Usługa Google Jamboard została wycofana

Usługa Google Jamboard została wycofana

Firma ogłosiła w tym tygodniu, że Google Jamboard, urządzenie i aplikacja z tablicą, zakończy działalność w 2024 roku.

Jamboard to 55-calowa tablica cyfrowa przeznaczona do celów edukacyjnych i biznesowych. Wszystkie subskrypcje licencji na urządzenia Jamboard wygasną 30 września 2024 r. i przed tą datą należy wykonać kopie zapasowe. Następnego dnia, 1 października 2024 r., urządzenie osiągnie automatyczny termin wygaśnięcia aktualizacji i nie będzie już otrzymywać aktualizacji oprogramowania, podał Google w swoim oświadczeniu. Blog o lockdownie.

Zobacz też:

Bard ma teraz rozszerzenia dla Dysku Google, Gmaila, YouTube, Map i nie tylko

Aplikacja Jamboard jest obecnie dostępna na Dysku Google i można z niej korzystać bez urządzenia Jamboard. To również wkrótce się skończy: od 1 października 2024 r. użytkownicy nie będą już mogli tworzyć nowej zawartości Jamu ani edytować istniejących slajdów Jamu (slajdów tablicy) na żadnej platformie. Od tego momentu do 31 grudnia 2024 r. Jamboard będzie działał w trybie „tylko wyświetlanie”. W tym czasie użytkownicy nadal mogą tworzyć kopie zapasowe zawartości Jamu. (Naucz się jak Wyeksportuj tutaj swoje pliki Jamu.)

31 grudnia 2024 r. Twoje pliki Jamu zostaną trwale usunięte, a Twój Jamboard nie będzie już dostępny.

Google wspomniało, że integruje narzędzia tablicy, takie jak Figma za Figmą, Lucidspark od Lucid Softwarei wizualna przestrzeń robocza Miro Za pośrednictwem Google Workspace. Według Google słyszeliśmy od klientów, że te narzędzia pomagają ich zespołom lepiej współpracować, „w szczególności oferowane przez nich zaawansowane funkcje, takie jak nieskończone płótno, korzystanie z szablonów stanu, głosowanie i nie tylko”.

„Na podstawie tych opinii zdecydowaliśmy się wykorzystać nasz ekosystem partnerski w postaci pulpitu nawigacyjnego Workspace i skoncentrować nasze wysiłki na współpracy nad podstawową treścią w dokumentach, arkuszach kalkulacyjnych i prezentacjach” – oznajmiło Google w swoim ogłoszeniu.

READ  Prezes Google Ads Jerry Deshler ustępuje ze stanowiska

Poza tym Afkor Pierwsza seria 65 I Biuro 27 Jamboard będzie działać. FigJam, Lucidspark i Miro zbudują integracje dla tych urządzeń, których zakończenie ma nastąpić na przełomie 2023 i 2024 roku.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do Strona z często zadawanymi pytaniami na temat Jamboarda.

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *