekranu: Florence Aeon / Gizmodo

Nowy projekt jest teraz najbardziej widoczny W centrum powiadomień. Rozwijane menu zostało sformatowane z przeciążonego centrum sterowania Szybkich ustawień Do tego, co jest efektywne, to ekran menu przypominający menu zasilania wprowadzone w Androidzie 11. Pola szybkich ustawień zaczynają się od czterech przycisków w pierwszym losowaniu menu, a następnie rozwijają się do ośmiu większych przycisków, z powiadomieniami i automatycznie zintegrowanym odtwarzaczem multimedialnym wyświetlanym poniżej to. W górnej części centrum powiadomień znajduje się gruby suwak jasności, którego dotykanie i przesuwanie jest dość żmudne, jak w kilku ostatnich wersjach Androida.

Co dziwne, menu zasilania nie zostało zaktualizowane w wersji beta, aby odzwierciedlić jakiekolwiek zmiany interfejsu użytkownika, ale nie jest jasne, czy materiał rozszerzy się tak daleko w interfejsie. Suwak głośności również został nieco przebudowany. Jest znacznie bardziej zaokrąglony i odważniejszy, chociaż Google planuje to zrobić Zmniejszony W ostatecznym wydaniu.

Ekran blokady zapewnia również porcję nowego materiału, który błyszczy bez kolorowego akcentu. Zauważalna wizualna różnica w Androidzie 12 bETA to ulepszenie w druku. Aktualny czas ma największy tytuł, a pod nim data i prognoza pogody są zapisane znacznie mniejszą czcionką. Jednak zegarek jest wyśrodkowany, jeśli nie ma powiadomień.

W ostatnich kilku wersjach Androida ekran blokady został nieco uproszczony, aby ułatwić nawigację w poszukiwaniu przeciążeń powiadomień. Większa czcionka trochę tłoczy się na ekranie blokady, gdy jest tak wiele nieadresowanych powiadomień, ale wyobrażam sobie, że po rozpoczęciu kolorowania będzie wyglądać znacznie lepiej.

Wreszcie lepsze narzędzia

Wszystkie elementy interfejsu użytkownika w systemie Android 12 będą miały zaokrąglone rogi.

Wszystkie elementy interfejsu użytkownika w systemie Android 12 będą miały zaokrąglone rogi.
obrazek: Google

Google musi trochę bardziej konkurować z Apple teraz, gdy jest iOS Konfigurowalny widget odblokowany. Gadżety na Androida są niezwykle wszechobecne, zarówno ze względu na bogactwo ludzi, którzy uwielbiają dostosowywać system operacyjny, jak im się podoba, i kosztem wszystkich innych, którzy po prostu nie mają czasu na takie rzeczy. Rezultatem jest zwykle strona zawierająca elementy interfejsu użytkownika, które działają, ale nie są technicznie identyczne.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Google zaktualizował Widgety API Aby automatycznie dopasować się do nowych widżetów umieszczonych na ekranie głównym w celu określenia specyfikacji materiałów, które projektujesz. W obecnym systemie Android 12bETA, automatycznie uzyskasz zaokrąglone rogi narzędzi, ale nic poza tym. TTutaj motywy kolorów będą dostępne w przyszłej aktualizacji beta. Główna lista kontrolna widgetów została również zmieniona, aby wyglądała na bardziej zorganizowaną, z rozwijanymi opcjami dla każdej dostępnej opcji.

Narzędzia nie są jeszcze gotowe do dostosowywania w najnowszej wersji beta systemu Android 12, ale istnieje nowa lista narzędzi do sprawdzenia.

Narzędzia nie są całkowicie gotowe do dostosowywania w najnowszej wersji Androida 12beta, ale jest nowa lista widżetów do przejrzenia.
Zrzut ekranu: Florence Aeon / Gizmodo

Google również przeprojektował swój własny projekt Widżety, takie jak kalendarz i zegar, wyróżniają się wśród morza okrągłych pudełek. Ale nie jest jeszcze dostępny do samplowania. Dla mnie krawędź, Gadżety Google zmieniają kolor w miarę przesuwania ich po tapecie, skutecznie „dostosowując” pozostałą część ekranu głównego. Nie mogę się doczekać, aby spróbować tego osobiście.

