Umowa Xbox Activision: Sony nazywa łagodzenie obaw CMA „zaskakującymi, bezprecedensowymi i irracjonalnymi”

Umowa Xbox Activision: Sony nazywa łagodzenie obaw CMA „zaskakującymi, bezprecedensowymi i irracjonalnymi”

Sony określiło obawy Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) dotyczące umowy Microsoft Activision Blizzard jako „zaskakujące, bezprecedensowe i irracjonalne”.

CMA powiedział w zeszłym miesiącu, że jedno z jego głównych tymczasowych obaw – że umowa zaszkodzi konkurencji, jeśli Microsoft udostępni Call of Duty wyłącznie na Xboksie – nie stanowi już problemu, co wywołało reakcje zarówno ze strony Sony, jak i Microsoftu. Odpowiedzi te zostały opublikowane przez Urząd ds. Rynków Kapitałowych dzisiaj, 6 kwietnia.

„Odwrócenie stanowiska CMA w sprawie teorii uszkodzeń konsol jest zaskakujące, bezprecedensowe i irracjonalne” – czytamy w oświadczeniu Sony.

„Tymczasowe wyniki oceniły duży zbiór dowodów w rundzie, aby potwierdzić stwierdzenie, że Microsoft miałby możliwość i motywację do blokowania treści Activision, co znacznie ograniczyłoby konkurencję poprzez zamknięcie PlayStation”.

Znane jest stwierdzenie, że odkąd Microsoft po raz pierwszy ogłosił zamiar zakupu Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów, Sony wielokrotnie wyrażało obawy, że użytkownicy PlayStation utracą dostęp do Call of Duty lub przynajmniej jego najlepszej wersji.

Xbox zaprzeczył tym obawom w równym stopniu, ponownie wzmacniając ten punkt w swojej odpowiedzi na CMA. „Od czasu ogłoszenia fuzji firma Microsoft jasno dała do zrozumienia, że ​​nie ma zamiaru blokować ani ograniczać dostępu do Call of Duty ani żadnej innej zawartości Activision na PlayStation”. Jej oświadczenie mówi.

„Taka strategia byłaby w bezpośredniej sprzeczności z interesami graczy w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Zamiast ograniczać wybór lub dostęp, Microsoft zamierza wykorzystać konsolidację, aby udostępnić więcej gier większej liczbie osób na większej liczbie platform i urządzeń”.

Następnie jego odpowiedź zajmuje kolejne pięć stron lub więcej na poparcie tego stwierdzenia, podczas gdy Sony spędza kolejne dziesięć stron na obalaniu go.

Obie odpowiedzi zostały ponownie uwzględnione w procesie decyzyjnym, a CMA wciąż chce zdecydować, czy umowa zaszkodzi graczom z Wielkiej Brytanii. Jego niskie obawy nie oznaczają jednak, że transakcja na pewno dojdzie do skutku, ponieważ CMA stwierdziło, że nadal ma poważne obawy dotyczące jej wpływu na rynek gier w chmurze.

READ  Dzisiejsze Quordle odpowiedzi i podpowiedzi na sobotę 30 września

Spory po obu stronach PlayStation i Xbox prawdopodobnie będą kontynuowane w nadchodzących tygodniach, a ostateczna decyzja spodziewana jest najpóźniej do 26 kwietnia.

Ryan Dinsdale jest niezależnym dziennikarzem IGN i brytyjskim redaktorem wiadomości. Cały dzień będzie opowiadał o Wiedźminie.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *