Jak przywrócić (lub wymienić) swojego ukochanego iPoda

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Kiedy Apple po cichu przyznał koniec iPoda Na początku tego miesiąca niektórzy z was tęsknili za cyfrowo zakodowaną ścieżką dźwiękową swojej młodości. Inni szybko nam opowiedzieli, w jaki sposób wasze stare odtwarzacze mp3 nadal działają tak samo dobrze, jak w 2004 roku. Zdumiewająca liczba was miała pytania.

Jak odzyskać wszystkie rzeczy na moim iPodzie? Czy Apple nadal naprawia te rzeczy? Co ważniejsze dla niektórych, czego mamy teraz słuchać?

W wydaniu Ask Help Desk w tym tygodniu postanowiliśmy rozwiązać te problemy — i mamy nadzieję, że przekonamy jeszcze kilka osób do otwarcia swoich iPodów dla zabawy. A jeśli masz własny problem techniczny, który próbowałeś rozwiązać, nie wstydź się: wyślij e-mail na [email protected] lub Wypełnij ten formularz. Przyglądamy się im wszystkim, obiecuję.

Teraz w pytaniach z tego tygodnia.

Przygotuj się na najgorsze: Kocham mojego iPoda, co go zastąpi, jeśli się zepsuje? Mam filmy (zrobiłem) i mnóstwo muzyki, więcej niż mam na PC. I nie lubię mojego iPhone’a, więc prawdopodobnie nie użyję go do muzyki. [I’m] Również stara szkoła o streamingu – po prostu nie chcesz za to płacić.

Torrey, Granville, Teksas.

Jeśli to pomaga, Tori, nie jesteś jedyną osobą, która nadal kocha swojego iPoda. Twoje pytanie dotyczy dwóch wielkich kwestii, które napisali również inni. Zróbmy to w kolejności.

Zapisz swoją starą muzykę i filmy

Na pewno można wyciągnąć multimedia z iPodów, nawet starych. Proces ten może być jednak nieco trudny — niezależnie od tego, czy używasz komputera Mac, czy PC, musisz upewnić się, że komputer może wyświetlać ukryte pliki i nawigować po strukturze plików na iPodzie. Gdy już to zrobisz, możesz przeciągać i upuszczać pliki bezpośrednio na komputer, nawet jeśli nie są to te same, których używałeś na swoim iPodzie.

READ  „Przełom w fizyce”: sztuczna inteligencja skutecznie kontroluje plazmę w eksperymencie syntezy jądrowej, wiadomości naukowe

Ale jeśli chcesz trochę zapłacić, istnieje prostszy sposób. Spędziłem weekend wypróbowując kilka aplikacji, które twierdzą, że łatwo migrują z iPoda na komputer PC lub Mac, a niektóre z nich nie rozpoznały dołączonego odtwarzacza mp3. (Oto on patrzy na ciebie, AnyTrans.) Ale jedna aplikacja, o nazwie iMazing, działała jak czar.

Jeśli szukasz tylko określonego zestawu utworów i filmów, usługa może wcale nie być potrzebna — iMazing pozwala bezpłatnie przesłać 50 plików z iPoda do komputera. Więcej niż to, a będziesz musiał wyłożyć trochę gotówki; Jednorazowe opłaty firmowe zaczynają się od 34,99 USD za korzystanie z jednego urządzenia Apple i rosną w zależności od liczby iPodów, które chcesz sprawdzić.

Znajdź alternatywny odtwarzacz muzyki

Wiem, że wygląda na to, że świat odszedł od odtwarzaczy mp3, ale to nie do końca prawda. Sony nadal produkuje niektóre przenośne odtwarzacze muzyczne marki Walkman, a SanDisk — firma najbardziej znana z produkcji układów pamięci masowej dla innych urządzeń — ma również linię małych maszyn muzycznych „Clip”.

złapać? O ile nie znajdziesz dobrej oferty na Sony, wiele tańszych urządzeń to śmieci. A te, które działają – i wyglądają – jak gwiazdy rocka, mogą kosztować więcej, niż większość ludzi się spodziewa. Ta przeglądarka do odtwarzacza multimedialnego z Koreańska marka Astell & Będzie cię to kosztować 749 USD, czyli najtańsze, co robią.

Więc to właśnie polecam. LG – firma najbardziej znana ze swoich telewizorów i urządzeń – od lat tworzy smartfony, które świetnie prezentują się w połączeniu z odpowiednimi słuchawkami. tajemnica? Byli chyba jedyną firmą, która w swoich urządzeniach umieszczała wysokiej klasy przetworniki cyfrowo-analogowe, czyli przetworniki cyfrowo-analogowe.

Moi znajomi na miejscu Sałatka z Androidem Wykonuj świetną robotę, rozpakowując geekowe szczegóły, ale krótko mówiąc, niektóre telefony LG – jak każdy z telefonów z serii V, G7 lub nowszy – tworzą świetne instrumenty muzyczne. A ponieważ smartfony LG Czołgi głównie w Stanach ZjednoczonychMożesz znaleźć te urządzenia w witrynach takich jak eBay za względną kradzież. (To znaczy, dopóki zapasy w końcu nie zaczną się kurczyć.) W każdym razie, gdy już masz jeden pod ręką, po prostu przenieś muzykę do telefonu i voila: w zasadzie masz iPoda Touch, który odtwarza muzykę lepiej niż prawdziwa okazja.

READ  Xiaomi porzuca markę Mi, gdy firma pokonuje Samsunga i Apple

Alternatywnie możesz zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby ulepszyć swojego obecnego iPoda, aby działał dłużej — coś, czym był żywo zainteresowany drugi czytelnik.

Klasyczne odrodzenie: Nadal mam klasycznego iPoda, który w przeciwieństwie do wielu innych produktów Apple, które posiadałem przez lata, wyprzedał się w ciągu około roku. Chciałbym, żeby to znów działało, ponieważ nowe samochody nie mają odtwarzaczy CD, a moja kolekcja płyt jest ogromna. Gdzie mogę to naprawić? Czy Apple nadal dba o naprawy po wyłączeniu urządzeń?

– Chris Dorch, Chattanooga, Tenn.

Jak zapewne zgadłeś, Chris, Apple oficjalnie uważa twój iPod za przestarzały. W praktyce oznacza to dwie rzeczy: po pierwsze, Apple nie będzie zawracać sobie głowy próbą naprawienia tego za Ciebie. A drugi, Apple Mówi na swojej stronie internetowej Że autoryzowane punkty serwisowe nie mogą nawet zamawiać części zamiennych do tych produktów (jednak poza pewnymi rzadkimi okolicznościami).

Mając to na uwadze, powiedziałbym, że masz kilka opcji. Możesz na przykład wyszukać w Chattanooga lokalne warsztaty naprawcze, które mogą chcieć zająć się tym problemem. Większość z tych strojów zwykle radzi sobie ze smartfonami, tabletami i komputerami, ale możesz mieć pecha. Jeśli to się nie uda, sieć napraw ubreakifix oferuje usługę naprawy pocztą i nadal naprawia stare iPody, takie jak te, które masz.

Ale jeśli najpierw interesujesz się majsterkowaniem, możesz spróbować samodzielnie naprawić iPoda. Nie brakuje filmów instruktażowych, które pomogą Ci dowiedzieć się, jak wymienić potencjalnie problematyczne części. (niektórzy z nich, Jak to z australijskiego YouTube DankPodsbyć zabawnym A Włącznie.)

A jeśli instrukcje krok po kroku są Twoim bardzo wizualnym stylem, Kolekcja przewodników iFixit Trudno pokonać.)

Z odpowiednimi częściami – np. większą baterią i Adapter, który zastępuje stare dyski twarde łatwymi do znalezienia kartami SD Twój klasyczny iPod mógłby działać lepiej w 2022 roku, niż kiedykolwiek wyobrażał sobie Apple.

READ  Czy AirPods 3 eliminują hałas? Wyjaśnienie nowych wkładek dousznych Apple

Halsey Andrews

„Lekarz gier. Fanatyk zombie. Studio muzyczne. Kawiarni ninja. Miłośnik telewizji. Miły fanatyk alkoholik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top