Twitch hack: kod źródłowy i wsady twórców są częścią ogromnego wycieku

Wygląda na to, że Twitch został zhakowany, wyciekł kod źródłowy usługi przesyłania strumieniowego na żywo firmy, nieopublikowany konkurent Steam – Amazon Game Studios oraz szczegóły płatności twórców. Anonimowy plakat na tablicy dyskusyjnej 4chan opublikował plik torrent o pojemności 125 GB, który, jak twierdzą, zawiera całość Twitcha i datę zatwierdzenia.

Plakat twierdzi, że wyciek ma na celu „sprzyjać większym zakłóceniom i konkurencji w przestrzeni strumieniowego przesyłania wideo online”. Podczas krawędź brak możliwości natychmiastowego sprawdzenia zawartości naparu, Kroniki gier wideo Mówi, że to jest uzasadnione.

Mówi się, że wyciek obejmuje:

  • 3-letnie szczegóły płatności twórcy na Twitchu.
  • Całość twitch.tv „Z historią zobowiązań sięgającą swoich wczesnych początków”.
  • Kod źródłowy dla klientów Twitcha w grach mobilnych, stacjonarnych i wideo.
  • Kod związany z zestawami do tworzenia oprogramowania (SDK) i wewnętrznymi usługami AWS używanymi przez Twitcha.
  • Konkurent Steam nie wydany przez Amazon Game Studios.
  • Dane o innych właściwościach Twitcha, takich jak IGDB i CurseForge.
  • Narzędzia bezpieczeństwa wewnętrznego Twitcha.

Wyciek został oceniony jako „Część pierwsza”, co wskazuje, że może być więcej w przyszłości. Kroniki gier wideo Raporty wskazują, że dane mogły zostać pozyskane już w tym tygodniu i że Twitch wie o włamaniu.

Skontaktowaliśmy się z Twitchem w celu skomentowania tego przecieku i odpowiednio Cię zaktualizujemy. Do czasu otrzymania odpowiedzi zalecamy zmianę hasła Twitcha i włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na swoim koncie, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Twitch walczył ostatnio z nienawiścią i ciągłym nękaniem. Po tygodniach nalotów nienawiści niektórzy operatorzy Twitcha wzięli w sierpniu dzień wolny, aby zaprotestować przeciwko bezczynności firmy. Twitch odpowiedział na Ruch #DoBetterTwitch, czyli hashtag, którego anonimowy haker użył dzisiaj do promowania tego wycieku.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top