Android dostaje Bardziej dynamiczny

Nakrapiany efekt, który widzisz w tle, to nowa animacja po naciśnięciu przycisku.

Nakrapiany efekt, który widzisz w tle, to nowa animacja po naciśnięciu przycisku.
Zrzut ekranu: Google

Najnowsza wersja Androida 12 może przynieść więcej akcji niż próbowałem w przeszłości Rok zamknięcia. Animacja i sposób poruszania się między ekranami interfejsu zawsze były priorytetem w projektowaniu urządzeń mobilnych Google. zaA druga jest w twoim materiale, podwaja się.

Animacja jest bardzo subtelna, ale tutaj powtarza się po kolei, więc wiesz, czego szukać po kliknięciu.
GIF: Florence Aeon / Gizmodo

W obecnej wersji beta jest kilka ekranów menu, na których w tle pojawiają się błyszczące animacje, gdy wchodzisz w interakcję z aktywnym przyciskiem. W rezultacie płaskie przyciski Androida są nieco namacalne. Zamek S.Creen ma również kilka nowych efektów i jeśli użyjesz kodu PIN do odblokowania urządzenia, zobaczysz, że każdy numer zmienia skórki po kliknięciu kodu. Podobnie jak telefony Samsung i OnePlus z Androidem robią to od lat, Android 12 wyświetli animację po podłączeniu kabla ładującego, aby wskazać, że zaczął działać.

Animacje dodają Androidowi więcej uroku, niż mogłoby się wydawać konieczne, biorąc pod uwagę długą próbę uproszczenia systemu operacyjnego przez Google dla urządzeń z budżetem. Nie jestem pewien, czy ta animacja będzie częścią aplikacji Android Go, czy nie. Interesuję się również tym, jak działa animacja Wraz z upływem czasu ze starszymi urządzeniami.

Oś czasu Google dla Androida 12 Beta.

Oś czasu Google dla Androida 12 Beta.
obrazek: Google

Istnieją jeszcze trzy wersje Androida 12 bWydanie ETA zaplanowano na lato, więc nie jest to ostatnia wersja Material You. Nie jest jasne, czy Google wprowadzi nowy silnik motywów przed publiczną premierą tej jesieni. Istnieją również inne funkcje Androida 12, które chętnie wypróbujemy, a których nie ma w pierwszej wersji beta, w tym nowy pulpit nawigacyjny prywatności i przełączniki blokady mikrofonu i kamery.

Teraz mamy małe kroki W kierunku nowej, ujednoliconej wizji Google Wygląd męski. I chociaż profesjonalne oferty Google pokazują kolorowy i dynamiczny interfejs na horyzoncie, pozostaje to tuba Śnij, aby reszta z nas mogła się nią bawić i zobaczyć, jak łączy się ze wszystkim innym. Podobnie jak w przypadku każdej wersji Androida, programiści muszą najpierw zmienić konfigurację swoich aplikacji dla systemu operacyjnego, podczas gdy reszta z nas jest na tyle odważna, aby zapuścić się na teren przedpremierowy, aby zostać świnkami morskimi Google.

Android 12 beta jest obecnie dostępny do majstrowania przy każdym urządzeniu Pixel po Pixelu 3. Oficjalna bStrona ETA Wskaże kompatybilne urządzenia i umożliwi łatwe przejście na subskrypcję próbną. Inni producenci telefonów, tacy jak OnePlus, również są właścicielami Dołączył Publicznie Jest jednak podgląd Raporty Z urządzeń ceglanych. Pamiętaj, że takie rzeczy zawsze są ryzykowne. Ale znowu, kompromis polega na tym, że możesz grać z nowymi funkcjami Przed kimkolwiek innym.

READ  Sztuczki Gmaila: Nie musisz zaśmiecać, poznaj te 5 wskazówek, aby od nowa uruchomić skrzynkę odbiorczą w 2023 roku

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *